B.E.D.ů.v deníček :-)

Moderátor: Moderátoři

B.E.D.ů.v deníček :-)

Příspěvekod B.E.D. » pát črc 06, 2012 10:58

Zdravím všechny fandy nejen sportovního sázení, ale celkově sportu! Pokusím se na tomto prostoru prezentovat nejen svoje postřehy, názory a informace, ale zkusím i nadhodit nějaká previews k zápasům či přímo tipy, jako i čas od času uvedu nějaký ten tiket pro zpestření a pobavení:).

Možná někoho napadne, proč zrovna tady chci vést deníček, když je nyní populárnějším mít svůj blog či web, no všechno má svoje důvody. A pevně věřím, že časem zejména ti "starší" z PS poznají, jaké jsou ty moje :hide

Ale nyní k deníčku. Ze sportů mám rád tenis a snooker, čili se v rámci tiketů i ostatních informací budu soustředit víceméně na tyto dva sporty. Vzhledem k tomu, že občas hodím i nějaký ten tiket, tak aby to mělo nějakou jednotnou formu, budu ho sestavovat dle nabídky Chance, která mě pro tenis přijde jako to nejmenší zlo z českých sázkovek :D. A k tomu dám do poměru i stejně sestavený tiket z nabídky Gamebookers (ti mě přijdou na tenis a snooker asi tak nejvíc v pohodě), aby si každý mohl udělat představu o tom, kde je lepší tipovat :arrow: zdali u nás, nebo venku :D.

No, a to je pro začátek vše. Nyní nezbývá, než se pustit do prvního příspěvku 8)
Uživatelský avatar
B.E.D.
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát úno 17, 2012 8:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod B.E.D. » pát črc 06, 2012 11:29

No, a jde se na první příspěvek. Rovnou se pustím do nějakého tiketu, přece jen je to tady především o sázení. Nabídka na tenis je dnes celkem bohatá, vrcholí totiž všech 5 challangerů, ale zejména pak Wimbledon. Z něj si nakonec sestavím i první tiket, přece jen tak velký turnaj si člověk musí užít nejen v tv, ale i na tiketech :D .

než se pustím do tiketu, jen zmíním pár úvodních "pravidel" v rámci tiketů mého deníčku :arrow:

1/ začnu s bankem 306kč (12EU), což je suma, která se dá obětovat bez nějakého traumatu :)
2/ zápasy, které dám na tiket, musí začínat aspoň 1h od doby, kdy byl vložen příspěvek (to samé by platilo o pro analýzy)
3/ ke každému zápasu uvedu komentář (aspoň nějaký stručný), který zdůvodní, proč zrovna takto



A nyní tedy k tiketu. Dnes jsou na programu SF-zápasy v mužském singlu. V tom prvním se utká Djokovič a Federer. Dle mě půjde o předčasné finále, které nejspíš rozhodne i o pozdějším celkovém vítězi tohoto turnaje (nic proti dvojici Murray/Tsonga).
Dle sázkovek je favorizován Nole. I já ho vidím blíže k vítězství. Přece jen pokud hraje v top-formě a pohodě, je těžko k poražení, navíc když hraje o finále (či ve finále), jeho psychická síla je neotřesitelná. Na turnaji zatím hraje v pohodě a bez větších potíží si poradil se svými soupeři.
Roger letos dokazuje, že ještě nepatří do starého železa, jak se o něm zprvu psalo, ba naopak nyní útočí na pozici světové jedničky. Před WIM se dobře uvedl v Halle, onu rozehranost pak zúročil i na WIM. Na druhou stranu v cestě do SF měl dva kritické okamžiky - ten první byl zápas s Benneteauem, kde utekl hrobníkovi z lopaty, tím druhým byl zápas s Xmanem, kde v prvním setu se nechal ošetřovat skrz bolesti v zádech. To pak sice rozchodil, ale i tak jen pro legraci se nenechával Roger ošetřovat.
K tomu Djokovič v posledních vzáj.zápasech vítězil (vyjma toho "šoku" loni na Rolandu). Když to celé shrnu, kurz na Novaka je sice trošku nižší, ale do hcp na něj se mi nechce a přece jen ho vidím jako vítěze, navíc mu i budu přát úspěch, a tak si ho dám na tiket.

Druhé semifinále je mezi Andym a Williem. Andy sice měl všelijaké výsledky před WIM, které ani zdaleka z něj nedělaly kandidáta na finále, ale po vyřazení Nadala ve 2.kole jako by z Andyho spadla deka a začal hrát ten svůj tenis a zápas od zápasu hýřil pohodou a sebevědomím. To vše pak vrcholilo v zápase s Ferrerem, kde Španěl dělal, co mohl, hrál to nejlepší, co mohl, ale přesto to nestačilo. I Tsonga před turnajem nepůsobil dvakrát v pohodě, o to více pak asi překvapilo jeho SF, ač tedy když nebyl Rafa v turnaji, to se to pak postupovalo přes Fishe či Kohlschreibera :) .
Když to zde shrnu, defenzivní a trpělivá hra Andyho by měla stačit na Tsongův útočný tenis, a sice je tady riziko, že Andyho hlava může zas vyhořet, jak tomu už nejednou bylo v minulosti, tentokrát to snad ukočíruje :).

Z ostatních zápasů na tiketu si vyberu ještě debla, kde věřím tomu, že bratři Bryan´s zastaví spanilou jízdu J.Marraye s Nielsenem. Mají na své straně všechno - zkušenosti, kvality, rozehranost, formu i lepší výsledky v kariéře.

A takto vypadá tiket (modře údaje u GB), hodně štěstí! :arrow:

1.TIKET
A.Murray vs J.W.Tsonga (1.40) x (1.38 )
N.Djokovič vs R.Federer (1.44) x (1.40)
Bryans´s vs Marray/Nielsen (1.10) x (1.10)
celk.kurz: 2.22 ... (2.13)
vklad: 50kč (s MP 52.50kč) ... (2EU)
stav banku: 253.50Kč ... (10EU)
Uživatelský avatar
B.E.D.
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát úno 17, 2012 8:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod B.E.D. » sob črc 07, 2012 9:19

No, tak jako vstupní tiket jsem si nemohl nic lepšího přát :killbill . Jak asi většina ví, tak Nole včera prohrál s Rogerem a nutno dodat, že dost zklamal. Hrál hodně za svými možnostmi a prakticky svou špatnou hrou daroval Rogerovi finále. Nutno ale dodat, že Roger hrál strojově a fiftýny pro Novaka byly víceméně jen tehdy, když Švýcar chyboval. Z tohoto pohledu je Federer zaslouženě ve finále a já se je mohu chytat za hlavu, že jsem tolik věřil Djokovičovi :vlasy

Naštěstí toho až tak litovat nemusím, protože vyhořeli i bratři Bryan´s, kteří podlehli outsiderům Marray/Nielsen. Troufám si tvrdit, že toto je hned po Nadalovi největší překvapení tohoto turnaje :roll: . Nezbývá, než si zachovat chladnou hlavu a doufat, že dnes budu úspěšnější. Zápasů je celkem hodně, tak zkusíme něco najít.

Bellucci vs Kamke
-o kvalitách Brazilce netřeba polemizovat..na antuce je jeho hra nejsilnější, a když mu to tam padá a daří se, je schopen potrápit i ty nejlepší hráče .. letos se mu celkem dařilo na antuce, když sice na Rolandu vypadnul už v 1.k(Trojckij),ale dokázal uhrát SF(Vina del Mar),3.k. v Monte Carlu nebo jako kvalifikant prošel do ČF v Nice
-jako většina hráčů, i on hrál na WIM, kde ovšem v 1.k. narazil na Nadala, a tak vlastně od Rolandu měl odehraný jen jeden ostrý zápas
-i proto si šel zahrát challanger v Braunschwiegu po více než roku a půl (naposled hrál v Sao Paolu v sezoně 2010)
-zde si poradil s Violou 36 62 63, Muňozem de la Navou 63 64,Hájkem 63 60 a Bolellim 62 61

-jeho soupeř ve finále je domácí hráč Kamke .. ten letos prožíval výsledkovou a výkonnostní krizi, kdy z těch 16 odehraných turnajů prohrál hned 7x jako favorit (mě nejvíc pobavil ten Bhambri v Dallasu :) )
-obíhal vesměs turnaje ATP, sem tam nějaký ten challanger a právě na challangeru si uhrál asi to nejlepší v letošní sezoně, když v Praze došel do SF
-sezonu na grassu tak nějak prolétnul, když v Halle padnul se Ze Zhangem :roll: , padnul i v kvaldě v Rosmalenu a dle očekávání dostal naloženo i na WIM (1.k. - Gasquet)
-i proto celkem překvapilo, že teď na challangeru došel až do finále, když porazil Hellera 63 63, Gila 62 75, oplatil porážku Zeballosovi z Prahy 76 67 64 a včera pak porazil i Phaua 76 75

-resumé:
-Bellucci má k dobru kvality, výhodu povrchu, potenciál i mě na mě působí v lepším herním dojmu .. na druhou stranu proti němu mluví jeho labilnost a slabší psychická odolnost
-pro Kamkeho mluví domácí prostředí, kvalitní servis a pozice outsidera .. přesto když to vše shrnu, není to pro mě dostatečným faktorem k tomu, abych nevěřil, že Bellucci zakončí svou jízdu triumfem .. kurz je sice na hranici hratelnosti (fair-line bych viděl asi mezi 1.40-1.45), ale tak člověk nemůže chtít zázraky po sázkovkách :)

S.Murphy vs M.Davis
-jde o finále turnaje "SangSom Six Red World" v Bangkoku .. k turnaji zmíním, že se hrál systémem, kdy 48 hráčů bylo nalosováno do 8 skupin po 6 hráčích .. ti pak sehráli každý s každým zápasy a první 4 umístění pak postoupili do play-offs, kde dle postupového klíče hráli vyřazovací zápasy až právě do tohoto finále
-jinak finále se hraje "best of 15" (čili na 8 vítězných frames), začíná v 16:30 našeho času a mělo by se odehrát během toho odpoledne (s tradičními mid-sessions po 4 odehraných frames)

-S.Murphy (29 let) je 6.hráčem žebříčku, svou profi-kariéru začal v sezoně 1998 (vydělal si už téměř milion liber), a od roku 2005 si udržuje pozici v TOP10 .. výčet jeho úspěchů by byl na dlouho, a tak zmíním jeho turnaj.triumfy (World Championships-2005, UK Championship - 2008, Malta Cup - 2008, Players Tour - 2011)
-jinak v profi turnajích 1x uhrál 147 (2001), samosebou "century-frames" měl nespočítaně :) .. je vášnivým golfistou, ve volnu hraje na piano a je fanouškem rychlých aut (nedá dopustit na svého Astona Martina)
-letos zatím sehrál 9 turnajů, kde ovšem hrál trošku za svými možnostmi, když jen na Masters v lednu uhrál finále, a pak za zmínění stojí SF na German Open a Welsh Open
-na World Championship vypadl překvapivě už ve 2.k. (J.Jones), a tak když vypadl i na posl.turnaji ve 2.k. (Wuxi Classic - úvod července), asi se moc nečekalo, že by nyní zazářil
-ale Murphy kupodivu našel formu i chuť zde v Thajsku, a ač svůj úvodní duel ve skupině prohrál (Higginson 45), další zápasy už byli v jeho režii (Nunan 50, St.Davis 51, Advani 53, Un Nooh 50), a tak do play-offs šel z 1.místa .. tam se utkal s nepříjemným Wattanou 65, poté porazil Hawkinse 62, ve ČF s ním prohrál i D.Dale 65 a včera pak v SF porazil i Trumpa 72

-M.Davis (39 let) je 19.hráčem žebříčku a v profi-snookeru už je od roku 1991 .. za svou kariéru si už vydělal něco kolem 250 tis liber (při čemž za poslední rok a půl vyhrál něco přes 100 tis.) .. v profi-snookeru stále čeká na svou první 147 (zatím nejvyšší break 143 - 2010), jeho největší úspěch je asi Shanghai Masters (ČF-2010) .. a z toho osobního života lze zmínit, že je velkým fandou westernů
-letos sehrál zatím 10 turnajů, kde ovšem vypadával vesměs v úvodních kolech (a s hratelnými soupeři),výjimkou byl nedávný turnaj Wu-Xi classic, kde uhrál sympatické SF
-formu z tohoto turnaje si podržel i zde v Thajsku, což jasně dokazuje jeho finálová účast .. ve své skupině hrál takto -> D.Morgan 53, Wattana 54, Ayouri 35, Maguire 52, Ibrahim 54 .. díky tomu postoupil do play-offs ze 2.místa
-zde pak postupně porazil tyto hráče -> St.Davis 61, S.Lee 65, Powises 75, Walden 72, čímž se tak probojoval do svého prvního finále v profi-snookeru

resumé:
-kupodivu půjde o jejich první duel v profi-turnajích .. jinak pro Murphyho mluví potenciál, kvality, lepší výsledky i úspěchy v kariéře .. také patří mezi hráče, co mají pevnější nervy a dokáže i nepříznivý stav obrátit .. je typem hráče, který svou hru staví na velkých nábězích (na střední a dlouhé vzdálenosti je dobrý) a spíše se vyhýbá pozičním a taktickým variantám
-pro Davise mluví dobrá forma a herní pohoda, do zápasu jde z pozice outsidera, což by taky mohlo mít dobrý vliv na jeho psychiku .. na druhou stranu bude hrát své první finále, což by mohlo vnést nervozitu do jeho hry, navíc s hráči z TOP10 nemá moc příznivou bilanci .. o jeho stylu hry moc nevím, ale co jsem tak vyčetl z jeho zápasů, tak neměl v kariéře příliš stovkových náběhů, ani přes tu "padesátku" se tak často nedostával, čili soudím, že jde spíše o pozičně defenzivního hráče, který spíše dává přednost jistotám před riskantním potápěním
-když to vše dám dohromady, vidím i já jako mírného favorita S.Murphyho .. a vzhledem k tomu, že je mi tento hráč i sympatickým a přál bych mu další úspěch, zkusím si ho tipnout !

No, a třetím zápasem na tiketu bude finále ženského singlu na WIM. V něm se utká Serena Williams proti A.Radwanske. A když dám stranou faktor, že Aga je nachlazená, tak proti nabušené Sereně by i tak měla jen málo šancí, její útočná a silová hra na grassu bude platnou a efektivní zbraní na defenzivu Polky, a sice na WIM se urodilo už dost překvapení, snad tentokrát tomu tak nebude. No, a to je pro dnes vše, GL!

2.TIKET
T.Belluci vs T.Kamke (1.37) x (1.28 )
S.Murphy vs M.Davis (1.55) x (1.60)
S.Williams vs A.Radwanska (1.17) x (1.17)
celk.kurz: 2.48 ... (2.40)
vklad: 50kč (s MP 52.50kč) ... (2EU)
stav banku: 201Kč ... (8 EU)
Uživatelský avatar
B.E.D.
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát úno 17, 2012 8:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod B.E.D. » ned črc 08, 2012 9:24

No, tak ani druhý tiket nepřinesl kýžené ovoce, páč Murphy selhal. Zápas jsem sledoval na streamu a tak musím zmínit, že do stavu 4:3 pro Murphyho byl tento hráč lepší, dokonce v další hře měl slibný náskok cca 30bodů, ale pak Shaun udělal lacinou chybu, kterou doslova „daroval“ frame Davisovi. Od tohoto okamžiku Shaun ztratil klid a jistotu, kazil víc a víc, a ze zápasu se tak stala celkem rychlá a jasná záležitost :roll:.

Vzhledem k tomu, že stále mám nějakou chybu na tiketu, zkusím „přejít“ na druhou variantu tiketu – kombíky. Dneska je celkem dost zápasů, a tak snad se mě to podaří vybrat a rozhodit do skupin tak, abych neutržil další ztrátu. Z nabídky jsem nakonec vybral následující zápasy →

Smyczek vs R.Mello
-Sm.patří mezi klasické americké „betonáře“, kteří především na US turnajích mají výsledky a zahrají zde nejlepší tenis .. jasně to dokazují jeho letošní výsledky, když mimo US to nebyla žádná sláva, ale v období zámořských turnajů si uhrál kvaldy na turnajích v Delray, Indiana Wells či San José, v Talahasee dokonce vyhrál celý turnaj (jeho vůbec první vyhraný chall.)
-Američan když už nic, tak se trošku rozehrál na grassu v rámci přípravy na WIM (v Halle prošel kvaldou a vypadl pak s F.Mayerem, na WIM překvapivě vypadl ve 2.kole s Violou), minulý týden pak hrál na hardu ve Winetce (2.k – Udomchoke)
-zde v Newportu musel jít do kvaldy, v níž včera potrénoval s Mehrou 60 60

-Mello už je zkušeným harcovníkem, který toho na okruhu ATP nahrál více než dost .. i on pokud může, tak si nejraději zahraje na hardu, a pokud možno na jihoamerických kurtech (především doma v Brazílii) .. letos zatím tolik nedával o sobě vědět jako v min.sezonách, i proto, že v těch 13 turnajích toho moc nevyhrál (dokonce 5x prohrál jako favorit), ke všemu zhruba od května laboroval se zraněními, kvůli kterým se odhlásil hned z několika turnajů (včetně obou grandslamů) .. nyní tedy to vypadá, že se dal trošku víc dohromady, protože si včera odbyl první zápas po pauze (Ch.Harrison 75 46 63)
resumé:
-Američan mě letos přijde v rozhodně vyrovnanější a lepší herní pohodě, navíc je v dom.prostředí, jako i má k dobru větší rozehranost
-Mello má sice bohaté zkušenosti a mnohem lepší úspěchy v kariéře, na druhou stranu prakticky nulová rozehranost, k tomu ten grass asi taky nebude dvakrát to pravé ořechové, jako i to včerejší trápení s neznámým hráčem .. to vše mě říká, že dnes by mohl uspět domácí hráč .. kurz je v pohodě, a tak si to dám na tiket

Saville vs Peliwo
-finále mužské juniorky na WIM svedlo dohromady dva hráče, kteří už si dvakrát spolu zahráli ve finále v letošním roce .. poprvé na přípravném turnaji před AOPEN vyhrál ve 3 setech Peliwo, na AOPEN byl pro změnu šťastnějším Saville
-jinak oběma letos končí jejich juniorská aktivita, a tak půjde jistě o poslední turnaj na WIM, oba hrají v juniorce s kvalitními výsledky, ač Saville mě přijde, že přece jen má „zvučnější“ úspěchy .. na druhou stranu Peliwo v seniorech už dokázal získat pěkné výsledky (Rimouski – SF)
-zde na WIM oba hráči celkem bez potíží postoupili až do finále, i když tedy Peliwo ve ČF a SF hrál 3 sety .. jinak v přípravném turnaji na WIM Saville vedle vyhraného debl.turnaje si v singlu hrál solidní ČF, naopak P.vypadl v obou případech už v 1.k.
-když vše shrnu, vidím více šancí u Australana, už jen proto, že na grassu tenisově vyrůstal (přece jen Peliwo je spíše pro ty betony), navíc má moje sympatie a přál bych mu úspěchy i v seniorce .. kurz je hratelným a tak si to dám též na tiket

Cao Yupeng vs J.Younger
-jde o utkání ve snookeru v rámci turnaje AOPEN .. daný zápas je jedním ze dvou, ve kterých se hráči utkají o to, aby si zahráli na divokou kartu v samotném hl.turnaji (druhý zápas je McManus vs Misfud) .. na vítěze tohoto duelu čeká v 1.kole Ali Carter
-zápas se hraje na 5 vítězných frames, po 4 frames je mid-session (cca 15-20 minut), a po ní se pak zápas bez pausy dohrává
-o druhém hráči nevím prakticky nic, jen to, že jde o domácího amatérského hráče, který si prostě bude užívat startu na turnaji mezi snooker-elitou :)
-Yupeng, to už je jiná .. jde o mladého Číňana, který po Dingovi patří k té generaci talentovaných čínských hráčů, jež se objevili poté, co právě Ding zpopularizoval snooker v Číně .. jinak je mu 22 let, v profi snookeru je teprv od roku 2011 (ač předtím si odbyl start na ChinaOpen v 2009 co by div.karta)
-Cao dal o sobě pořádně vědět ve svém debutu na Betfred Worldchampionship (2012), když nejdřív prošel kvaldou (Maflin, Harold, Bond, Ford) , v 1.kole hlavní soutěže pak šokoval výhrou nad M.Allenem, poté už pak ale ve 2.k.nestačil na zkušeného R.Day .. jinak trénuje ve slavné Star Academy v Sheffieldu, kde dělá sparinga Dingovi a Wenbo
-letos startoval zatím na všech vel.podnicích (German masters,Welsh and China Open), kde ale spíše sbíral zkušenosti .. v posl.turnajích si zahrál na Asia Player Tour (červen - 1.k.), na Wu-xi Classic (konec června - 1.k.), změna nastala v případě AOPEN, kde tentokrát nejenže že zvládl 1.kolo, ale prošel celou kvalifikací (před 2 týdny - Davison, Burden, Dunn, Hamilton) .. poté oproti většině hráčů nejel na turnaj do Thajska, ale zůstal v AUS a připravoval se zde v Dingem a Wenbem na následující turnaj
resumé:
-Yupeng je bezesporu kvalitnějším hráčem s velkým potenciálem, má k dobru i zkušenosti,lepší výsledky, rozehranost a formu .. o jeho soupeři sice nevím nic, ale ve snookeru bývá celkem propastný rozdíl mezi úrovní profi-hráčů a amatérů ..a tak když to vše dám dohromady, budu věřit favorizovanému Číňanovi

van der Merwe vs Duclos
-M.letos letos zatím nemá až takové výsledky jako v posl.dvou sezonách, na druhou stranu teprv nyní pro něj začíná sezona, když se turnaje přesunou do zámoří na tamní betony..letos to spíše vypadá, že spíše obíhal turnaje (celkem 20), kde 5x prohrál jako favorit a jednou i skrečoval .. po velmi symbolické antuce se začalo hrát na grassu, což přece je jeho stylu hry sedělo více, a tak přišly i nějaké výsledky (Notts – SF, kvalda WIM-3.k.) .. poté se přesunul do zámoří, kde si trošku odpočinul a připravil na kvaldu v Newportu, v níž včera sehrál náročný duel s nepříjemným Duckworthem 67 76 75
-jeho soupeř Duclos taky obíhal kvaldy turnajů, když z těch 17 turnajů se mu podařilo jen jednou projít kvaldou do hl.soutěže, bylo to nedávno v Rosmalenu, kde si poté i zahrál 1.k.s Ferrerem, což lze považovat za jeho nej.výsledek v letošní sezoně .. vzhledem k tomu, že sehrál i oba chall.v Notts, celkem překvapilo, že nehrál kvaldu na WIM .. min.týden si zkusil Winetku (1.k) .. a nyní tedy se pustil do kvaldy v Newportu, kde včera zvládl zápas s Borvanovem 63 63
resumé:
-oba hráči staví svou hru na servisu a přechodech na síť .. větší zkušenosti i herní vyzrálost je na straně M., pro kterého mluví i přece jen lepší výsledky v letošní sezoně, jako i v posl.době, včetně úspěchů v kariéře .. kurz je hratelným a stojí za zkoušku, a tak si to přiložím do nabídky!

Federer vs Murray
-nemá asi smysl mnoho psát k tomuto zápasu .. oba hráči jsou známí, mají své fandy jako i ne-fandy atd .. já osobně když vynechám fandovství , tak šance obou hráčů vidím 55 na 45, a tak při vypsaných kurzech vidím mírnou value u Brita, a tak si to dám na tiket, ať je sranda :mrgreen:
-co se týče fandovství, když už není ve finále Rafa ani Ferrer, tak mě je tak nějak jedno, kdo vyhraje WIM .. čili titul přeji oběma hráčům stejně, a tak spíš budu fandit hezkému a napínavému tenisu!

no, a tady je tiket, tentokrát jsem si to naložil "naostro" :) (viz odkaz po kliku na 3.tiket) .. jen dodám, že GB neumožňují tuto formu kombíků a tak tentokrát čistě jen v rámci Chance, GL!

:arrow: 3.TIKET
stav banku: 152Kč ... (8 EU)
Uživatelský avatar
B.E.D.
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát úno 17, 2012 8:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod B.E.D. » pon črc 09, 2012 8:34

Tak i třetí tiket nevyšel dle představ, když Roger ukázal světu, že je králem a nejenže vyhrál celý WIM, ale protlačil se na 1.místo v žebříčku, což určitě zaslouží uznání a respekt, přece jen po nástupu Rafy a Djokoviče už asi moc lidí nevěřilo, že by Roger dokázal oba dva přeskočit. Více mě ale mrzel Saville :cry: . Klučina v prvním setu dominoval, vedl dokonce 52* a vypadalo to na celkem jasnou záležitost, ale poté nedopodával zápas a Peliwo udělal WTA obrat na 57 :roll: . Druhý set se nesl už v křeči ze strany Savilla, evidentně ho to rozhodilo a psychicky neunášel tíhu okamžiku, a tak nakonec Peliwo zaslouženě vyhrál 46. Malou útěchou mi může být, že zbývající tři duely už vyšly, jak měly :) .
Uvidíme, co dnes. Zápasů je tam spousta a některé jsou obzvlášť pikantní a do kombíka si je zkusím :).

Walden vs Cope
-Ricky je v součanosti 15.hráčem žebříčku a pohybuje se v profi snookeru od roku 2000, zatím vyhrál dva turnaje ->Shanghai Masters (2008..mimochodem, ve finále porazil Ronnieho 10:8,když v posl.frejmu zahrál stovku) a teď nedávno Wu-Xi Classic (2012), ale určitě bych zmínil i SF z UK Championship (2011) .. jak jeden z mála se může pochlubit uhranou 147 na profi-turnajích (PCT-2011)
-a trochu bulváru -> je velkým fandou Liverpoolu (pokud může, chodí na domácí zápasy), rád si čas od času udělá výlet do Vegas :) a co je zajímavé, rád běhá dlouhé tratě (dokonce se účastnil maratonu v NY v roce 2009)
-letos zatím Ricky může být spokojen, nejenže dosáhnul zatím svého maxima v rankingu, ale uhrál si pár hezkých výsledků na turnajích, i když nutno dodat, že na WC v Sheffieldu mohl skončit líp, než ve 2.kole .. vše si ale vynahradil v následujících turnajích, když vyhrál Wu-Xi Classic před cca 3 týdny, ted min.týden v Bangkoku uhrál hezké SF, a tak na AOPEN přijel v dobré pohodě, namlsanosti a formě..jen dodám, že do turnaje byl nasazen rovnou do hlavní soutěže

-J.Cope je nyní 27.hráčem žebříčku, vprofisnookeru je od roku 2001 a zatím mezi jeho nej.výsledky patří účast ve finále na Grand-Prix (2006) a na Shanghai Masters (2010) a může se pochlubit hned 2x uhranými 147 v profi-turnajích
-mimochodem, získal přezdívku "Shotgun" pro svou dravou a útočnou hru s velkými náběhy .. a není divu, patří k té nové nastupující generaci mladých hráčů (Trump, Holt atd), kteří preferují agresivní a útočnou hru na maximální riziko
-a jen taková perlička nakonec , v juniorských letech vyhrál přes 50 turnajů, a tak věřím, že až dozraje, ještě dá o sobě hodně vědět
-jinak letošní sezona je pro něj zatím zklamáním .. po vydařené loňské sezoně se postupně propadl v žebříčku o plných 12 míst, čímž se tak dostal na zatím nejhorší umístění od roku 2006 .. bohužel se mu nedařilo na všech důležitých turnajích, stejně jako i na těch menších .. malou vzpruhou by mohlo být Wu-Xi Classic, kde se probojoval mezi last16, když vyřadil postupně Mehtu a Goulda, pak ho ale deklasoval Selby
-v rámci AOPEN musel sehrát jeden duel v rámci takového předkola před hlavní soutěží, kde si poradil s L.Chuangem, čímž si zajistil účast v hl.soutěži
resumé:
-vzáj.zápasy jsou 2:0 pro Waldena, což napovídá, že jeho hra platí na agresívní a útočnou hru Jamieho .. pro Waldena hraje i dobrá forma, herní pohoda a s tím i patřičné sebevědomí a jistota .. naopak Cope i přes výsledek na Wu-Xi mě přijde v herní krizi a bdue to chtít pár dobrých turnajů, aby se mu vrátila jistota a sebevědomí, které tolik potřebuje při svém stylu hry .. když to vše dám dohromady, zkusím si v hratelném kurzu Waldena

N.Robertson vs N.Bond
-Neil je domácím hráčem a také i jedním z velkých kandidátů na finále, a není se čemu divit, aktuálně je na 7.místě v žebříčku (ale v sezoně 2010 byl i světovou dvojkou) a v TOP10 se drží už od sezony 2009 .. v profisnookeru je od sezony 1998 a od té doby už dokázal vyhrát slušné kvantum turnajů (Grand Prix 2006+2009; Welsh Open-2007; Bahrain Snooker Championshi-2008; World Championship - 2010; 12BET.com World Open-2010, Masters - 2012), .. další úspěchy nebudu vypisovat, to by bylo na dlouho :) .. i on si užil své 147 (China Open - 2010)
-patří mezi fanouška rugby a austr.fotbalu, a poté, co trošku přišel na chuť i klasickému fotbalu, stal se fanouškem Chelsea :) .. má rád hudbu od Timbalanda, Metallicy a Guns and Roses, a co je zajímavé, kdyby nehrál snooker, živil by se jako graf.designér .. a taková perlička na závěr, je velkým fanouškem hry Wolrd of Warcraft :)
-jinak jako jeden z mála hraje levou rukou a je teprv třetím "ne-anglickým" hráčem, který dokázal vyhrát WC :)
-letos zatím může být se svými výsledky spokojen, na úvod vyhrál Masters (kde si vydělal hezkých 150t.liber), a sice na German Master, Welsh a World Open tolik nezářil, vše si vynahradil na China Open (ČF) a na WC, kde vypadl s Ronniem ve ČF .. poté si dal zasloužený odpočinek a před AOPEN si na rozehrání zkusil Wu-Xi (ale vypadl hned v úvodu)

-N.Bond je sympatický hráč starší školy(45.místo), kdy se v profisnookeru pohybuje od 1989 a může se pochlubit turnaj.triumfem z roku 1996 (British Open) a Scottish Open (1997), ale dokázal už jednou hrát i finále WC (1995..tehdy ho porazil nesmrtelný Hendry), a několikrát uhrát ČF na UK Championship .. nutno ale dodat, že to jsou hodně dávné úspěchy, z těch posledních let stojí za zmíňku snad jen ČF na China Open (2008), anebo z roku 2011, kdy vyhrál tzv. "Snooker-Shotout" v Blackpool, což byl jeho druhý profititul..ale přece jen šlo spíše o exhibiční záležitost :)
-zatím čeká na svoji 147, nejvyšší náběh má 140 ..no, a z toho bulváru bych zmínil, že je fandou Man.City a jeho dům má velmi "snookerovské" popisné číslo 147 :D
-v současnosti je to hráč, který musí startovat v kvalifikacích, kterými čas od času projde, ale v té těžké konkurenci mladých ofenzivních hráčů se jeho taktická a poziční hra hůř a hůř prosazuje, a tak letos i přes velké kvantum turnajů toho až tak nevyhrál .. ale samosebou svoje už má za sebou, tak mu nelze nic vyčítat .. jinak na Wu-Xi vypadl hned ve svém prvním duelu , na druhou stranu v rámci AOPEN prošel kvaldou až do hl.soutěže, když porazil Wasleye a M.Kinga
resumé:
-vzáj.zápasy jsou 4:0 pro R., dále pro něj hovoří i dom.prostředí, letošní výsledky, kvality, potenciál, no je toho prostě dost, abych si ho dal na tiket :)

Robredo vs Ungur
-Tommy se postupně vrací na okruh po dlouhé pauze skrz zranění, zatím sehrál 3 challangery, z nichž dva vyhrál a na tom posledním sice skrečoval, ale vzhledem k náročnému programu se ani nebylo čemu divit .. věřím, že na Bastad je řádně připraven a namotivován, konec konců v minulosti zde uhrával solidní výsledky .. a dobrý výsledek z ATP turnaje by se mu nyní taky hodil, už jen proto, že na antuce se toho už tolik neodehraje
-Ungur po marockých úspěšných turnajích polevil v nasazení a výkonnosti, a spíše obíhal turnaje , když dokázal 2x prohrát jako favorit, no taky dokázal pořádně šokovat na Rolandu, když vyřadil v 1.k. Nalbandiana :roll: .. poté si zkusil Queens a WIM, no a když vynechal všechny možné antuk.chall. do této doby (včetně aktuální rumunské série challangerů), nějak se mi nechce věřit, že by se jeho "obíhací" přístup měl změnit :) .. Robredo je favoritem a sice ten kurz je hodně malým, do akovky si to dám

Kavčič/J.Pospíšil vs Veič/Škugor
-nerad hraju debly, ale u těchto "250" se čas od času dá zkusit něco "divokého" :mrgreen: ... v tomto případě jde o debl z Umagu, kde na jedné straně jsou dva Chorvati, z nichž Veič má slušnou formu ze singlu, Š.se sice skrz pauzu stále rozehrává, ale věřím, že v dalších týdnech to bude lepší a lepší
-ale více než deblové kvality a tenisové umění všech hráčů mě daný zápas zajímá kvůli osobě J.Pospíšila .. ten na turnaji hraje jen debla, kvůli kterému přijel z Norimberka .. město zmiňuji proto, že včera tam hrál singla a debla v rámci TBL, a jak jsem zjistil, končilo to někdy kolem 18:30 .. no, a nyní má hrát debla někdy kolem 22h v Umagu :) .. když se pak podívám, že účastníci debla dostanou i přes porážku cca 2t.EU, tak ten kurz kolem 1.80 stojí za tu srandu, a zkusím si tedy tipnout, že Chorvati půjdou dál :)

Smyczek vs Udomchoke
-nevím, jestli si někdy někdo všimnul zajímavé věci, ale je to až téměř pravidlem, že když na sebe narazí hráči, kteří se utkali v min.týdnu, vyhraje ten, co prohrál posledně :) .. osobně jsem nikdy nepřišel na to, proč tomu tak je, ale pro tipování je to někdy zajímavým faktorem
-když vynechám tento faktor, tak Smyczek hraje doma, z grassu má přece jen lepší rozehranost a ač Udomchoke má k dobru bohaté zkušenosti i slušné výsledky z challangerů, jeho dvě utrápené výhry ve 3 setech nad Bossellem (resp. Pavičem) mě moc nepřesvědčují o nějaké fazoně, navíc při jeho "slabší" kondici takové dva zápasy ve dvou dnech musely vzít síly, kterých Smyczek má jistě mnohem víc k dobru .. když to vše dám dohromady, zkusím si ten kurz dát na tiket

no, a takto vypadá můj další tiket, snad se dnes konečně zadaří, a pokud ne, tak doufám, že se povede všem ostatním, GL! :) :arrow:

4.TIKET
stav banku: 103Kč ... (8 EU)
Uživatelský avatar
B.E.D.
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát úno 17, 2012 8:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod B.E.D. » stř črc 11, 2012 7:43

No, líp jsem si nemohl načasovat psaní tiketů v rámci tohoto deníčku :lol: . Zatím držím šňůru 4 KO tiketů, a tak jsem zvědav, jak velká bude ona série (mimochodem, rekord mám 9 KO tiketů v řadě :oops: ).

Samotný tiket až tak katastrofálně nevyšel, Walden prohrál těsně 4:5, když měl pomylsný mečbol (vedl 4:3),ale pak Cope zavzpomínal na své zlaté časy a zahrál v posl.dvou frejmech stvovkové náběhy, a bylo po tipu :).
Ještě více debaklově pak dopadl debl, kde to spíš vypadalo, že Škogur s Veičem měli za sebou cestu z Německa :lol: :lol: .

No budiž, když nejde o život, o nic nejde, a tak je třeba se povznést nad tuto tiketovou mizérii a doufat, že se začne dařit. Nabídka je dnes opět bohatá, je z čeho vybírat, tak si jdu dát slivovičku na dobré trávení a myšlení, no a jdeme na to :box:

Nieminen vs Hájek
-Jarkko se od začátku antukové sezony herně hledá a vyjma Barcelony (3.k) prakticky neuhrál nic světoborného .. sice na WIM porazil F.Lopeze, tak vzhledem k tomu, že Španěla porazil i obíhač challangerů Andreozzi :D, nebral bych výsledek na WIM nijak vážně .. od té doby Fin nikde nehrál, dokonce vynechal i Bundesligu,kde obvykle hrával v min.sezonách, což mi říká, že není v až takové pohodě, jak by si asi přál
-i tak je ale třeba brát v potaz, že hraje v Bastadu, což je skoro "doma" a v minulosti zde měl slušné výsledky
-na druhé straně proti němu stojí náš Hájek, který letos našel motivaci pro své zápasy, má chuť hrát a vyhrávat, a to vše v kombinaci s dobrou formou má dává tak hezké výsledky na antuk.chall. (4xSF,2xF,jednou vyhrál celý turnaj) .. Hájek si už odbyl premiéru v Bastadu, když porazil Delbonise
resumé:
-když to vše dám dohromady, forma, rozehranost, lepší letošní výsledky z antuky, to vše mluví pro Hájka, který jako mírný outsider duelu může jen "překvapit" a poprvé si zahrát ve ČF turnaje ATP .. Jarkko má k dobru bohaté zkušenosti, výhodu prostředí, ale to je tak asi vše .. když to vše d ám dohromady, Fin může vyhrát, ale pokud ano, tak po boji .. a tak si zkusím opatrnější tip na Hájka

Robredo vs J.Sousa
-zde není co řešit, pořád platí to, co jsem psal minule v rámci tipu s Ungurem .. Sousa není rozhodně o moc lepším než Rumun, a tak čekám další výhru Španěla, který se už jistě těší na případný duel s Ferrerem :)

van der Merwe vs Sock
-vdM prošel kvaldou, kde prokázal nejen formu, ale i to, že na turnaj se dobře připravil po psychické stránce, protože prakticky všechny svoje zápasy vyhrál ve 3 setech (Duckworth, Duclos a Mannarino),to samé pak dokázal i v 1.k. s Mullerem 76 67 64 .. v zápasech ho drží jeho kvalitní servis a celkem slušná hra na síti
-Sock ve svých 19 letech toho zatím moc nenahrál na turnajích ATP .. ale co je zajímavé, nenahrál toho moc ani na futures :) .. letos jeho poslední turnaje byly delray beach a poté 1.k. v Indiana Wells, od té doby nikde nehrál .. ať už to bylo kvůli zranění nebo osob.důvodům, nemyslím, že by nyní měl hrát top-tenis .. sice porazil Kunicina v 1.k., ale nerad bych v tomto případě sahal do svědomí Rusa :)
resumé:
-rozehranost,forma, zkušenosti, lepší výsledky v kariéře, to vše mluví pro vdM .. pro Socka mluví dom.prostředí a pozice mírného outsidera .. i tak ale věřím, že Jihoafričan znovu prokáže bojovnost a pevnost nervů a nakonec přetlačí mladičkého Američana

A takto nakonec vypadá tiket -->

5.TIKET
J.Nieminen vs Hájek - aspoň set (1.50) x (1.36)
van der Merwe vs Sock (1.63) x (1.62)
Robredo vs J.Sousa (1.20) x (1.20)
celk.kurz: 2.93 ... (2.64)
vklad: 50kč (s MP 52.50kč) ... (2EU)
stav banku: 50.50Kč ... (6EU)
Uživatelský avatar
B.E.D.
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát úno 17, 2012 8:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod B.E.D. » čtv črc 12, 2012 8:06

Tak včera se konečně zadařilo, když jsem prolomil tiketovou krizi. Uvidí se, zdali šlo o "haluz",anebo naopak náznak lepších zítřků. Každopádně snad se ze mě nestane alkoholik, protože každý správný sázkař má svoje výherní rituály, no a já si včera dal panáčka slivky :lol: .

I dnes je bohatá a zajímavá nabídka, která mě svou pestrostí přivádí na dilema :arrow: udělat kombík anebo akovku :?: :roll: Slivovička poradí, tak si jdu dát panáčka a uvidím :mrgreen:

N.Robertson vs M.Davis
-o obou hráčích jsem toho dost napsal v min.příspěvcích, tak odkážu na ně, ať to nemusím kopírovat sem, díky za pochopení :) .. zde jen dodám, že zápas se hraje na 5 vítězných frejmů a měl by začít v 11:30 (zápas by měl být k mání i na streamu fromsport.com)
-jinak Robertson ve svém úvodním zápase na AOPEN potvrdil roli favorita a bez větších obtíží porazil N.Bonda 52

-M.Davis má za sebou úspěšný turnaj v Bangkoku, kde získal svůj vůbec první titul v profi-kariéře,no nutno dodat, že mu ve finále dost pomohl S.Murphy, tím, jak se dost nepochopitelně sesypal v závěru :roll: .. toto finále bylo v neděli, no a na M.Davise čekal jeho úvodní duel na AOPEN už v úterý .. naštěstí tam měl mladičkého a nezkušeného Lisowskiho, a tak zápas zvládl 52

-resume:
-oba spolu hráli už dvakrát, šlo o menší turnaje, v prvním případě vyhrál R. (2008), a zhruba před rokem v sprnu vyhrál Davis
-pro R.mluví výhoda dom.prostředí, velký potenciál, kvality a zvučnější výsledky v kariéře i v letošní sezoně .. naopak pro D. mluví aktuální forma a herní pohoda, která jistě bude umocněna o velkou bojovnost skrz fakt, že bude hrát proti domácímu hráči a ještě takové extra-třídy .. na druhou stranu bude proti D.mluvit faktor únavy (přece jen to není jen tak cestovat z Thajska do AUS..k tomu dost náročný zápas.program z minulého týdne) jako i fakt,že Roberston se bude snažit o velké náběhy, což nepřímo říká, že i Davis bude muset trošku víc riskovat, aby držel krok ve frejmech, čímž by mohl upustit od svojí taktické a poziční hry - ale samosebou to jsou jen teoretické dohady .. tak či onak Robertson je pro mě favoritem nejen tohoto duelu, ale i celého turnaje, a tak si to zkusím dát na tiket !

Bellucci vs Tomic
-o tom, že B.svědčí antuka, jasně napovídají jeho letošní výsledky z tohoto povrch , kdy dokázal uhrát SF(Vina del Mar),3.k. v Monte Carlu nebo jako kvalifikant prošel do ČF v Nice
-jako většina hráčů, i on hrál na WIM, kde ovšem v 1.k. narazil na Nadala, a tak vlastně od Rolandu měl odehraný jen jeden ostrý zápas
-i proto si šel zahrát challanger v Braunschwiegu po více než roku a půl (naposled hrál v Sao Paolu v sezoně 2010) , a co více, celý tento turnaj s přehledem vyhrál
-evidentně chuť a forma mu zůstala i zde ve Stutgartu, , když v 1.kole vyřadil mladičkého Kerna

-Tomicovi naopak chuť v jeho zápasech odchází, když prakticky od úvodních turnajů na antuce je to takové to paběrkování v úvodních kolech, a co více už nejednou dokázal ztratit vyhraný zápas (viz Kukuškin či nedávno Fognini) .. nepomohla ani změna povrchu na grass, naopak tam to bylo ještě větší fiasko, když nejdřív Haasovi skrečoval, o týden později přišel již zmíněný Fognini, no a na WIM v 1k porazil Goffin .. do té doby nikde nehrál a jen velmi pochybuji, že se nějak připravoval v soukromí na nadcházející turnaje na antuce :) .. osobně jsem čekal, že se spíše pomalu přesune do zámoří, aby tam oběhl těch pár turnajů na rych.površích, co jsou před OH, ale jak vidno, radši "zůstal" v Evropě na antuce, a zde to nějak dopinká do těch OH :) .. v 1.kole měl volný los, a tak sice za případnou prohru nezíská ani bod, jisté startovné v kapse bude mít, a tak se Stutgartem bude i tak spokojen :D, čímž nepřímo narážím na to, že zas nečekám od něj hru na krev :)

-resumé:
-na jedné straně rozehranost, herní pohoda a nabuzenost na další velký výsledek , k tomu i výhoda povrchu .. na druhé straně herní a výkonnostní krize, trošku laxnější a labilnější přístup v zápasech .. suma sumarum, škoda tak nízkého kurzu :)

Ignatik vs Gutierrez-Ferrol
-23letý Španěl letos nemá vůbec špatnou sezonu, naopak zatím prožívá své nej.časy i díky tomu, že se mu konečně vyhýbají zdrav.potíže a může tak naplno využít svůj slušný tenis.potenciál na antuce .. navíc oproti jiným hráčům, zbytečně nic nehoní a i přes výsledek v Casablance (z kvaldy až do ČF) stále poctivě obíhá futures, kde se snaží "rozehrát a sbírat" zkušenosti i herní vyzrálost .. a dělá jen dobře, když letos hrál na 16 futures s bilancí -> 3 vyhrané turnaje, 2x finále, 3x SF .. z toho ten poslední vyhraný futures byl minulý týden v tureckém Izmiru, kde jako kvalifikant vypráskal všechny své soupeře
-nyní v San Benedettu navázal úspěšně na výsledek z Izmiru, když si poradil s jiným finalistou z futures min.týdne - J.Minářem 76 60
-aby toho zápřahu neměl Ferrol málo, hraje na turnaji i debla :D, kde s parťákem Vervoortem uspěli v 1.kole a dnes po singlu by měli hrát další zápas

-Ignatik bude zajímavým soupeřem pro Ferrola v tom, že on byl právě tím, kdo min.týden porazil ve finále Jana Mináře :D .. jinak Ignatik mě spíš sedí k rychlejším povrchům, což napovídají jeho výsledky v kariéře jako i starty na tomto povrchu ... letos tak nějak mixoval challangery s futures, když zejména v hale na úvod sezony měl slušné sezony, no jak se přeslo na antuku, už o něm nebylo moc slyšet , i kdyz v Prostějově a Marbugru prošel kvaldou a zkusil si 1.kolo .. no, ale to taky byly poslední jeho turnaje , než minulý týden šel hrát futures do Kassellu, kde i díky snadnému pavouku vyhrál celý turnaj
-co je zajímavý, vzhledem k tomu, že patří mezi hráče, co rádi hrají debla, San Benedetto už je 3.turnajem v řadě, kde debla vynechal .. jinak zde zatím v 1.kole potvrdil roli favorita , když porazil nezkušeného Ch.Rodrigueze 63 75

resumé:
-oba spolu budou hrát poprvé .. pro F.mluví výhoda povrchu, mnohem lepší letošní výsledky na antuce, jako i rozehranost , herní pohoda a forma..fakt, že hraje debla, napovídá, že se až tak unaveně necítí, navíc když je hráč v laufu, nějaké ty drobné zdrav.šrámy či únavu neřeší.. na druhou stranu proti budou mluvit menší zkušenosti z těchto větších turnajů, které by mohly trošku přivádět nervozitu
-Ignatik naopak by mohl mít hcp v únavě a v tom, že má za sebou náročný týden, přece jen oproti Ferrolovi není až tak zvyklý hrát takové kvantum ostrých zápasů, navíc v posl.týdnech toho až tak moc nenahrál .. sice má taky k dobru aktuální formu, ale nyní narazí na ryzího antukáře, který už je možná i na lepší úrovni, a co hru staví na defenzivě, to se asi bude hrát krapet hůř než proti hráčům jako byl Kern, Sieber atd :)
-když to vše dám dohromady, vidím to tak 47:53 pro Ferrola, což při vypsaných kurzech mě svádí, aby zariskoval .. tak snad budu mít štěstíčko :)

A takto vypadá tiket, hezký den , GL! -->

6.TIKET
N.Roberston vs M.Davis (1.42) x (1.35)
Bellucci vsTomic (1.28 ) x (1.28 )
Gutierrez-Ferrol vs Igantik (1.95) x (2.05)
celk.kurz: 3.54 ... (3.54)
vklad: 44kč (s MP 46.00kč) ... (1.28EU)
stav banku: 151Kč ... (10EU)
Uživatelský avatar
B.E.D.
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát úno 17, 2012 8:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod B.E.D. » pát črc 13, 2012 9:10

No, tak to mě fakt dovede na... :evil: , promiňte ten eufemismus. Takový krásný kurz na Ferrola chytím a tiket mě pokazí favorit, kde jsem nepochyboval o jeho úspěchu :( .
Mám na mysli Robertsona, kterého včera Davis porazil 5:1. Zápas jsem viděl, a tak mohu říci, že i přes jasný výsledek měl Davis víceméně štěstí. V první hře totiž Robertson zahrál 81b, ve druhé hře znovu měl náběh na stovku, ale pak přišla obrovská smůla, kdy při brejku 39b. měl Roberston kick na černé, no a Davis místo aby prohrával 2:0 a byl zralý na ručník (do té doby šel jen dvakrát ke stolu kvůli rozstřelu), v poklidu dohrál snadný stůl a vyrovnal na 1:1. V další hře pak R. rozhozený tím, jak mu utekla předchozí hra, laxnější hrou Davisovi umožnil udělat brejk o 69b. Od této hry i přes velkou snahu byl R.víc a víc nervoznější, což řetězově přineslo chyby a nepřesnosti, kterých tvrdě využíval Davis k velkým brejkům (65,81,61), n a bylo po zápase. A tak v rámci AOPEN si dám radši odpočinek od snookeru, zatím mě moc radosti nepřinesl, a budu se kochat u streamu nad sledováním zápasů.

Je pátek, a to dle tradičního programu tenis.turnajů jsou ve většině případů na pořadu ČF zápasy. Aktuální turnaje toho nejsou výjimkou, a tak je před námi slušné kvantum zápasů. No, a když se tak dívám na nabídku, asi půjdu do osvědčených koní, kteří mě už jednou potěšili.

Bellucci vs Stebe
-o B.jsem napsal dost v min.příspěvku, a tak jen dodám, že včera nakonec porazil Tomice celkem v poklidu 76 63, když v 1.setu trošku zaspal úvod, ale nakonec se dostal ještě v 1.setu do tempa a bylo hotovo
-Stebe letos krom jednoho chall (Heilbron - SF) se zaměřil čistě na obíhání turnajů ATP (13 turnajů, z toho 11xhl.soutěž), kde spíše sbíral zkušenosti (vedle price-money:D) .. těžko říci, zda je to dobře nebo ne, osobně myslím, že po té jedné loňské vydařené sezoně, měl spíše i letos obíhat více challangery a sem tam zkusit ATP turnaje, přece jen jedna vlaštovka jaro nedělá
-jinak po WIM kupodivu nikde nehrál,ač byly v programu antuk.chall.(jen min.pátek si dal singla a debla v Bundeslize), což mě celkem udivuje, přece jen až takovým top-hráčem není, aby si mohl dovolit takové dovolené
-o to více mě pak překvapil ve Stutgartu, kde v dost divokém zápase porazil KUbota 62 06 63 a včera pak utekl hrobníkovi z lopaty se Chardym 46 76(8 ) 63

resumé:
-B.je ve formě, v herní pohodě a evidentně si do Stutgartu přijel pro co nejlepší výsledek .. má k dobru lepší výsledky, zkušenosti a přece jen větší kvality v rámci antuky
-St.má k dobru výhodu dom.prostředí a pozici outsidera, ale to je tak asi vše .. z antuky není nijak rozehrán, o formě nemůže být řeč, a tak když to dám dohromady, kurz je sice na hraně, ale do akovky si to dám !

Brugues-Davi vs Gutierrez-Ferrol
-souboj dvou krajanů, kde na jedné straně bude stát Ferrol, o kterém jsem v posl.příspěvku napsal víc než dost, a tak jen dodám, že včera ve svém zápase nakonec přetlačil Ignatika 46 61 76(6). Zápas byl v 1.setu několikrát přerušován pro déšť, a tak možná by ani nedošlo na 3 sety. Každopádně nutno zmínit, že ve 3.setu Ferrol odvracel MP při servisu Ignatika (*54)..ale nakonec tedy zápas urval pro sebe .. radost je dvojnásobná, protože včera po singlu ještě uspěl i v deblu, kde s Velootem v poklidu přejeli své soupeře a dnes by měl hrát SF

-Brugues Davis měl loni první pořádný start na challangerech, což vzhledem k jeho věku (27) je celkem pozdě .. do té doby víceméně obíhal futures .. co je zajímavé, loni obíhal jen turnaje na hardu, které preferoval i na futurech .. nutno ale zmínit, že z těch 18 turnajů sice jednou vyhrál chall a 3x byl ve ČF, ale to bylo tak vše, v ostatních případech končil v úvodu turnajů
-letos podobně jako Stebe se rozhodl více startovat i na turnajích ATP, kde mu ranking stačil na kvaldy, kterých se vesměs jen účastnil :) dokonce do turnaje v Barceloně měl slušnou sérii 7 proher v řadě a to jednou prohrál i jako favorit a měl hratelné soupeře .. v Barce si pak užil lepšího výsledku, když tam prošel kvaldou a zkusil si jako lucky loser 1.kolo (Farah)..od té doby nikde nehrál až do Rolandu (1k-kvalda)..po tomto turnaji přešel na antuk.chall.,čímž tak nějak zazdil přípravu na WIM, ale udělal dobře, ve Furthu uhrál SF, o týden později v Košicích pak ČF .. poté přišla kvalda na WIM, no a po ní vynechal všechny challangery v předešlých 2 týdnech, až nyní se rozhodl pro San Benedetto
-zde i když je ve ČF, spíš je to o štěstí na los, v 1.k. Propoggia 76 61, včera ho pak málem porazil neznámý Castillo 16 76(9) 61, kdy dokonce odvracel MP .. to nejsou pro mě známky nějaké formy

resumé:
-ač jsou oba Španělé, půjde o jejich první duel .. pro F.mluví rozehranost a forma, kterou už bych si troufnul nazvat fazonou .. po včerejší vydřené výhře bude jistě v laufu a hodně nabuzeným .. výsledek v deblu mu jen dodá další morální energii a chuť .. sice těch sil už nebude hodně a únava by se mohla projevit, když je ale hráč v takovém laufu, tak to prostě jde všechno samo a na nic se neohlíží, navíc nyní se bude hrát o SF, a tak věřím, že F.se kousne a bude hrát na záložní zdroje :)
-Br. ač má za sebou mnohem víc startů na chall., jeho obíhání těchto turnajů mě nepřijde jako velká devíza .. když k tomu přidám i fakt, že není prakticky rozehrán a o formě nemůže být ani řeč, jako i ten povrch není pro něj tolik preferovaným jako v případě F., vidím šance na postup mnohem vyrovnaněji, a tak si rád zkusím ten kurz kolem 2.35

No, a takto nakonec vypadá tiket, GL! :arrow:

7.TIKET
Bellucci vs Stebe (1.34) x (1.30)
Gutierrez-Ferrol vs Brugues-Davis (2.37) x (2.23)
celk.kurz: 3,18 ... (2.90)
vklad: 50kč (s MP 52.50kč) ... (2EU)
stav banku: 98.50Kč ... (8EU)
Uživatelský avatar
B.E.D.
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát úno 17, 2012 8:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod B.E.D. » sob črc 14, 2012 9:42

Tak včerejší tiket mě udělal velkou radost, když se o to postaral hráč jménem Ferrol :ave: . Nemusím dodávat, že je rázem mojím oblíbeným hráčem a budu mu i fandit mimo tikety :mrgreen: . A není divu, zápas s Bruguesem-Davim nejenže otočil po prohraném prvním setu, ale ve 3.setu dokonce prohrával 02*, přesto nakonec set urval na konečných 64 :pljesko:

Dneska jsou na pořadu SF zápasy na turnajích ATP i challangerech (včetně snookeru), a tak jdou stranou nějaké hlubší analýzy a jede se spíše na pocity, intuici, resp. na fandovství. A právě podle tohoto si sestavím dnešní tiket. Tentokrát bez panáku slivovičky, neb včera jsem měl vodka-party, kdy ještě teď mám místo krve onen alkoholický nápoj :vlak , a tak mě představa panáku slivky spíše nahání hrůzu :mrgreen:

Ferrer vs Dimitrov
-zde nemá cenu mnoho polemizovat, v rámci antuky je zde obrovský výkonnostní a kvalitativní rozdíl, navíc Ferrer tím, že se odhlásil z Gstaadu v příštím týdnu jako i v těch dalších turnajích (až do OH), tak jasně dal najevo, že zde uhraje, co mu dovolí síly a možnosti, a pak si dá zasloužený relax a v soukromí se bude připravovat na OH
-a tak věřím, že v Bastadu si jede nejen pro účast ve finále, ale i pro samotný titul .. Dimitrov by neměl zastavit tuto rozjetou španělskou mašinu, a ač to třeba bude ve 3 setech, nakonec to vyhraje Španěl :)

Hewitt vs R.Ram
-jsem dlouholetým fandou Leytona, a tak nemohu jinak, než si vsadit na něj v rámci tohoto SF .. viděl jsem jeho dva zápasy se Smyczkem a Selou, a nutno dodat, že je to ten starý Hewitt - vyhecovaný, natrénovaný, ochotný se rvát o každý fiftýn (i to své come on si několikrát zařval), jde na něm prostě vidět, že moc chce vyhrát
-R.Ram je takovým překvapením turnaje, když před Newportem prakticky hrál na grassu jen kvaldu, kterou neprošel (a předtím vypadl v 1.k. v Notts) a vzhledem k tomu, že prakticky vynechal celou antuku (jen 2 turnaje), tak o to více překvapovalo, když jako outsider postupně rozstřílel Zemlju, Russella a nakonec i Nishikoriho
-resumé:
-Hewitt vždycky uměl zahrát na servismany, a tak pokud se neobjeví nějaké zdrav.potíže (o čemž pochybuji), tak si myslím, že potvrdí svoji dobrou připravenost a zahraje si ve finále .. Ram má sice výhodu dom.prostředí a pozici outsidera, no Hewitt už má takové zkušenosti, že toto se v jeho zápasech nedá počítat .. sice kurz je trošku nízký, no ale kdy zas bude možnost vidět zápas, ve kterém bude hrát Hewitt na krev a jeden ze svých lepších tenisů :) .. takže :-"come on!"

M.Davis vs B.Hawkins
-já vím, říkal jsem, že už si nedám v rámci AOPEN žádný zápas, ale když ono to velmi láká :dunno
-o Davisovi jsem napsal dost v min.příspěvcích, tak jen dodám, že po výhře nad Roberstonem pokračoval ve svojí spanilé jízdě a poradil si s dalším neméně kvalitním soupeřem Gouldem a znovu tam sázel 50-kové brejky a výš

-B.Hawkins je dlouholetým kamarádem Davise, spolu de facto objížděli poslední turnaje jako parťáci, a tak pro oba bude mít tento duel pikantní náboj..ač jak se nechal slyšet Davis v jednom z rozhovorů, těší se na ten zápas a bude mít z něj radost i jako poražený, protože bude ve finále jeho kamarád :)
-Hawkins patří mezi dlouholetou snooker.spičku,kdy si už od sezony 2005 drží pozici v TOP30, no nutno dodat, že v té elitní šestnáctce, kam se chce dostat každý hráč, protože pak je nasazovaný přímo do hl.soutěží velkých turnajů a nemusí hrát žádné kvaldy, tak v té šestnátce byl jen jednou v sezoně 2006 .. aktuálně je na 22.místě, no a mezi jeho nej.výsledky patří účasti v SF na Welsh a China Open, a pak vyhrál dva "exhibiční turnaje" .. shodou okolností ten poslední vyhraný turnaj byl letos v lednu na Shot-out v Blackpoolu, kde porazil ve finále dnešního soupeře :)
-a jen takový drb na závěr, je hráčem na ciello a dokonce se svou skupinou v mladších letech hrával v obchodních domech a na různých veřejných akcích :)
-jinak ale v letošních turnajích zatím nezářil, stejně jako na World Championship (2.k.) .. v těch posl.turnajích před AOPEN se mu taky nedařilo, když na WuXi vypadl už v 1.kole, min.týden v Bangkoku se sice kvalifikoval do play-offs, ale tam po vydřené výhře v 1.k.nad Mohamedem vypadl ve 2.kole
-proto je možná nyní menším překvapením, že bude hrát o finále, ač na druhou stranu měl trošku štěstí na soupeře (Guodong 51, Stevens 52, Selt 53)
resumé:
-hrají spolu počtvrté, zatím bilance mluví pro Hawkinse 2:1 .. na straně Davise je obrovská forma, která se dá označit za fazonu .. k tomu patřičné herní sebevědomí a jistota, kterou dokazují vysoké náběhy, a navíc když se daří, tak pomůže i to štěstíčko :)
-Hawkins má k dobru dlouholetější kvality a přece jen kapánek lepší výsledky, na druhou stranu má problémy s psychikou, kdy mu stačí jeden nepovedený strk a jeho hra je rázem plná nervozity a chyb .. k tomu i ta forma z min.turnajů není kdo ví jaká, včetně letošních výsledků
-a tak když dám dohromady i sympatický dojem z Davise, přál bych mu další velký úspěch v kariéře, kterým by byla účast ve finále .. závěrem jen dodám, že vítěz tohoto duelu se utká ve finále s Ebdonem, no a hraje se na 6 vítězných frejmů s tím, že po 4 odehraných frejmech je mid-session

8.TIKET
Ferrer vs Dimitrov (1.12) x (1.11)
Hewitt vs R.Ram (1.40) x (1.42)
M.Davis vs Hawkins (1.65) x (1.60)
celk.kurz: 2.59 ... (2.52)
vklad: 50kč (s MP 52.50kč) ... (1,28EU)
stav banku: 205Kč ... (10EU)
Uživatelský avatar
B.E.D.
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát úno 17, 2012 8:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod B.E.D. » ned črc 15, 2012 7:35

Tak moje špatná disciplína mě stála výhru na tiketu, když ve včerejším snookeru Davis nedokázal porazit Hawkinse .. ač se nemohu nijak zlobit na daného hráče, podívám-li se zpět, tak "díky" Davisovi mě už nevyšly 3 tikety :mrgreen: , čili pro příště se budu velkým obloukem vyhýbat všem zápasům, ve které bude figurova jeho jméno :). Z daného tiketu si vezmu ještě jedno ponaučení :arrow: Nedávat vícero sportů na jeden tiket :!: :presass

Je neděle, a tak vedle povinných návštěv kostelů, obědů u prarodičů či rodinných výletů jsou na pořadu finálové zápasy všech turnajů ATP, WTA, challangerů i futures, ale i kvaldy nadcházejících turnajů. Znovu platí to samé, co u SF, sází se vyloženě dle pocitů, intuice a fandovství(či anti-fandovství :lol: )

Ferrer vs Almagro
-David potvrdil na tomto turnaji svoji letošní fazonu a ultra-třídu na antuce, když i přes náročný program skrz WIM se bez větších potíží probojoval do finále zde v Bastadu a má tak nakročeno k tomu, aby získal 5.titul v letošní sezoně, čímž by tak už v půlce sezony dokázal to, že letošní sezona je pro něj vůbec nejúspěšnější v kariéře
-ve finále narazí na svého dlouholetého kamaráda Almagra, který naopak měl do finále cestu trnitou a bolavou, dokonce v duelu s I.Minářem odvracel MP, s Gimenem se potil ve 3 setech, až s Hájkem to bylo trošku jednoznačnější
resumé:
-Ferrer má s Almagrem bilanci 10:0, z toho hned 4x ho dokázal porazit ve finále (a dvakrát letos) .. to leccos naznačuje .. když k tomu pžidám i fakt, že Ferrer letos hraje ve své nejlepší formě a pohodě, naopak Almagro i přes světlé momenty má výkonnostní výkyvy a nehraje ten úplně svůj nej.tenis, nemohu jinak, než tipovat jako vítěze celého turnaje D.Ferrera

J.Monaco vs J.Tipsarevič
-Juan na tomto turnaji znovu potvrdil, že letos na antuce má slušně vyladěnou formu, a když mu zdravíčko dobře slouží, patří mezi tu antukovou elitu .. ač tedy na druhou stranu ten los neměl dvakrát těžký (Kamke, Červeňák,G.Lopez)
-Tipsarevič si naopak na turnaji uhrál svůj letošní standard, kdy prostě na ty, co měl, porazil, a tak postupně vyřadil Darcise, po tuhém boji i Phaua a včera po další tuhé bitvě i Bellucciho
resumé:
-vzáj.zápasy jsou mírně pro Monaca,ale jsou hodně letité a tak ani nemá smysl je nějak řešit .. oba dva hráči hrají celkem v pohodě, jsou slušně rozehraní, jejich letošní výsledky naznačují stabilní nadprůměrnou výkonnost, a tak vše nasvědčuje vyrovnanému zápasu .. už jen proto, že oba jsou velcí bojovníci a hecíři a jejich herní styly budou zaručovat dlouhé výměny a napínavé momenty .. v tomto směru se nabízí tip na over (resp.na 3 sety),no vzhledem k tomu, že Monaco má moje sympatie a naopak Tipsareviče moc nemusím (ostatně který Čech ano od té aféry z DCUPU :lol: ), tak si zkusím v kurzu na hraně tip na Juana, už jen proto, že Janko má přece jen menší psychický blok z těch finálových zápasů :)

Errani vs Záhlavová-Strýcová
-zde nebudu mnoho psát, Errani je prostě někde jinde po stránce hry na antuce, formy a kvality, navíc má k dobru dom.prostředí, které ji tam dost tlačí a fandí, naše hráčka si už vybrala dost štěstí na turnaji, nyní může spokojeně prohrát :D

Čilič vs M.Granollers
-před turnajem jsem pasoval Marina na finále, ač tedy jsem měl mírné obavy, jak přistoupí k tomuto turnaji, když jsem pak viděl jeho první zápas s Brandsem, jako i sledoval jeho další výsledky ve ČF a SF, bylo mě jasné, že moje obavy jsou zcestné, a že Marin si jede pro titul
-v cestě za touto vizí mu stojí Granollers, který v Umagu chytil slinu a zahrál svůj top-tenis, jaký hrává jednou, dvakrát do roka :lol: ... nutno ale dodat, že si svůj postup tvrdě vydřel, protože se Staracem, Bachingerem i Verdascem hrál 3 sety (jemu by měl hlavně děkovat za to finále :D )
resumé:
-Marin má k dobru dom.prostředí jeho herní styl a kvalitní servis bude taky efektivní zbraní na tu defenzivu, kopce a vracení ze strany Granollerse, k tomu přičtu i to, že Marin hraje posl.dobou v dobré pohodě a při chuti, a tak věřím v jeho úspěch

Janowicz vs Middelkoop
-Polák mě překvapuje víc a víc , když od challangeru v Římě, který vyhrál, chytil formu jak hrom a co více, stále se ho drží a to i přesto, že má za sebou WIM, kde prošel kvaldou a vypadl ve 3.kole v pěti setech s Mayerem .. evidentně přechod na jiný povrch mu nepřekáží, jako i není nijak uspokojený výsledkem, ba naopak je pořád při chuti a chce vyhrávat, což dokazuje zde ve Scheveningenu, když ve dvou setech porazil postupně Huta-Galunga,Westerhoofa,Mertense a Torebka
-M.letos trápily zdrav.potíže,i proto toho nenahrál až tolik, a ani ty výsledky nebyly kdo ví jaké .. od března pak pauzíroval do začátku července,kdy načasoval svůj comeback na sérii holand.turnajů..a vypadá to, že se natrénoval a připravil na výbornou, protože nejdřív přišlo SF na future,a min.týden pak dokonce vyhrál celý turnaj .. nyní je tedy krůček od toho, aby završil svou mimořádnou formu triumfem na chall (byl by to jeho první titul)
-jinak M.měl též do SF snadnou cestu a to i přesto, že ve svých duelech nastupoval jako mirný outsider (Gensse,Shoorel,de Bakker), včera se pak trošku víc zapotil, když přetlačil Junquieru ve 3 setech
resumé:
-oba hráči hrají ve formě a v pohodě, ač v případě M.zde už vidím náznaky fazony a tzv.laufu .. na druhou stranu Polák má k dobru přece jen stabilnější výkonnost, lepší výsledky jak v kariéře, tak i v letošní sezoně, navíc ten náročný program M. by mohl si vybírat svou daň, přece jen je třeba stále brát ohledy na trošku slabší fyzickou odolnost a náchylnost ke zraněním .. když k tomu přidám i sympatie směrem k Polákovi, kterému bych přál další úspěch za jeho snaživou a bojovnou hru, zkusím si ho tipnout

Ilhan vs Krawietz
-no a na závěr bonbonek :) ..Ilhan je pro mě hráč, co preferuje hard, kde se jeho herní styl nejvíce uplatní, protože hodně sází na agresivní údery od zákl.čáry..a pokud narazí na hráče, co jen vrací a vše vyběhají, většinou se pak vyhazuje, už jen proto, že jeho psychická odolnost není až tak pevná .. to jen tak bokem jsem přidal pár slov k němu :D
-letos Turek nemá ani nějakou mimořádnou formu či náznak kvalitních výsledků, naopak je to spíše taková mizérie, kdy jen obíhá challangery a kvaldy ATP turnajů, na nichž sem tam někoho porazí .. posl.turnaje nebyly výjimkou, kdy vlastně z těch 10 zápasů (a 8 turnajů) vyhrál jen 2x (s outsidery)
-zde v kvaldě se tak dočkal své 3.výhry za posledních pár měsíců, když mu zápas "daroval" Gil, který tak znovu potvrdil ono pravidlo, že když se hráči, co spolu hráli min.týden, potkají v tom dalším týdnu, tak vyhraje ten druhý :mrgreen:

-Krawietz je další neměcká mladá naděje, která si na futures postupně buduje slušnou výkonnost a zkušenost .. letos už tam dokázal dvakrát vyhrát futures a těch ČF účastí měl nespočítaně .. min.týden si zkusil chall.v San Benedettu, kde trošku překvapivě podlehl jako mírný favorit už v 1.kole .. vše si vynahradil včera v kvaldě v Hamburgu, kde startoval jako div.karta .. vyřadil zde totiž favorizovaného Giannessiho, který nejspíš skrz náročný program nezahrál až tak optimálně
-resumé:
-Ilhan má k dobru zkušenosti, lepší výsledky v kariéře napovídají, že má nějaký ten potenciál i kvality,a že je to na vyšším levelu než u jeho soupeře , no na druhou stranu má dlouhodobou herní krizi, s čímž jde ruku v ruce i horší psychika, přístup k zápasům atd
-pro Kr.mluví dom.prostředí, pozice outsidera,která nebude tak svazovat, navíc hraje o svůj prozatím životní výsledek, když by výhrou hrál hl.soutěž na takto velkém turnaji ATP .. k tomu možná něco málo přidají i diváci, rozhodčí a organizátoři, a tak mě nepřijde nereálné, že by mohl zvítězit, rozhodně ten kurz za zkoušku stojí

Zápasů je jako šafránu, a proto sestavím tentokrát kombík .. tentokrát tiket budu prezentovat ve formě odkazu :arrow:

9.tiket
stav banku: 152,50Kč ... (10EU)
:gl
Uživatelský avatar
B.E.D.
Host
Host
 
Příspěvky: 53
Registrován: pát úno 17, 2012 8:59
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Chat a pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron