Ještě jedna změna pravidel ?

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod nforest » stř bře 28, 2007 19:09

nedo...podla mna je to logicke,ze ked mas yield +60% a vyhras kurz 1.45,ze ti klesne ...zarobi ti peniaze,ale logicky mensie ako 60% z vkladu...na ktorych si bol doteraz ...dufam,ze som to nedomotal
Uživatelský avatar
nforest
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1689
Registrován: stř srp 25, 2004 7:50
Bydliště: Petržalka

Příspěvekod richardt » stř bře 28, 2007 19:42

Jsem rád,že se o mém návrhu diskutuje (ať už to ve finále dopadne jakkoli).

Mě jde především o to,že může být forum ochuzeno o tipy,o kterých je sice jejich autor přesvědčen,ale z důvodu poklesu procent je nebude prezentovat.

Dovolím si citovat bwk o jehož znalostech v ruské lize asi nepochybuje nikdo :
Možno sa pýtate, prečo nedám jeden z týchto tipov ako main-bet... Mám preto dva hlavné dôvody: jednak sú to malé kurzy, ktoré percento aj pri výhre zrazia dole...

A taky je zde nebezpečí,že někdo začne tipovat pouze velké kurzy (např.remízy v basketu) s minimálním vkladem.To už je pouze o štěstí...

Každopádně pokud pravidla zůstanou v nezměněné podobě,je to jasný signál memberům - pokud dáváte tipy s menším kurzem a vysokou důvěrou pomáháte sice ostatním,ale z hlediska osobní úspěšnosti na foru se chováte jako hlupáci !

Není tak složité se takovým podmínkám přizpůsobit,ale jestli je to pro forum a jeho členy přínosem - to nechám na uvážení každého z vás.
Specializace:MS silnièních motorek
richardt
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1198
Registrován: pát lis 12, 2004 20:17
Bydliště: Brno

Příspěvekod nedo » stř bře 28, 2007 19:47

richardt píše:Každopádně pokud pravidla zůstanou v nezměněné podobě,je to jasný signál memberům - pokud dáváte tipy s menším kurzem a vysokou důvěrou pomáháte sice ostatním,ale z hlediska osobní úspěšnosti na foru se chováte jako hlupáci !

Není tak složité se takovým podmínkám přizpůsobit,ale jestli je to pro forum a jeho členy přínosem - to nechám na uvážení každého z vás.
:thumbup1:
Tleskám richardte!
(A opravdu to nemyslím ironicky.)
0,5/10-zkouska
1/10-small
2/10-middle
3/10-big
3,5 and more/10-extraordinary
Uživatelský avatar
nedo
Host
Host
 
Příspěvky: 6765
Registrován: ned bře 14, 2004 10:16
Bydliště: Brno, Česká republika

Příspěvekod quinton » stř bře 28, 2007 20:24

Pokud tě tip dostane dále do plusu, nevím proč ho nepřidat? Sice ti srazí yield, ale ten se stává vice stabilní a odolnější proti případným neúspěchům. Yield je ukazatel dlouhodobé úspěšnosti, neukáže doopravdy jak na tom kdo je po 10 tipech.

Těchto případů, kdy se začíná slovy "kdo ti zabezpečí to, že ..." ti tu klidně napíšu dalších 10.

Jinak co se týče tvého předposledního odstavce (kterého se samozřejmě nedo vděčně chytnul), je naprosto scestný. Podle teorie pravděpodobnosti, pokud sázíš výhodné kursy (value - kurs ve kterém je hodnota) je úplně jedno, jestli sázíš kursy kolem 1.3 nebo kursy mnohem vyšší. Tvůj zisk bude přímo úměrný odchylce kursu vsazeného od fair kursu (který se samozřejmě snažíme odnadnout). Při větším počtu tipů se ale yield ustálí zhruba na hodnotě, která udává kvalitu tipéra.

+/- units nemůže nikdy objektivně posoudit kvalitu tipéra, protože např. kali, ikdyž bude mít dlouhodobý yield třeba 30% nemůže se svým průměrným vkladem 2u (když to hodně přeženu :D ) dohnat někoho, kdo bude mít yield jen 5% ale vklad průměrně kolem 6-7u :roll:
Uživatelský avatar
quinton
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 4764
Registrován: ned dub 11, 2004 12:51
Bydliště: Czech Republic

Příspěvekod -=Ondra=- » stř bře 28, 2007 20:27

Asi dost zalezi jak se na to kazdy diva. Ano pokud se budu honit za nejvyssim moznym yieldem, abych ukazal svetu ze jsem nejlepsi a mam nejvyssi yield, tak nizsi kurzy nebudu radeji analyzovat abych je nemusel davat do skriptu. (Tim nenarazim na zadneho clena tohoto fora!)

Priklad: pred tipem jsem mel yield 60% ~ a protoze jsem zjistil, ze je zajimava sazka s velikou pravdepodobnosti a s kurzem 1,50 tak POKUD HONIM CO NEJVYSSI YIELD(!!) jsem nerozhodny, protoze pokud tip vyjde tak to srazi yield dolu. Ale yield bude porad plusovy takze to nehraje roli, pokud teda nechci byt nahore jako clovek s nejvyssim yieldem. Co se tyce "me" budoucnosti, tak to taky nic neohrozi, protoze yield bude porad plusovy a na foru zustavam, jestli budu v tabulce mit nejlepsi yield nebo budu az desaty, tak je to prece sumak. Navic clovek zapomina, ze ve vyse uvedenem pripade si sice srazi yield o par desetin dolu(vyse zminenou sazkou), ale jeho yield se stava "silnejsim/pevnejsim" a pripadny spatny tip v budoucnu ho tolik nesnizi!

Situace je totiz v zacatcich trosicku zavadejici. Pokud clovek trefi nazacatu par peknych kurzu, tak je yield klidne mezi 100-150% coz je fantasticke cislo. Avsak kazdy, kdo jiz ma za sebou par let sazeni a venuje se tomu do hloubky, dela si vlastni statistiky, tak vi, ze celorocni yield okolo 30% je moc pekne cislo a vydelal solidni penize. Neni problem za rok protocit million korun, ac se toto suma zda jakkoliv velika, tak dooporavdy neni a kazdy chytry clovek se zaklady matematiky si dokaze spocitat, kolik vydelam z teto protocene sumy pri yieldu 20-30%! :wink:

Trochu jsem tim odbocil, ale pokud nekdo nehoni byt na zacatku prvni tabulce a mit co nejvetsi yield tak ho nemuze trapit neco jako sazka na kurz okolo 1,40-1,50 protoze z dlouhodobeho hlediska je dooporavdy nepodstatne. Zakladni vec je ta, pokud ten kurz ma value a tip ma vyjit tak vsadim jakykoliv kurz. Vsechno ma radu hledisek co se tyce hladiny kurzu, ale nevsadit nejaky nizky kurz u zapasu kde jsem si jisty ze to vyjde a kurz MA VALUE, jen proto abych si o fousek nesnizil yield se mi zda uhozene.

Drobne shrnuti:

O co by "mi" (membrovi) melo jit?

1) Abych mel V REALNEM ZIVOTE pekne vyhry a sazeni nebyla psychicka ujma, ale naopak pekny financni prijem!

2) Abych nejakym peknym tipem pomohl i ostatnim a snazil obohatit kolegy o nejake informace, tipy!



Co neni priorita?

Nejaka cisla, yieldy, souteze - to je vsechno druhorade! Je pekne mit yield 70% a byt prvni v tabulce, ale pokud sam nemam penize v penezence a sazeni dotuji z platu, tak je to doopravdy na ****! Bohuzel znam i kamarady, kterym se darilo ve vselijakych soutezich, ale v realu proste nemeli stesti. :(

------> Yield + skript je tu proto, aby zjistil jak kvalitni tiper je mimo jine z dlouhodobeho hlediska. Zda se mi silene honit nejake stats a mit je nejvyssi neni jeho priorita.
Uživatelský avatar
-=Ondra=-
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 3484
Registrován: ned lis 28, 2004 21:56
Bydliště: mountains

Příspěvekod Bender » stř bře 28, 2007 20:36

-=Ondra=- píše:O co by "mi" (membrovi) melo jit?
1) Abych mel V REALNEM ZIVOTE pekne vyhry a sazeni nebyla psychicka ujma, ale naopak pekny financni prijem!
2) Abych nejakym peknym tipem pomohl i ostatnim a snazil obohatit kolegy o nejake informace, tipy!


Naprostej souhlas. Jde o realnej zivot. A nejakym jíldu tady mi ani moc nesejde. Sázím i jine tipy nez ty co davam sem. Takze ve skutecnosti mam jine stats. Jak uz Ondra napsal je jedno jestli je clovek 1. nebo az 30.
8)
Uživatelský avatar
Bender
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 678
Registrován: pát dub 28, 2006 15:07
Bydliště: CZ

Příspěvekod nforest » stř bře 28, 2007 20:44

quinton píše:
Jinak co se týče tvého předposledního odstavce (kterého se samozřejmě nedo vděčně chytnul), je naprosto scestný. Podle teorie pravděpodobnosti, pokud sázíš výhodné kursy (value - kurs ve kterém je hodnota) je úplně jedno, jestli sázíš kursy kolem 1.3 nebo kursy mnohem vyšší. Tvůj zisk bude přímo úměrný odchylce kursu vsazeného od fair kursu (který se samozřejmě snažíme odnadnout). Při větším počtu tipů se ale yield ustálí zhruba na hodnotě, která udává kvalitu tipéra.

+/- units nemůže nikdy objektivně posoudit kvalitu tipéra, protože např. kali, ikdyž bude mít dlouhodobý yield třeba 30% nemůže se svým průměrným vkladem 2u (když to hodně přeženu :D ) dohnat někoho, kdo bude mít yield jen 5% ale vklad průměrně kolem 6-7u :roll:


tak tak
Uživatelský avatar
nforest
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1689
Registrován: stř srp 25, 2004 7:50
Bydliště: Petržalka

Příspěvekod kali » stř bře 28, 2007 20:55

jsem rad, ze Richardt prisel s navrhem jak forum posunout dal a jeste vylepsit. Nicmene nemohu s tim souhlasit a nejen proto, ze by se to vyrazne dotklo i mne.

Duvody:
:arrow: kazdy z nas ma odlisny zpusob sazeni, nekdo pouziva duveru jiny vklad. Nekdo svuj vklad urcuje podle vyse value, jiny ne. Zustanu-li u nas, co pouzivame vklad urceny vysi value, tak si nedovedu predstavit jak bych mohl podobne pravidlo dodrzet, protoze nikde neni dano, ze kazdy mesic budu mit tri zapasy, kde je hodnota kursu takova, aby to stalo za vysoky vklad (ted mluvim o situaci kdybycom meli na foru sjednocene hodnoceni a vsichni se pohybovali ve stejne skale 1-10/10 s prumerem 5/10).

Ale jelikoz tady tretina lidi pouziva spodni polovinu tabulky (a extremy jako jsem ja maji standardni vklad 1 unit. Vyssi vklad davam jen tehdy, kdyz to zada vyse value // jelikoz vestinou se hodnota kursu do vysich hladin nevysplha tak logicky pouzivam prevazne 1 unit. 4/10 davam dvakrat do roka, nedovedu si predstavit jak bych mohl dat 7 units 3x do mesice :) )

Chapu, ze je cilem vyresit tech nekolik lidi, kteri stabilne pouzivaji 8/10 a ted najednou maji vse za 1/10 (jeste jsem nekoukal ani o koho jde), ale nutit kvuli tomu tretinu memberu, kteri pouzivaji jinou hladinu ze skaly 1-10/10, aby se kvuli par provinilcum take preorientovali... to by byl myslim krok nestastny. Uz jen proto, ze by to tretine fora totalne zkreslilo statistiky, ktere ted po dvou mesicich maji. Nemluve o tom, ze by totalne vneslo zmatek, protoze jestli mame ted vsichni predstavu co znamena 4/10 u tipera XXX, tak kdyby najednou musel svuj styl zmenit, tak nevim jak bychom se v novem hodnoceni vyznali pri hrani jeho tipu.

Co se dikuse o profitu a yieldu tyce:
Dulezitejsi kriterium je yield a potom nasleduje profit. Viz priklad:

X a Y daji kazdy 10 tipu. X pouziva 1-5/10 a Y 5-10/10

X prosazi 20 units a vyhraje 30 units :arrow: yield ma 50% a profit 10 units
Y 40 units a vyhraje 55 units :arrow: yield ma 37,5% a profit 15 units
----------------------

X je uspesnejsi sazkar a X mi prinese vice penez v penezence, prestoze Y vyhral vice jednotek. Proto je smerodatnejsi yield a nikoliv profit.

----------------------

Jedine, kdy je dulezitejsi profit nez yield je tato situace:
X a Y pouzivaji stejnou stupnici, pro zjednoduseni oba pouzivaji konstantni vklad 1 jednotku na zapas a nikdy vic

X prosazi 20 units (20 zapasu) a vyhraje 30 units :arrow: yield ma 50% a profit 10 units
Y prosazi 500 units (500 zapasu) a vyhraje 550 units :arrow: yield ma 10% a profit 50 units

Zde samozrejme nasi penezence vice prospeje Y, i kdyz ma nizsi yield. Ovsem merit podle profitu by slo pouze v pripade, ze bychom meli vsichni stejne hodnoceni (nejlepe flat stake 1 unit).
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod Wbk » stř bře 28, 2007 21:11

Ja sa vyjadrím len k sebe:
Tipy pridávam podľa toho ako ich hrám na tikete. Ak hrám sólo pridám. Určite (podľa svojich pravidiel) nikdy nehrám zápas s malým kurzom na sólo stávku! To čo citoval richardt je sícepravda, ale vonkoncom mi nejde o to byť naj v tabuľke, veď sa už stalo že som hral ako main tuším Magnet s kurzom 1,45 (niekde v history to bude). Proste len pridávam podľa reálneho tipovacieho systému, tj. zopakujem: v 95% prípadov nehrávam zápasy s malými kurzami na sólo stávku.
Inak postreh je to veľmi šikovný;)
Uživatelský avatar
Wbk
Member
Member
 
Příspěvky: 1884
Registrován: stř říj 25, 2006 17:30
Bydliště: Slovensko

Příspěvekod nedo » stř bře 28, 2007 21:12

Já bych za sebe chtěl poděkovat Ondrovi za jeho příspěvek.
I když jsem si (možná chybně) odvodil, že také upřednostňuje hodnocení yieldu, tak to prostě prezentuje jako svůj názor. Jinak tu zastánci yieldu prostě jen konstatují že yield je jediný objektivní a hotovo. vše ostatní je špatně. Tečka. Tedy žádný prostor k diskusi - což tedy akceptuji.
Jinak je škoda, že návrh týkající se něčeho úplně jiného se převrátil v nějakou diskusi o yieldu. :cry:
Škoda je také to, že rozdílné názory tu nejsou akceptovány a jsou hned označovány za špatné či přímo scestné.
No - snad se tu někdy ještě dočkáme diskuse, kde jeden názorový proud bude akceptovat i to, že někdo jiný může mít rozdílný názor.
0,5/10-zkouska
1/10-small
2/10-middle
3/10-big
3,5 and more/10-extraordinary
Uživatelský avatar
nedo
Host
Host
 
Příspěvky: 6765
Registrován: ned bře 14, 2004 10:16
Bydliště: Brno, Česká republika

PředchozíDalší

Zpět na PROFISAZKAR.COM

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron