Proc pouzivat BURZU na sazeni??

Více o tom, jak maximalizovat zisky a minimalizovat ztráty!

Moderátor: Moderátoři

Proc pouzivat BURZU na sazeni??

Příspěvekod -=Ondra=- » stř led 18, 2006 1:04

Protoze posledni tema "Imaginarni prevod penez bez rizika" v teto sekci melo celkem ohlas, rozhodl jsem se vam ukazat par lehkych "sure" triku, ktere lze aplikovat na sazkarske burze. Vse v me ukazce muze vypadat velice jednodusse, takze bych upozronil, ze tomu tak neni vzdy. Hlavni vec je byt ve spravny cas na spravnem miste a "kapnout" na idealni zapas. Zaroven doporucuji nesazet sporty nebo zapasy o kterych nemate poneti nebo sazky, ktere tolik neznate. Kazdy ma jinou strategii. Nekdo chyta ve fotbale over/under... nekdo jede cricket nekdo zase sipky. Ja jedu snooker a NBA live a musim rici, ze tyto dva sporty prinaseji prijemne zapasy. Nesmi to vsak clovek moc nutit a za kazdou cenu hned sazet co k tomu prileze... trocha vyckavani je na miste a pripadne testovani za male vklady vede take k zdarnemu zdokonaleni. Praxe je velice dulezita, protoze se vse muze hybat velice rychle a na live burze vyhravaji predevsim bystri lide s rychlou krysou v ruce!

Myslim, ze celkove je sazeni na sazkarske burze neco, co by si kazdy mel vyzkouset! Je sice pravda, ze pro nekoho to muze byt na prvni pohled relativne slozite, ale opak je pravdou! Jak jsem jiz psal vyse, tak to predevsim vyzaduje praxi. Pokud clovek ziska praxi a "zabydli" se, tak zjisti ze uz jinde nez na burze moc sazet nechce. Predevsim zpusob jisteni sazek a snizovani rizika na co nejmene lze nejvice ocenit. Na Livebetting je no1 "pomucka". Kazdopadne to chce tu praxi. Tu clovek ziska bud tim, ze si zkousi sam a za male vklady nebo je daleko lepsi alternativa - officialni "kopie" Betfair burzy, kde clovek hraje pouze za body! Mrknete zde -> www.playbetfair.com vsechno je zadarmo takze kazdemu, kdo nikdy nezkousel burzu doporucuji to hned rozjet alespon takto nanecisto. Ziskate tim obrovsky grif a az prejdete na normalni BetFair a budete sazet za penize budete mit cenne zkusenosti. Ja jsem bohuzel na tuto stranku nenarazil, takze jsem bohuzel zacinal hned za sve, ale ani tak to nebylo tak hrozne. Kdybych vsak vedel o teto strance tak si to zkusim nanecisto. Ted uz samozrejme nemam duvod hrat za body...

;)

Zacneme obrazky, na kterych vam pokusim kratce popsat postup:

Nejdrive sazky, ktere jsem vsadil. Delal jsem pouze LAY-e (tozn nabizel kurzy). Vidite na obrazku casy a kurzy, takze snad se trochu zorientujete....

Obrázek

Jak vidite, tak vsechno se odehralo ze sazkoveho pohledu v ramci 3-5 minut...

Takto vypadalo "okno", kde se zobrazuji sumy, ktere mate na danem hraci/tymu pokud je to 2WAY...

Obrázek

V tuto chvili, jak vidite vyse, jsem mel jiz "zeleno" vsude. To znamena + hodnoty at frame(udalost) finishuje jakkoliv. Nemohl jsem prohrat a pripadna vyhra se lisila tim, kdo vyhraje... V tomto konretnim pripade tesne vyhral Stephen Hendry a ja jsem tudis bral 30euro - 28e citeho po odecteni poplatku z vyhry - viz dole.

Nize posilam vypis po celkovem vyhodnoceni. Zde jiz BF neleze tolik do detailu... hlavni detaily jsou v prvnim obrazku -viz vyse- co se tyce sazek... toto je takove finalni sumasumarum.

Obrázek

Zaverecne doporuceni:

Nekdy se doopravdy vyplati mit dopredu vizi o danem zapase a premyslet o jeho vyvoji. Nikdy se samozrejme nemuze vse predpovedet uplne dokonale, ale je podle meho dobre udelat si nejaky odhad i kdyby mel by spatny.

Druhe doporuceni je zbytecne nehrabat a nebyt mamonar! Vzdy je dobre byt uplne v "zelenem" pripadne mit 0/+xxx nejidealnejsi je samozrejme +xx/+xx... clovek casem dospeje k tomu, ze je lepsi mit dve stredni sumy spise nez velke plus na jedne strane. Rozhodne jistit a LAYovat ke konci kurz 1.01-1.04 pro uplnou jistotu se vzdy vyplati tech par drobaku je vzdy dobre objetovat.

Treti a prozatim posledni doporuceni je zabyvat se malymy kurzy a LAYovat je (neboli BACK-sazeni- vysokych kurzu)... to znamena jit proti kurzovemu favoritovi v dany moment a verit, ze se neco pokazi nepujde tak jak ma. Tato sazka, na ktere tu ukazuji tento priklad je na frame v zapase. Bylo to v matchi, kde jsem vypozoroval, ze oba hraci delaji mnoho chyb. Zaroven predzapasovy kurzovy favorit chyboval vice, coz mi hralo do karet. Ocekaval jsem chybu a protoze ve snookeru v nekterych zapsech chodi jedna chyba za druhou a zapas jde nahoru-dolu tak layovat male kurzy se vyplati.

Doufam, ze jsem nekoho trochu inspiroval a venovany cas bude nekomu prinosem. Tesim se na diskuzi... GL!!!
-=Ondra=-
Exmember
Exmember

Příspěvekod -=Ondra=- » stř led 18, 2006 1:16

Jeste sem prikopiruji nejake informace, ktere jsem psal vedle do HELPu...

V kostce BACK/LAY:

BACK kupujete kurz... v podstate jako v jakekoliv SK.. treba chcete vsadit DENVER NUGGETS tak klepnete na BACK tam bude kurz treba 1.60 a date ho trebas za 100e = vyhra 160euro pokud Denver vyhraje.

LAY prodavate kurz... to znamena myslite, ze onen DENVER prohraje a tak date LAY 1.60 coz vam dela efektivni kurz na soupere Denveru 2.58! Pokud date LAY 100euro na Denver tak v pripade PROHRY Denveru vyhrajete onech 100e co jsite LAYovali a v pripade vyhry DENVERU (s kterou nepocitate) prohrajete 60 euro!

Pokud ale Denvru neverite tak nemusite delat jenom LAY jak popisuji vyse... muzete dat BACK na oponenta Denvru a udelat BACK v kurzu ktery bude taky okolo 2.50. Jde tedy jen o to, ze nekdy jde diky LAY dostat vyssi kurz, nez kdyby jste davali BACK... Takze abych to shrnul BACK a LAY je jenom o tom samem. Ja ve vetsine pripadu delam LAY, protoze na 70% (ne ale vzdy) z toho vytahnu vyssi kurz nez kdybych daval Back.

Pocitat kurzy Lay->Back vam pomuze tato stranka http://www.annabet.com/modules.php?name=BetExTool

Jeste doplnek:

Neni zas tak moc zapeklite, jak to vypada... pokud tedy chcete dat BACK v kurzu 2.50 a rikate jéé to je dobry kurzik, je lepsi pro jistotu si prepocitat jestli nahodou mozny LAY nedava vyssi kurz. Casto se totiz stava, ze diky LAYi se vydoji jeste o 0.08 vyssi kurz, tak proc ne...

Akorat pokud delate LAY tak sazka kterou LAYujete je vyherni, za to u BACK mate steak*odd...
-=Ondra=-
Exmember
Exmember

Příspěvekod noucamp » stř led 18, 2006 1:17

Pekne summary Ondro,

pro zacinajici uzivatele vyborna pomucka, ja sam si pamatuju, jak jsem za pocatcich sveho pusobeni na Betfair v tom taky trochu plaval a stalo me to nejaka Eura, nez jsem vse "dostal do ruky" :-)

Jen pro informaci. Kdo tento sajt nezna, tak pro zacatek a orientaci: www.vyhra.net a na tomto odkazu z totozne stranky lze najit podobny navod, mozna trochu (rekl bych, ze az zbytecne) podrobnejsi ...

Uz jsem neco malo vyzkousel, ale dle meho skromneho subjektivniho nazoru je pro solo sazky Betfair suverenne nejlepsim mistem. Zalezi na vkusu a preferencich klienta, ale ja osobne si nemohu na nic stezovat ...
noucamp
Exmember
Exmember

Příspěvekod Orken » stř led 18, 2006 14:01

tak da se na betfairu, ale uz je tam celkem velka konkurence, ktera zene ty kurzy na hranici ziskovosti pri normalnich sazkach..
jo a to sazeni v prubehu utkani ma sve velke minus, jsou uzivatele, kteri maji velkou vyhodu oproti vam, maji superrychle pripojeni na net, dobre prenosy(v pripadech velkych udalosti jsou treba primo pritomni), vetsina prenosu ma treba par sec zpozdeni, ale to muze prave rozhodovat... potom maji specialni aplikace, ktere treba umoznuji rychlejsi reakci(snizi standartni zpozdeni 5 sec.).. no a ja neminim dotovat tyhle chytraky, takze clovek musi byt dost opatrny, moc nevypisovat kurzy, spis v timeoutu, v polocasech apod.
navic oni maji nevyhodu, ze jsou tam vetsinou anglicani a je tam patrna silna orentace na jejich ligy, sporty apod.
Orken
Host
Host

Příspěvekod Orken » stř led 18, 2006 15:47

jinak jestli ma nekdo zajem se o te problematice dozvedet vice, mrknete na forum na betfairu, v sekci General Betting, tam se vedly a vedou o tom, co jsem psal vasnive diskuse...
Orken
Host
Host

Příspěvekod -=Ondra=- » stř led 18, 2006 15:55

Orken píše:tak da se na betfairu, ale uz je tam celkem velka konkurence, ktera zene ty kurzy na hranici ziskovosti pri normalnich sazkach..
jo a to sazeni v prubehu utkani ma sve velke minus, jsou uzivatele, kteri maji velkou vyhodu oproti vam, maji superrychle pripojeni na net, dobre prenosy(v pripadech velkych udalosti jsou treba primo pritomni), vetsina prenosu ma treba par sec zpozdeni, ale to muze prave rozhodovat... potom maji specialni aplikace, ktere treba umoznuji rychlejsi reakci(snizi standartni zpozdeni 5 sec.).. no a ja neminim dotovat tyhle chytraky, takze clovek musi byt dost opatrny, moc nevypisovat kurzy, spis v timeoutu, v polocasech apod.
navic oni maji nevyhodu, ze jsou tam vetsinou anglicani a je tam patrna silna orentace na jejich ligy, sporty apod.

Vzdy mas co doplnit a vytknout, uznavam nejsem dokonaly... Moje metody se ti nelibi, ale ja ti je vubec nenutim. Jsem rad za jakoukoliv kritiku a jsem ochoten se nad vsim zamyslet. Ve snookeru vsak musim konstatovat ze se spalim malokdy.. Prohru par drobnych nepocitam... Co se tyce snookeru, tak jiz mam vysledovano co se za jakych situaci deje a muzu celkem s klidem BEZ divani se na prenos presne rici co se kdy nejspise stalo. Zni to sebejiste a vytahovacne, ale tak ja nechci aby to tak vypadalo. Co se tyce snookeru, tak mam otevreny BaW jsem nalogovan na CHATu, kde byva z 70% alespon jeden clovek, ktery pise aktualni bodovy stav.. vim tedy kdo je u stolu jaky je stav. Pripadne je dobre, kdyz nekdo treba napise "tezky stul" nebo se pripadne zeptam nejakou otazecku. Pokud pisatel na chatu je sdilny, lze z toho celkem vymlatit hodne info - sdilny pisatel tam sedi z 25%. Jinak toto je situace, kdy tedy NESLEDUJI prenos (prestoze radeji se koukam v TV). Pokud tedy nesleduji TV a mam tyto informace z BaW, tak pouhym pohybek kurzu ve dane situaci, lze odhadnou co se stalo... jestli minul, nebo jestli hral safety a jak se mu povedla. Ale hlavni podstata neni byt chyrejsi nez ti tvoji kluci z Anglie jak pises, ale mit nos!!! Nejde o to by NEJRYCHLEJSI, ale spise zkouseni stesti a s maly rizikem layovat nizke kurzy!

Je zajimave, ze kolikrat kdyz se pri sazeni na BF divam zaroven na TV, tak paradoxne mam MENSI vydelky!! Je to zvlastni, ale je tomu tak. Je to trend, ktery jsem u sebe vysledoval po 1 roce. Predevsim v situaci, kdy hrac mine jdenoduchou strelu s cimz by clovek treba v tu chvili u TV nepocital tak u PC nevi ze je tak lehka a spise si vsadi na to ze ji mine!! Takze znova opakuji - NEJDE o to byt rychlejsi nez nejakej anglan v arene, ale nerikam ze to neni prospesne. Pokud se vziji do role anglana sediciho v publiku, tak on ma v dane situaci samozrejme velice dobre postaveni oproti me! On muze zaroven sazet male kurzy, kdyz vi narozdil od ostatnich, ze uz je nejaka sazka rozhodnuta a muze si tak prijit na dobre vynosy jenom diky jeho rychle reakcni dobe - to nepopiram a jsem si toho vedom. Samozrejme nejradeji bych byl primo ve Wembly, treba v sevisnim vysilacim vozu s notebookem a bez LAGu sazet, avsak na to si jeste nejaky rok pockam a mozna pak to zkusim...
:wink:

Dneska jsem si pripravil jeste 3 priklady. Aby Orken nemohl zautacit na to, ze vybiram pouze vyherni zalezitosti, tak sem dnes vlozim vsechny 3x "tikety", ktere jsem pred chvili sazel:

Sazka #1
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Sazka #2
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Sazka #3
Obrázek
Obrázek

VYSLEDEK:
+19,95 (nulovy risk!)
+13,19 (nulovy risk!)
- 3,50
-------
+29,64
-=Ondra=-
Exmember
Exmember

Příspěvekod Orken » stř led 18, 2006 16:10

tak uvodem bych chtel rict, ze tu kritiku nemyslim nejak osobne..mas dobre napady, ale ma to sva uskali a ja chci taky prispet a tak nejak upozornit, podle me lepsi nez jen rict je to fajn...
no teda musim rict, ze bez dobreho prenosu, bych takhle nemel odvahu sazet, ja chapu, ze ono jde proste vychazet z te psychologie, nekteri lidi reagujou neprimerene situaci a berou nizke kurzy, kdyz jeste neni zdaleko rozhodnuto..
jinak o te rychlosti se prave vedou debaty, ja si myslim, ze to ma velky vliv, uz jenom kvuli tomu, ze muzes delat jiste sazky( ty vis jak neco dopadne dopredu a ze ten kurs klesne a pak to vypises se ziskem..), treba v tom snookeru mel bys vypsanou nejakou sazku, ted by se tomu hraci neco povedlo a nez by si stacil tu nabidku zrusit, uz by to ten chytrak vsadil...
Orken
Host
Host

Příspěvekod Orken » čtv led 26, 2006 14:16

no ja bych jen chtel zminit, ze uz i nejaka komise v anglii tlaci na betfair, aby vytvoril ferove podminky pro to sazeni v prubehu... jinak ted je tam na foru docela slusna diskuse o tomhle... ja si myslim, ze je to nutne, neni mozne, aby nejaci chytraci profitovali jen tak, tohle me dost odrazuje od pusobeni tam...
Orken
Host
Host

Příspěvekod Orken » čtv led 26, 2006 14:22

jo a jeste bych zminil jeden problem tam... tyhle burzy predstavuji snad jediny pripad, kdy je mozne vybrat nekomu kdo se naboura do vaseho uctu penize....a ze tyhle pripady se nestavali zrovna zridka, nevim jak to je momentalne ted, ale i tak s timhle rizikem se musi pocitat, takze vhodna opatreni(ne moc penez na ucte, nejak zapezpecit komp apod) jsou na miste
Orken
Host
Host

Příspěvekod Wizardos » stř úno 01, 2006 9:01

Po precteni tohoto skveleho clanku jsem dostal chut si Betfair vyzkouset, jedine co me zatim od toho odrazuje, ze ucet u Betfairu bych mel v € a ucet u Moneybookers mam v CZK. V helpu jsem pro prevod z MoneyBookers nasel toto:'Funds will be transferred in the currency of your Betfair account.' Tak mam strach, aby mi nenaparili nejakej silenej poplatek za prevod penez z CZK na €. Nemate s tim nekdo zkusenosti? Diky za kazdou radu
Wizardos
Host
Host

Další

Zpět na Strategie sázení