Ještě jedna změna pravidel ?

Moderátor: Moderátoři

Ještě jedna změna pravidel ?

Příspěvekod richardt » stř bře 28, 2007 15:39

NOVÁ PRAVIDLA - NÁVRH NA ZMĚNU

Ze všeho nejdřív bych chtěl říct,že cílem tohoto příspěvku není kohokoli napadat,ale snaha o zlepšení pravidel a situace na foru.

Po 2 měsících fungování nových pravidel jsem si všimnul několika věcí,o kterých bych rád vyvolal diskuzi.
Rozhodně se mnohonásobně zvedla aktivita na foru - to je nepopiratelné plus !
Limit 8 tipů měsíčně se opravdu dá splnit i takovým váhavým střelcem,jako jsem já.
Objevily se nové tiperské hvězdy a musím říct,že někdy to byli members o nichž jsem před zavedením nových pravidel ani nevěděl,že tu jsou (jistě to byla má chyba !).
Našly by se i zápory - pozdní vyhodnocování tipů a dokonce chybné vyhodnocení některých tipů.Věřím,že vše je neúmyslné.

Objevilo se to,na co se upozorňovalo už v diskuzi nad novými pravidly.
Někteří members,kteří jsou v mínusu se pokoušejí z něho dostat větším množstvím tipů a vyššími vklady.To se všeobecně očekávalo a já osobně to nikomu nemám za zlé,že se pokouší dostat z červených čísel.

Co mě ale překvapilo (ačkoli bylo naprosto logické že k tomu dojde) je opačný extrém.
Někteří members ,kteří jsou v plusu,přidávají do skriptu tipy s vyšším kurzem (kolem 2) a nejmenší možnou důvěrou/vkladem - 1/10 (to svým tipům tak málo věří ?).
Důvod je nasnadě - hodnocení je nastaveno tak,že tip s nižším kurzem (kterému ale bezvýhradně věříte) je nevýhodné uvádět do skriptu,protože na něm ztrácíte yield i když vyjde !
Takže je výhodnější dát tip s kurzem vyšším a riskovat co nejmenší počet unit.

Vzpomněl jsem si na rozhovor s profesorem Václavem Bělohradským,který jsem nedávno četl.
Bělohradský o naší současné společnosti říká:"Postmoderní doba se dá charakterizovat - stále racionálnějšími jedinci ve stále šílenější společnosti.
Z hlediska individuálních výhod je racionální jet někam vlastním autem,ale když všichni uděláme totéž,budeme uvězněni v dlouhých nehybných kolonách - staneme se zajatci kolektivního bláznovství,které vyrůstá právě z indivuduální racionality."


Když tuto myšlenku převedeme na naše forum a každý by tipoval takto (protože je to pro něho výhodné), potom je naprosto zbytečné uvádět ke svým tipům důveru/vklad,protože ta by byla vždy 1/10.
Orientace v tipech, které mají všechny hodnocení 1/10 je problematická a nic na tom nemění ani slovní hodnocení.

To pochopil admin na foru jehož jsem byl členem před vstupem na profisazkaře.Kromě minimálního limitu tipů měsíčně dal podmínku,že 3 tipy musí mít hodnocení 7/10 - tedy tipy kterým člověk opravdu maximálně věří bez ohledu na výši kurzu.
Počet takových tipů,výše důvěry/vkladu a případný minimální kurz je samozřejmě předmětem případné diskuze.

Časem by se mohlo totiž stát,že ty nejlepší tipy by se na foru prostě neobjevovaly,protože by pro jejich autora nebylo výhodné je uvádět ( mám dojem,že wbk v jednom svém příspěvku už něco podobného napsal ).

Můj návrh tedy je,aby 2-3 tipy měsíčně měly hodnocení minimálně 6-7/10.
O počtech těchto tipů a výši důvěry/vkladu by se měla vést diskuze ( tedy pouze v případě,že tento návrh nebude předem odmítnut jako nesmyslný).
Specializace:MS silnièních motorek
richardt
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1198
Registrován: pát lis 12, 2004 20:17
Bydliště: Brno

Příspěvekod quinton » stř bře 28, 2007 15:46

nemůžeš někomu nařidit aby dával důvěru 7/10 ... protože každý máme jiný metr. Tahle myšlenka by sice byla fajn, ale to by jsi nejprve musel sjednotit ohodnocování vkladu / důvěry na fóru, což je podle mě neuskutečnitelné !!!
Vem to z pozice člověka jako je třeba kali ... pohybuje se nejčastěji v mezích 1-2/10 , když se nám poštěstí a kali je mimo smysly, dá i 3/10 :lol:
Jak můžeš chtít aby dal 3 tipy měsíčně s vkladem 7/10 :?:
Uživatelský avatar
quinton
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 4764
Registrován: ned dub 11, 2004 12:51
Bydliště: Czech Republic

Příspěvekod KODA1 » stř bře 28, 2007 15:47

Ahoj,taky nechci nikoho napadat,ale myslím,že to neprojde.Minule jsme se o tom bavili,že někdo používá důvěru a někdo vklad.Čili já sem vkládám tipy s důvěrou dejme tomu 4-7/10 a jiný zase tipy s vkladem 1-4/10. :wink:
Uživatelský avatar
KODA1
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1497
Registrován: ned zář 26, 2004 9:54
Bydliště: Jemnice

Příspěvekod JayJay » stř bře 28, 2007 15:53

Já asi můžu mluvit i za kaliho, protože používáme stejný metr. Jde o to, že důvěru = vklad uvádíme vzhledem k value v kurzu (nebo je aspon snaha). A pokud se zvolí 1/10 jako nějaký základní vklad, nevěřím, že v dnešním světě člověk najde tak ohromné value, aby mohl předhodit 3x měsíčně 7/10. Možná tak 3x ročně... :roll:
Uživatelský avatar
JayJay
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát úno 11, 2005 18:00

Příspěvekod nedo » stř bře 28, 2007 16:01

richardte, narazil jsi na problém, který je hlavním důvodem proč já osobně (a nikomu tento můj pohled nenutím) nekoukám moc na nějaký yield, ale zajímají mne +/- units. Ty ukazují reálné číslo, jak moc jsi v plusu či v minusu. Nicméně yield jako hlavní hodnotící číslo tohoto fóra bylo odhlasováno většinou moderátorů a proto jsou pravidla nastavena tak jak jsou. Skutečnost na kterou poukazuješ - že i když trefíš některý tip, tak se yield sníží jen proto že je to tip s nižším kursem, tedy přestože jsi finančně v plusu tak hodnocení se pohorší - ale jasně říká, že to není zcela v pořádku.
Tvůj návrh se mi (znovu zdůrazňuji - mluvím sám za sebe) líbí moc. Samozřejmě že přímo nařizovat někomu dát vyšší důvěru je asi zvláštní. Na druhou stranu pravidla nařizují i minimální počet tipů měsíčně, respektive ročně. A jak sám říkáš - byl jsi jedním z těch pro které se určená hranice zdála příliš vysoká a teprve čas ukázal že je splnitelná. Stejně tak si myslím že by čas ukázal, že splnitelné je vsadit něco i s vyšší důvěrou. Tedy - s důvěrou odpovídající vkladu. Tebou navrhovaných 7/10 je opravdu vysoká důvěra, nicméně jsem přesvědčen o tom, že každý tiper vsadí měsíčně určitě nejméně tři tipy, kde vklad odpovídá této důvěře. A to že sem napíše důvěru nižší je právě jen proto, aby se žádoucím způsobem upravil yield.
Ano richardte, já Tvůj návrh považuji za smysluplný a za oprávněný. Věřím a doufám že se k němu zde rozpoutá širší diskuse (a že užší diskuse se povede i mezi moderátory). Věřím také, že po nějaké době trvání diskuse (např. dva týdny) dojde u moderátorů k hlasování o Tvém návrhu a já jsem přesvědčen, že budu hlasovat pro. Samozřejmě jsem ochoten své názory měnit, ale momentálně si nedovadu představit žádný argument, který by mne měl přesvědčit o tom že Tvůj návrh není prospěšný.
Já Ti za něj děkuji. :thumbup1:
(A ještě jednou bych chtěl zdůraznit, že vše co jsem napsal jsou čistě jen a pouze moje subjektivní názory.)
0,5/10-zkouska
1/10-small
2/10-middle
3/10-big
3,5 and more/10-extraordinary
Uživatelský avatar
nedo
Host
Host
 
Příspěvky: 6765
Registrován: ned bře 14, 2004 10:16
Bydliště: Brno, Česká republika

Příspěvekod JayJay » stř bře 28, 2007 16:06

No právě že +/- v units je absolutně irelevantní číslo, jediné reálné a porovnatelné dlouhodobě je pouze a jen yiedl, tedy poměr čistě vyhraných jednotek ku vsazeným.

Pokud někdo bude mít prosázeno 100 units a zisk 10 units, zhodnotil svoje vklady 10%.
Pokud někdo prosází 50 units a bude mít zisk 7 units, zhodnotil svoje vklady 14%.

+/- v units je ovlivněno subjektivním stakováním, někdo prostě rád ukazuje 8/10, někdo má 3/10 za hodně. Souvisí to i s přistupem sázení, ale ten ať má každý svůj, jaký se mu líbí. Jediné objektivní hledisko je % zhodnocení vkladů, nic jiného na podobně objektivní úrovni snad ani neexistuje.
Uživatelský avatar
JayJay
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát úno 11, 2005 18:00

Příspěvekod -=Ondra=- » stř bře 28, 2007 16:12

No, pokud se nekdo pohybuje na jednom konci stupnice 1-10 nebo na druhem, tak lze jednoduse zjistit sledovanim daneho tipera.

To, co se podle meho richardt snazi rici, je spise jina situace. Dany tiper da do souteze 4 tipy s jeho obvyklym vkladem 5-7 jednotek, a vsechny vyjdou. Pak, aby splnil limit 8 tipu v dany mesic a neprisel o moc jednotek pri pripadnem neuspechu jeho tipu, da zbyvajici 4 sazky s vkladem 1-2 jednotky.

Jednodusse se proti tomu neda bojovat. Ja osobne sazim za nejaky vklad a ten je presne takovy jako pisi na forum v units. To, ze pro me znamena jedna unit napr. 100euro a pro nekoho jineho 100korun to uz je jina vec. Zavest povinost nejakeho poctu 7unit tipu, jak pise richardt take nic nevyresi, protoze ja jsem treba vcera vecer dal na dnesni zapas 7 units a byl to takovy vklad (a zaroven tip s takovym hodnocenim zde na foru) ktery jsem nedal za posledniho jeden-apul roku!

Co se tyce vkladu tak pro ukazku ja jsem na turnaji v Cine, ktery se ted kona dal sazky za 1,2,4,5 a i zminenych 7 units. V realu tomu muj vklad tak dooporavdy odpovidal. A u me to neni tak, ze by jedna jednotka byla 100 nebo 1000 a pak tudis 7 units bylo 700 nebo 7000. Pro me rozdil mezi 4 units a 5 je jiz dost diametralni a rozdil mezi 5 units a 7 je doslova obrovity! Neni to pouze sedminasobek jedne jednotky.

Co se tyce psani duvery nebo vkladu v units, tak sjednotit to podle meho dooporavdy nejde a kazdy ma nejaky system. Jiz vice krat se tu diskutoval rozdil mezi vkladem 1-10/10 a duverou 1-10/10. Nejlepe to popsal Kali v jedne diskuzi par tydnu zpet...
Uživatelský avatar
-=Ondra=-
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 3484
Registrován: ned lis 28, 2004 21:56
Bydliště: mountains

Příspěvekod nedo » stř bře 28, 2007 16:15

JayJay píše:No právě že +/- v units je absolutně irelevantní číslo, jediné reálné a porovnatelné dlouhodobě je pouze a jen yiedl, tedy poměr čistě vyhraných jednotek ku vsazeným.

Pokud někdo bude mít prosázeno 100 units a zisk 10 units, zhodnotil svoje vklady 10%.
Pokud někdo prosází 50 units a bude mít zisk 7 units, zhodnotil svoje vklady 14%.

+/- v units je ovlivněno subjektivním stakováním, někdo prostě rád ukazuje 8/10, někdo má 3/10 za hodně. Souvisí to i s přistupem sázení, ale ten ať má každý svůj, jaký se mu líbí. Jediné objektivní hledisko je % zhodnocení vkladů, nic jiného na podobně objektivní úrovni snad ani neexistuje.
Jak říkám - každý na to máme svůj pohled.
Mne opravdu nezajímají nějaká procenta, protože v obchodě nenakupuju za procenta, ale za reálné peníze. Proto je pro mne důležitější položka zisku či ztrát v jednotkách. A když za správný tip získám reálné peníze ale v hodnocení mi procenta klesnou, tak na tom nevidím nic moc objektivního.
Ale jak říkám - je to jen můj názor, nikomu ho nenutím a připouštím že se někomu může zdát zcela špatným. A rozhodně bych si nedovolil tvrdit že je to "jediný správný pohled" na věc. Každý má svůj pohled a každý má na svůj pohled právo. Jestli respektuje pohled toho druhého nebo jestli už dopředu vyhlašuje svůj pohled za jediný správný - to už je jiná věc.

Já osobně jsem za tento návrh rád a budu ho podporovat.
0,5/10-zkouska
1/10-small
2/10-middle
3/10-big
3,5 and more/10-extraordinary
Uživatelský avatar
nedo
Host
Host
 
Příspěvky: 6765
Registrován: ned bře 14, 2004 10:16
Bydliště: Brno, Česká republika

Příspěvekod JayJay » stř bře 28, 2007 16:23

nedo píše:
JayJay píše:No právě že +/- v units je absolutně irelevantní číslo, jediné reálné a porovnatelné dlouhodobě je pouze a jen yiedl, tedy poměr čistě vyhraných jednotek ku vsazeným.

Pokud někdo bude mít prosázeno 100 units a zisk 10 units, zhodnotil svoje vklady 10%.
Pokud někdo prosází 50 units a bude mít zisk 7 units, zhodnotil svoje vklady 14%.

+/- v units je ovlivněno subjektivním stakováním, někdo prostě rád ukazuje 8/10, někdo má 3/10 za hodně. Souvisí to i s přistupem sázení, ale ten ať má každý svůj, jaký se mu líbí. Jediné objektivní hledisko je % zhodnocení vkladů, nic jiného na podobně objektivní úrovni snad ani neexistuje.
Jak říkám - každý na to máme svůj pohled.
Mne opravdu nezajímají nějaká procenta, protože v obchodě nenakupuju za procenta, ale za reálné peníze. Proto je pro mne důležitější položka zisku či ztrát v jednotkách. A když za správný tip získám reálné peníze ale v hodnocení mi procenta klesnou, tak na tom nevidím nic moc objektivního.
Ale jak říkám - je to jen můj názor, nikomu ho nenutím a připouštím že se někomu může zdát zcela špatným. A rozhodně bych si nedovolil tvrdit že je to "jediný správný pohled" na věc. Každý má svůj pohled a každý má na svůj pohled právo. Jestli respektuje pohled toho druhého nebo jestli už dopředu vyhlašuje svůj pohled za jediný správný - to už je jiná věc.

Já osobně jsem za tento návrh rád a budu ho podporovat.


No jde ti jak říkáš o reálné peníze - bavme se o zhodnocení peněz, pro to sázíme. A ty zhonocuješ nějakým % a čím vyšší procento, tím větší i reálné zisky.
Jak jsem už napsal nahoře, to, že někdo má zisk 10 units neznamená, že je lepší sázkař se ziskem 7 units. To je velký omyl.
Myslím, že ti je jasné, kam mířím, takže to nebudu už okecávat.
Klidně ale můžu napsat model sázkaře A s tím yieldem v prvním případě (10 units) a model druhého sázkaře B s yieldem výše zmíněným 14%. Klidně dám tomu prvnímu větší startovní bank. Ale po stejném počtu sázek bude mít druhé větší zisky, až přijde doba, kdy toho prvního dožene i absolutní bohatosti :)
Pokud ti jde o reálné peníze, ten s vyšším yildem ti vždycky vydělá víc.
Uživatelský avatar
JayJay
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát úno 11, 2005 18:00

Příspěvekod nedo » stř bře 28, 2007 17:18

JayJay píše:...Myslím, že ti je jasné, kam mířím, takže to nebudu už okecávat...
V pohodě. Máme prostě odlišné názory. Ty tvrdíš že yield ukazuje jedině správně z dlouhodobého hlediska, já tvrdím že pro mne jsou důležitější units, protože pokud se mi po správném tipu který mi reálné peníze vydělá yield zhorší, pak ho já osobně nepovažuji za objektivní.
Neshodneme se - a tím bych to zakončil (nemá asi cenu se tu "utloukávat" argumentama, protože každý prostě budeme hájit to svoje a nikam by to stejně nevedlo :wink: ).




Nicméně - richardtův návrh spočíval v něčem trochu jiném a náš dialog trošku odvádí pozornost od toho podstatného.
richardt píše:Můj návrh tedy je,aby 2-3 tipy měsíčně měly hodnocení minimálně 6-7/10.
O počtech těchto tipů a výši důvěry/vkladu by se měla vést diskuze ( tedy pouze v případě,že tento návrh nebude předem odmítnut jako nesmyslný).
0,5/10-zkouska
1/10-small
2/10-middle
3/10-big
3,5 and more/10-extraordinary
Uživatelský avatar
nedo
Host
Host
 
Příspěvky: 6765
Registrován: ned bře 14, 2004 10:16
Bydliště: Brno, Česká republika

Další

Zpět na PROFISAZKAR.COM

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron