DOVERA/VKLAD

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod nedo » pon úno 26, 2007 17:26

Určit hranici minimálního kursu i nějak sjednotit vklady/důvěry pro všechny Membery - to už samozřejmě bylo diskutováno i mezi moderátory.
Výsledkem diskuse bylo i to, co tu naznačuje většina - zavádět minimální kurs by byla chyba a sjednotit důvěru/vklad prostě nejde.

Jinak můj osobní názor je ten, že zavádět nějaké limity pro kursy je absolutní nesmysl, který by vůbec ničemu neprospěl. A co se týče vkladu/důvěry, tak je nás tu kolem stovky memberů a troufám si tvrdit, že u většiny dokážu jejich důvěru přepočítat na svůj žebříček. Prostě už tak nějak odhadnu kdo co a jak. Stejně i u nováčků - kteří nyní do members projdou až po 10ti tipech si lze udělat nějaký obrázek. A navíc tedy pro mne osobně je důležitější, jaké z příspěvku načerpám informace. Závěrečná důvěra/vklad už pro mne není až tak rozhodující a pokud se rozhodnu tip vsadit, pak si vklad/důvěru upravím podle sebe - podle předložených informací, plus případně podle informací které doplním odjinud.
0,5/10-zkouska
1/10-small
2/10-middle
3/10-big
3,5 and more/10-extraordinary
Uživatelský avatar
nedo
Host
Host
 
Příspěvky: 6765
Registrován: ned bře 14, 2004 10:16
Bydliště: Brno, Česká republika

.

Příspěvekod DEDE » pon úno 26, 2007 17:31

Ok,Nedo beriem ty mas vacsi prehlad v tomto,asi tak suhlasim,koncova mesacna tabulka v skripte vela napovie,co sa tyka ohladom navrhov som uplny babrak,vzdy predlozim svoju subjektivnu "somarinu",idem sa radsej venovat tipom,to mi ide lepsie :wink:
Uživatelský avatar
DEDE
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1237
Registrován: stř lis 08, 2006 12:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod kali » pon úno 26, 2007 17:36

mam-li hovorit za ciste za sebe

1. sjednoceni hodnoceni je nerealne, vzdy to bude subjektivni a nikdy nemuze dojit ke sladeni. Takze prestoze by to byla krasna vec, tak je to utopie.

2. Nizke kursy do skriptu a na forum: teoreticky je vsaditelny jakykoliv hodnotny kurs, kde nami subjektivne urceny kurs je nizsi nez nabizeny. Kazdy tip na foru, kde je tato podminka splnena, je hodnotny. To, ze pridavani techto nizkych kursu srazi yield je vec druha.

Podstatne je ale to, ze hodnoceni uspesnosti ma procistit forum s cilem jeho zkvalitneni. To bude dosazeno velmi zahy a rozhodujicim kriteriem nebude to, jestli pridavane tipy budou v kursu 1,10 nebo 2,90, ale to, jestli bude clovek doporucovat nadhodnocene nebo podhodnocene kursy.
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Re: .

Příspěvekod kali » pon úno 26, 2007 17:38

DEDE píše:vzdy predlozim svoju subjektivnu "somarinu",idem sa radsej venovat tipom,to mi ide lepsie :wink:


naopak, kazda pripominka a navrh je vitan :wink: Vzdy je co zlepsovat
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod nforest » pon úno 26, 2007 17:43

Temlis píše:
Já myslím, že nás tady je dost, ale o každém z nás, třeba já mám svůj názor (nebo se ho snažím mít, alespoň nějaký). Některou práci, když tady vidím od někoho, tak už automaticky ani nečtu, protože když mám zafoxované, že tady přečtu něco a na konci vidím pořád jen 8/10 nebo 9/10 tak je mi jasné, že nemůžu usoudit kdy ten člověk doopravdy chce upozornit na to, že je třeba toto zahrát. Nebudu zde uvádět konkrétní případy, to třeba víte každý sám, ale já vím, že když tady někdo píše a informuje “dle pravdy” (netuším jak přesněji to napsat) a najednou u něj zbystřím vyšší vklad)důvěru, zarazí mě to a čtu, protože si řeknu, heleďme se, tady je něco, co se nám snaží někdo říct, ale když narazím na práci od membera, který z 10 sázek dá 9x 8/10 a výše, tak ani netuším proč tohle číst, protože on se nesnaží pomoct, ale hrabe se třeba z mínusu ve kterém je, což je naprostá hloupost a sám member ač třeba nechtěně), přichází o značné % důvěry zbytků memberů v něj.
Já osobně si vice vážím tipů, které se pohybují v “normální” hladině, což dejme tomu příklad by mohlo být 5/10 (doopravdy to beru jen jako příklad) a když vidím někoho jak píše a najednou vloží 7/10 vidím, že někde je nějaká hodnota v kurzu, který by se měl zahrát. Ale u takových což jsem popsal výše to nepoznám, jelikož jejich práce pro mě postrádá význam a smysl.
Možná to je jen můj subjektivní názor, ale nevnímám práci těch, kteří se za každou cenu hrabou z mínusu a doufají, že to zlomí každým dalším tipem s vyšší důvěrou, místo toho aby pomalu šplhali zpět. V mých očích by měli svou cenu, jelikož bych si počkal na jejich případné tipy s vyšší důvěrou/vkladem, ale takto pro mě nemá cenu sledovat jejich práci, jelikož jejich vyšší důvěra/vklad je na každý tip a tak nelze rozeznat jejich pohled na value kurz..
Snad jsem to napsal trošku pochopitelně ;-)


Tak s tymto totalny suhlas...

Som rad,ze sa tu rozprudila diskusia...
Co sa tyka zavedenia minimalneho kurzu,myslim,ze pravdu ma jay jay...su pripady,ked ma aj kurz 1,30 hodnotu....druha vec je ,ako som spominal,ked niekto chce vsadzat podkurzy,ktore nemaju ziadnu hodnotu /pre nikoho/,nech to veselo robi...

K tej dovere este tolko,ze tu absolutne chyba aj naznak pocitu ZODPOVEDNOSTI k ostatnym...Skusim vysvetlit na priklade...Keby som mal napr.brata a bol by hokejovy rozhodca,zavolal by mi,ze ide piskat zapas,v ktorom si ide poriadne nalozit na domacich,tak aj vtedy by sa mi ruka triasla,keby som to sem pisal a daval doveru 9/10,lebo by som predpokladal,ze mnohi by do toho investovali nemale peniaze /samozrejme kazdy podla svojho/,samozrejme toto je priklad pritiahnuty za vlasy a hnany umyselne do extremu,aby bolo jasne,co chcem povedat ... tu si to niektori evidentne neuvedomuju...veselo sem hadzu 9/10 na podkurzy s odovodnenim,ktore je o nicom...Temlis ma pravdu,ze tu uz zhruba kazdy ma o kazdom nejaky nazor /alebo sa ho aspon snazi mat/,takze vie kedy co 9/10 znamena..No v principe je to velmi,velmi spatne,a ten kto dava taku vysoku doveru,by si mal s pocitom zodpovednosti uvedomit,co to moze znamenat ... urcite by to malo byt viac ako sebecky nahanat yield...lebo potom neviem,aky takyto ludia maju prinos pre toto forum
Uživatelský avatar
nforest
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1689
Registrován: stř srp 25, 2004 7:50
Bydliště: Petržalka

Příspěvekod KODA1 » pon úno 26, 2007 17:54

Já osobně si myslím,že sjednotit důvěru jde.Stačí jen nadhodit jak a může to fungovat,stačí to jen chtít :roll:
Uživatelský avatar
KODA1
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1497
Registrován: ned zář 26, 2004 9:54
Bydliště: Jemnice

Příspěvekod nforest » pon úno 26, 2007 18:01

kali píše:mam-li hovorit za ciste za sebe

1. sjednoceni hodnoceni je nerealne, vzdy to bude subjektivni a nikdy nemuze dojit ke sladeni. Takze prestoze by to byla krasna vec, tak je to utopie.



Suhlasim s tym,ze to bude vzdy subjektivne,ale urcite zasady a principy by mali fungovat
Uživatelský avatar
nforest
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1689
Registrován: stř srp 25, 2004 7:50
Bydliště: Petržalka

Příspěvekod kali » pon úno 26, 2007 18:09

nforest píše:No v principe je to velmi,velmi spatne,a ten kto dava taku vysoku doveru,by si mal s pocitom zodpovednosti uvedomit,co to moze znamenat ... urcite by to malo byt viac ako sebecky nahanat yield...lebo potom neviem,aky takyto ludia maju prinos pre toto forum


zcela jiste mas pravdu a souhlasim... ale neda se tomu nijak zamezit. Pozitivni je ale to, ze v prubehu nekolika malo mesicu se forum natolik procisti, ze tento problem z velke casti a mozna i uplne vymizi :wink:

KODA1 píše:Já osobně si myslím,že sjednotit důvěru jde.Stačí jen nadhodit jak a může to fungovat,stačí to jen chtít :roll:


No ja ty snahy sledoval na mnoha forech a nidky to neskoncilo uspechem.

Duvodu je nekolik:
1. Cast lidi pouziva duveru. Pokud se mluvi o duvere, tak ja si pod timto pojmem predstavuji % pravdepobnost, ze dany tip vyjde. Tedy jakousi substituci fair kursu, i kdyz nepresnou, protoze 1/10 = 10% sance, ale vyjadrit 11% sanci uz nelze.

2. Cast lidi uvadi vklad a ten ma kazdy zavisly na tom, jak pristupuje k value.
--------------
To je zasadni rozpor. Pokud bychom se i treba dohodli, ze budeme psat duveru, tak ja si zkratka nedokazu predstavit jak bych duveru urcoval, nebot sazim zcela odlisnym zpusobem. Cim vyssi value, tim vyssi vklad, slovo duvera pro mne v mem sazeni nic neznamena. Tento zpusob mi prinasi urcity yield v %. Kdybych zacal uvadet duveru nezavisle na kursu, tak bych v podstate poprel svuj zpusob sazeni :)

Stejne tak si nedovedu predstavit, ze skupina A, kteri pouzivaji duveru budou prechazet na psani vkladu a jeste v nejakem sjednocenem tvaru...

Nejsnazsi cesta je imho otevrit skript a mrknout na to jak kdo hodnoti (pokud nemame predstavu o danem tiperovi)
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod nedo » pon úno 26, 2007 19:37

Přesně jak píše kali.
V žádném případě to není otázka toho, že by se "nechtělo", jak se tu snaží KODA1 podsouvat. Jde o to, že by to byla snaha už dopředu odsouzená k neúspěchu. Sjednocení kursu prostě možné není z kalim výše popsaných důvodů.
0,5/10-zkouska
1/10-small
2/10-middle
3/10-big
3,5 and more/10-extraordinary
Uživatelský avatar
nedo
Host
Host
 
Příspěvky: 6765
Registrován: ned bře 14, 2004 10:16
Bydliště: Brno, Česká republika

Příspěvekod KODA1 » pon úno 26, 2007 20:08

Nedo,já tu přece nikomu nic nepodsouvá.Jseš zvláštní člověk.Někdy mi přijde,že přemýšlíš prdelí a ne hlavou :beljko:
Uživatelský avatar
KODA1
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1497
Registrován: ned zář 26, 2004 9:54
Bydliště: Jemnice

PředchozíDalší

Zpět na PROFISAZKAR.COM

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron