Ještě jedna změna pravidel ?

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod frantapriklep » čtv bře 29, 2007 10:03

Aj keď návrh bol už zamietnutý,nedá mi nezapojiť sa do debaty svojím postrehom.
Venujem sa tipovaniu či už zo zábavy alebo pre zisk dobrých 10 rokov.Počas nich som si už osvojil určité návyky.Viem že pre niekoho sú nepochopiteľné,viem že viac ľudí ich používa tiež.Ale hlavné je že mne vyhovujú.

Rok sa už pohybujem tu na fóre (aj keď istý čas menej aktívne).A počas toho roka som si zmapoval spôsoby vsádzania rôznych tipérov.Viem ako vsádza ten ako onen a viem ako si mám "pretransformovať" ich vklad(dôveru) na moje potreby.
Žiaden "nováčik" aj keď dá 9,9/10 ma neprinúti vsadiť to len kvôli tomu.Naopak sú tu tipéri,a myslím že aj keď ich nemenujem,každý asi vie o ktorých ide :D, tí aj ked majú 1/10 tak som ochotný to vsadiť za viac.

Či si ktosi umelo zvyšuje či udržiava yield mi je úplne ale úplne jedno,časom na 99% padne na také percento,ktoré vyjadrí objektívne jeho úspešnosť.Bolo tu už veľa diskusií o dôvere,vklade o možnostiach zjednotenia takého rebríčka,ale tak ako napísal quinton,to je nemožné.Nikdy nebude mať každý rovnaký meter.

Nútiť niekoho pravidlami dávať tipy s väčšou dôverou je zbytočné a myslím že by to bolo jedine a jedine kontraproduktívne!!!
"It's better to be silent and be thought a fool,than speak and remove all doubts..."
Uživatelský avatar
frantapriklep
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1220
Registrován: čtv úno 02, 2006 23:56
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Příspěvekod kali » čtv bře 29, 2007 13:32

frantapriklep píše:Či si ktosi umelo zvyšuje či udržiava yield mi je úplne ale úplne jedno,časom na 99% padne na také percento,ktoré vyjadrí objektívne jeho úspešnosť.


naprosty souhlas
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

.

Příspěvekod DEDE » čtv bře 29, 2007 14:23

Teraz pisem len za seba,pozorne som si precital vsetko co sa napisalo,ale jednotna cesta je prakticka vylucena,takze ja ostanem stale pri svojom a stale budem zacinat od 4/10 a nebudem 1 az 3/10 vobec pouzivat,aj ked je to pre mna mozno o cosi nevyhodnejsie a moze ma to rychlo dostat do cervenych cisiel..ked uz pridam zapas z kurzom povedzme 1,55 tak tam nebudem davat doveru 1 alebo 2/10 lebo by som si protirecil,aj keby pri pripadnej nevyhre by som ovela nedosiel,tak jak to mam ja nastavene mi vyhovuje a pre mna to je objektivne..
Mna osobne nezaujima na danom tipe od ineho membera ci tam je 1/10 alebo 10/10,zaujima ma hlavne info co je o danom zapase napisane,ak je hodnotne a dotycny uviedol 1/10,pre mna to info ma uz ale hodnotu trebars 7/10 a podla toho sa aj zariadim,naopak ak dotycny uviedol pri tipe 8/10 a info daneho tipu nema taku hodnotu u mna,tak si dam ja 4/10 trebars a este si premyslim ci to vobec vsadim,takze z tymito vecami ja problem osobne nemam,pri analyze ma nezaujima od koho je,aka dovera tam je,ale obsah co tam je napisane,aj tak si myslim ze drviva vacsina z nas su natolko vybaveni ze si vedia sami zhodnotit hodnotu tej analyzy alebo tipu,ale chapem co richardt naznacoval ze poniektori ludia radsej zvolia zelenu plusovu hodnotu yieldu aby sa udrzali aj v nasledujucich mesiacoch,a pritom obsah ich tipov,analyz ma vacsiu hodnotu ako trebars 1/10.alebo 2/10 co uvadzaju,ale to je kazdeho individualna vec jak sa k tomu celkovo stavia,pravidla to nezakazuju,takze...
A este na margo toho by som mal uviest,aspon ja si myslim ze kazdy co napise na profi analyzu alebo tip to robi pre druhych,nie pre seba,takze tomu musi on sam verit na "100%" inac by sa z tym neobtazoval alebo netrapil,ked ten tip z doverou nie je pre ostanych,nechal by si to pre seba a keby nevysiel,skodu by mal len on,takze pochybujem ze sa tu niekomu chce pisat analyzy ked im veri na 30 alebo 50%,zbytocna strata casu a nech radsej robi nieco uzitocnejsie:)tych 100% vyssie je skreslene ale vsetci dobre viete ako som to myslel,predsa nebudem prispievat pre inych,ked sam tomu tipu pomalu neverim...
Uživatelský avatar
DEDE
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1237
Registrován: stř lis 08, 2006 12:02
Bydliště: Bratislava

Re: .

Příspěvekod frantapriklep » čtv bře 29, 2007 14:26

DEDE píše:A este na margo toho by som mal uviest,aspon ja si myslim ze kazdy co napise na profi analyzu alebo tip to robi pre druhych,nie pre seba,takze tomu musi on sam verit na "100%" inac by sa z tym neobtazoval alebo netrapil,ked ten tip z doverou nie je pre ostanych,nechal by si to pre seba a keby nevysiel,skodu by mal len on,takze pochybujem ze sa tu niekomu chce pisat analyzy ked im veri na 30 alebo 50%,zbytocna strata casu a nech radsej robi nieco uzitocnejsie:)tych 100% vyssie je skreslene ale vsetci dobre viete ako som to myslel,predsa nebudem prispievat pre inych,ked sam tomu tipu pomalu neverim...


:yes:
"It's better to be silent and be thought a fool,than speak and remove all doubts..."
Uživatelský avatar
frantapriklep
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1220
Registrován: čtv úno 02, 2006 23:56
Bydliště: Trenčín,Slovensko

:-)

Příspěvekod AC_28 » čtv bře 29, 2007 14:33

Nazdar chlope, vidim zaujimavu temu, a aj ked je problematika prebrata, riesenie odhlasovane, vyjadrim sa tiez. Som jeden z tych, ktory ,,preradili" z 5-kovych zlomkov na 1-2 - kove dovery. Vysvetlim aj preco.

Je to troska miesanie dvoch nie celkom suvisiacich veci - tieto nestastne zlomky a yield. Pred zaciatkom zapasu zlomkom urcujes doveru v ten ktory zapas a po skonceni ti to iste udava percentualny zisk... Podla mna to OK neni. Jedna vec je verit zapasu a analyze a druha vec je manazovat svoj bank. Moze sa stat ze mam dobre obdobie, vyjde vsetko coho sa chytim, a ten samy zapas ohodnotim na 6/10 rovnako ako v obdobi ked sa mi nedari... Jediny rozdiel je, ze si ,,manazujem" vklady a ked viem ze to nejde, nebudem to drzat na rovnakej urovni. Ved o tom to je... aby som sa pri snure 2-3 horsich tiperskych dni, vikendov nedostal do minusu. Vklady pozvolna rastu ked to ,,sype".

No a tu je koren problemu. Potrebujem byt v pluse, potrebujem isty pocet analyz a potrebujem odovzdat informacnu hodnotu tipu ostatnym (tou doverou). Zvolim samozrejme cestu najmensieho zla, 8 analyz mesacne mam lavou zadnou, v pluse mozem byt len ak si budem rozumne manazovat vklady - v tomto pripade bohuzial body za doveru... A teda logicky prichadzam k tomu, ze ,,musim" osidit spolutiperov tym ze miesto 6/10 tam dam len 2/10 a udrzujem sa elegantne v zelenych ciselkach a vobec mi nevadi ze na 25 mieste. toto je rovnaka nevyhoda a riziko, budeme tu mat vzdy nahanacov percent ktori sa budu chciet dostat z cervenych cisielok velkymi kurzami a obrovskymi doverami, ako aj ten druhy extrem... udrzovacov yieldu. Na tom vsak nevidim nic zleho, a ja osobne to budem robit aj dalej...

Co by teda zabezpecilo najkomplexnejsi pohlad na kvalitu tipera??? rozhodne tipy statistiky, popripade imaginarny ,,bank" kde by si zvolil taku taktiku vkladov aby bol v pluse... Mal by napriklad za ulohu spravit z 1000 dolacov, kacek, evrof ci muzumburskych frankov zisk... no a bez zbytocnej vysokej matematiky by sme videli, ze kto ma po mesiaci na konte 1200 penazi, je v 20% pluse. vklady by rozhodne nemali korespondovat s doverou v tip... tot moj nazor... Diskusiu rad privitam!!! :-)
Tipy na každý deň:

http://acbetts.org/
Uživatelský avatar
AC_28
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 586
Registrován: pát čer 04, 2004 21:13
Bydliště: Dunajska Streda

Re: :-)

Příspěvekod richardt » čtv bře 29, 2007 17:55

AC_28 píše:No a tu je koren problemu. Potrebujem byt v pluse, potrebujem isty pocet analyz a potrebujem odovzdat informacnu hodnotu tipu ostatnym (tou doverou). Zvolim samozrejme cestu najmensieho zla, 8 analyz mesacne mam lavou zadnou, v pluse mozem byt len ak si budem rozumne manazovat vklady - v tomto pripade bohuzial body za doveru... A teda logicky prichadzam k tomu, ze ,,musim" osidit spolutiperov tym ze miesto 6/10 tam dam len 2/10 a udrzujem sa elegantne v zelenych ciselkach a vobec mi nevadi ze na 25 mieste.


Naprosto přesné a výstižné !
Chovat se v podmínkách nových pravidel jinak by bylo velmi netaktické ( a nazývejme věci pravými jmény - hloupé ),takže na tento styl přecházím pochopitelně taky.

Zamítnutí návrhu jsem očekával,ale děkuji všem za postřehy a názory.
Pro tuto změnu byla pouze menšina - Btip a Nedo (děkuji za milou SZ ) a tak je správné nechat status quo.

Možná se názory po delším časovém období a selekci členů změní,ale zatím na to zřejmě nedozrál čas...
Specializace:MS silnièních motorek
richardt
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1198
Registrován: pát lis 12, 2004 20:17
Bydliště: Brno

Příspěvekod kali » čtv bře 29, 2007 18:56

jeste jednou na toto zareaguji :oops:

Ja myslim, ze ta pravidla co se vyhazovani za cervena cisla tyce, nejsou nastavena nijak brutalne, aby bylo treba snizovat hodnoceni nebo ho naopak zvysovat koncem mesice za ucelem byt na konci mesice v cervenych cislech...

Kdyz dostanu podminku, tak o co jde? O nic. Pristi mesic musi byt me tipy plusove a teprve pokud nebudou tak jsem vyrazen. Ale pouze do te doby nez se dostanu do plusu (pak jsem prijat zpet)

Jaka je pravdepodobnost u kvalitniho tipera, ze bude mit za unor + brezen cervena cisla a jeho dubnove tipy budou opet cervene? Troufam si rici, ze mit tri mesice v rade, mesic co mesic cervena cisla, to uz je hooooodne smolne obdobi a ta pravdepodobnost toho je mala... takze jsem presvedcen, ze je zbytecne si snizovat nebo zvysovat hodnoceni, kdyz jeste ani nemam podminku :roll: (nevim, alespon ja bych k podobnemu kroku nesahl uz kvuli ostatnim memberum, abych je tim neposkodil)

Navic jsem presvedcen, ze ten kdo pouziva vklad a ne duveru a je zaroven schopen lepsiho odhadu % pravdepodobnosti vysledku nez bookmaker neni v ohrozeni toho, ze ho tri mesice v rade v cervenych cislech potkaji. Vim, ze ted budu pranyrovan :oops: , ale vzhledem ke sve filosofii sazeni jsem presvedcen o tom, ze jestlize clovek jako hodnoceni pouziva vklad a na zaklade hodnoty kursu udava vysi vklad, pri cemz na forum pise pouze tipy s value kursu +10-15% a vyse, pak riziko toho, ze tri mesice v rade za sebou skonci v cervenych cislech je opravdu hodne minimalni, protoze to, ze sazi pouze hodnotne kursy s indexem pres 15% se zkratka musi projevit v prubehu tech tri mesicu (samozrejme, ze spatne obdobi mesic ci dva v rade se sem tam nevyhne nikomu). Zatimco clovek hodnotici duverou nestarajic se o value v kursu ma vetsi riziko cervenych cisel, jestlize urcuje duveru na zaklade pravdepodobnosti toho, ze dany vysledek nastane. A jdu se nekam schovat, protoze jsem tim ted pulku lidi nakrknul :D (je to pouze muj nazor, ja k sazeni pristupuji takto a netvrdim, ze to je spravne :oops: )

Co chci ale zduraznit: Za par mesicu az bude pocet tipu u kazdeho membera vyssi, tak se jeho yield ustali na urcite hranici odpovidajici jeho dlouhodobym vysledku, yield bude uz relativne pevny a zadne podminky uz prakticky ani nebudou hrozit. Jestlize jsou vase tipy dlouhodobe plusove, tak se na foru udrzite a i kdyby nahodou nedej boze nekdo na par tydnu vypadl ted zpocatku, dokud jeste neni yield zpevneny vysokym poctem tipu, tak je za chvili zpet, jen co ho opusti spatne obdobi a dostane se na nulu
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Předchozí

Zpět na PROFISAZKAR.COM

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron