cervenec - vyhodnoceni / pripominky,namety (upravy pravidel)

Moderátor: Moderátoři

cervenec - vyhodnoceni / pripominky,namety (upravy pravidel)

Příspěvekod kali » úte črc 31, 2007 19:31

Jak jiz bylo predeslano pred mesicem, dnes nejsou udelovany zadne podminky za neaktivitu ani za cervena cisla, takze vyhodnoceni bude vcelku kratke:

zrusena podminka za cervena cisla:
Richardt

Ostatni podminky pretrvavaji.

Mame za sebou pul roku s novymi pravidly, osobne jsem velmi spokojen s chodem fora, vysledky a celkove si myslim, ze nas nova pravidla posunula o krok dal. Chtel bych touto formou vsem memberum podekovat za trpelivost s "detskymi nemocemi" pravidel a za kvalitne odvadenou praci.

Zaroven si myslim, ze pul rok uz je dostatecne dlouha doba na to, abychom mohli bilancovat a pripadne doladit posledni nesrovnalosti ci pripominky vuci pravidlum. Proto prosim, pokud mate kdokoliv jakykoliv podnet k pravidlum, co zmenit, co upravit, ci jak posunout forum dal, popr. co vas na pravidlech ci na foru irituje, tak ted je ten nejlepsi okamzik, kdy to muzeme spolecne prodiskutovat a pripadne jeste dane namety aplikovat, pozmenit pravidla atd.

Ja sam za sebe mam jeden namet k diskusi, tedy jedna vec, se kterou nejsem osobne spokojen a rad bych to probral a nasel lepsi reseni nez je soucasna situace.

Tudiz namet k diskusi c.1: prijimani novych clenu
Pro mne nejpalcivejsi problem, nechci se nikoho dotknout, nebudu to konkretizovat, ale kdyz se podivam zpetne, tak si myslim, ze bychom meli zprisnit pravidla tykajici se prijimani novych clenu. Mame-li relativne dosti tvrda pravidla pro udrzeni se na foru, pak by mela byti podobna pravidla i pri prijimani novych memberu. Rad bych tedy nastolil tvrdsi pravidla tykajici se prijimani novych lidi. Soucasny stav: hlasovani moderatoru po deseti tipech se mi s odstupem casu jevi jako nevhodne. Ackoliv pri hlasovani nehodnotime jen yield (ktery je po 10 tipech naprosto zavadejici a tak mu nemuze byt prikladan velky vyznam), ale predevsim mozny prinos, tak problem je ten, ze kdyz napr. zadatel pise tipy na tenis (ktery nesleduji, nerozumim mu ani za mak), tak nejsem kompetentni na to, abych hodnotil mozny prinos.

Proto prosim o komentare a napady jak zefektivnit prijimani novych clenu :micro

Zaroven prosim o vsechny pripominky, namety tykajici se jinych bodu pravidel, ci fora vseobecne. Po pul roce je ten nejlepsi cas vse spolecne probrat, predpokladam, ze nejsem jediny, kdo je s necim nespokojen a chtel by neco zlepsit. :napad
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod nforest » stř srp 01, 2007 6:44

:arrow: uplne suhlasim s kalim ... podla mna by sa pri prijmani novych clenov nemalo limitovat poctom 10 tipov...nemalo by to byt takto pevne urcene,ale jednodoucho nech sa tam pisu tipy a analyzy a ked pride cas,a novy clen sa bude javit moderatorom /ale kludne aj inej skupine members,ktora ma napr.blizko k sportom ci ligam,ktore dany uchadzas tipuje/ ako clovek,ktory moze nieco foru dat,tak sa bude iniciovat hlasovanie mods o prijatie ... a ja by som urcite neprotestoval,keby sa napr.na fore k tomu novemu clenovi zaviedla aj diskusia,ved ked napriklad ten clovek tipuje tenis,nemalo by byt na skodu veci,ak by sa k jeho prijatiu /ci neprijatiu/ vyjadrili tunajsi tenisovi "majstri" /a kludne aj ostatni/ a vyjadrili nazor k jeho tipom...odhadu,analyzam,znalostiam,schopnosti najst hodnotu atd...tot moj nazor

:arrow: a este musim napisat,ze je skoda,ze sa viac neposnazil uchadzac kalo,mozno si na neho pamatate...tomu malokedy co uslo,kedze tipoval v rovnakom zapase vyhru domacich aj hosti...pre mna to bolo nieco nove a musim sa priznat,mimoriadne zabavne... :neposeda

:arrow: ale inak si myslim,ze to tu fachci velmi pekne :thumbup1: :thumbup1:
Uživatelský avatar
nforest
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1689
Registrován: stř srp 25, 2004 7:50
Bydliště: Petržalka

Příspěvekod Bender » stř srp 01, 2007 14:43

Dal bych hlasovani o prijeti at hlasuji vsichni members. Ale vsichni asi nikdy hlasovat nebudou takze by se to pocitalo treba az by odhlasovalo 70% members a moznosti by byly ANO-NE. Myslim ze by to bylo fair
ale je to jen můj navrh :)
Uživatelský avatar
Bender
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 678
Registrován: pát dub 28, 2006 15:07
Bydliště: CZ

Příspěvekod Mathieu » stř srp 01, 2007 15:01

No ja bych mel takovy navrh pro prijimani novych members. Vzdy po 10ti tipech by se vyhlasila anketa pro members. A urcilo by se kteri membes budou hlasovat (obecne, podle sportu). Napr. kdyby tipoval zajemce o prijeti jen fotbal, hlasovali by jen fotbalovi members. Kdyby tipoval vsechny sporty, hlasovali vsichni. S tim, ze by se treba urcily 3 dny na hlasovani a hlasovani by bylo platny jen v pripade ze by hlasovalo urcity % members. Kdyby tolik % members do danyho terminu nehlasovalo, hlasovani by se treba po dnu prodluzovalo. Takhle nejak me to napadlo. Podobne to funguje na profitu myslim. Dik za nazory :)
"Kdyz vyloucite nemozne, pak to, co zbyva, musi byt pravda, byt je to sebenepravdepodobnejsi"
<b>Staking :</b> 2/10 small, 2,5/10 small-medium, 3/10 medium, 3,5/10 medium-high, 4-5/10 high
Uživatelský avatar
Mathieu
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2479
Registrován: ned črc 10, 2005 1:08
Bydliště: Praha

Příspěvekod Bender » stř srp 01, 2007 15:03

Pokud se zajemce o prijeti nespecializuje hlasovali by vsichni?
Uživatelský avatar
Bender
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 678
Registrován: pát dub 28, 2006 15:07
Bydliště: CZ

Příspěvekod DEDE » stř srp 01, 2007 15:54

Mne sa vobec nevidi ze pravidla na udrzanie sa na fore su tvrde,skoncit na yielde 0% a udrzat sa? hmm..to je este velka benevolencia,tvrde pravidla nastanu vtedy ak sa hranica yieldu posunie na +10%,co uz je vyzva pre tipera..nic v zlom a teraz to poviem obrazne,vyrobit yield do 10% dokaze aj tipujuci len podla kurzaku..je tu kopa ludi,ktori od zaciatku tohto noveho profi sa potuluju bud nad nulou,alebo na nule,alebo pod nulou a takto z mesiaca na mesiac len prezivaju,boli hlasy ze ked sa po novom profi rozbehne,sa to vyselektuje zostane tu len cca 20-30 tych najlepsich members,ale opak je pravdou,tusim je ich stale vyse 60 a nie tym ze boli prijati novi clenovia,ale tym ze hranica yieldu je nastavena prilis nizko,a tak im staci sa len preplazit na nulu,alebo tesne nad nulu a vedia ze su zachraneni a samozrejme netipuju,aby opat nespadli..tolko moj pohlad na vec okolo yieldu,proste vycistit to,nech zostanu len fakt ti najlepsi..
Co sa tyka novych clenov,ano suhlasim 10 tipov je malo na hodnotenie,brat do uvahy nadalej uspesnost a prinos,a moze sa dat aj hlasovat,ale z tym nech je to verejne a kazdy vidi kto a ako hlasoval a dovod preco ano,alebo preco nie,pri negativnom hlasovani zopakovat znova hlasovanie o dotycnom uchadzacovi v nejakom casovom odstupe,samozrejme ta podmienka,ze dotycny dalej tvori aj po odhlasovanom neprijati..
Ohladom dovery,ano bolo napisane ze to je nerealne zosuladit,mam jeden navrh(mozno hlupost,mozno nie),co takto dat len 3 stupne dovery
1-nizka
2-stredna
3-vysoka
to /10 je aj tak zbytocne,lebo aj tak nikto nepouziva 10/10,9/10 sa objavuje len vynimocne a 8/10 sa vyskytuje sporadicky..povacsina members ma aj tak max hranicu na 5-6/10 a v zivote sem neprida tip z vyssou doverou,takisto vela memberov ma strop len max 3/10,od nich sa tiez pravdepodobne nedockame nikdy tipov z vyssou doverou..
v praxi..dovera nizka 1krat kurz,dovera stredna 2krat kurz,dovera vysoka 3krat kurz,naco zbytocne spekulovat nad niecim medzi tym?dost ludi uz toto tu pouziva ze v podstate 3/10 maju pre nich uz vysoku doveru,a napr. 1/10 maju nizku doveru a podobne.ti co pridavaju z vysokymi doverami stabilne ako 6/10 a vyssie(kde sa radim aj ja) by sa vedeli bezproblemov prisposobit na 3 stupne dovery,v konecnom dosledku su to len cisla pre vypocet yieldu,lepsie by bolo keby sa pisalo pri tipe namiesto xxx/10 ci je to nizka,stredna,alebo vysoka dovera..(samozrejme pre vypocet yieldu by sa to ratalo 1,2,3),pre tych co beru /10 ako vklad tak by pisali doveru a aj plus vklad ..Mozno ze som to napisal prilis zjednodusene,ale myslim si,ze by to mohlo fungovat..
Obrázek
Uživatelský avatar
DEDE
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1237
Registrován: stř lis 08, 2006 12:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod DEDE » stř srp 01, 2007 16:04

a nemusite ma hned ukamenovat,je to len moj nazor :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
DEDE
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1237
Registrován: stř lis 08, 2006 12:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Bender » stř srp 01, 2007 16:14

Zjednodusene chces hranici Yieldu posunout na +10% a sjednotit duvery??
:wink:
Uživatelský avatar
Bender
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 678
Registrován: pát dub 28, 2006 15:07
Bydliště: CZ

Příspěvekod DEDE » stř srp 01, 2007 16:42

Bender píše:Zjednodusene chces hranici Yieldu posunout na +10% a sjednotit duvery??
:wink:



Ano,myslim,ze to ma svoje opodstatnenie,+0% yield je malo(moj nazor) a dovera sa sprehladni(moj nazor)
Obrázek
Uživatelský avatar
DEDE
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1237
Registrován: stř lis 08, 2006 12:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Gagin » stř srp 01, 2007 16:51

Taky přidám do mlína něco o tomto návrhu.

Především co se týče hranice yieldu, myslím si, že to není dobrý nápad ji posouvat až na více jak 10%, jednak kolem 20 - 30 lidí je pro mě málo, i uživatel s yieldem +5% mi dokáže přinést dobré informace. Nejde mi o tipy jako o kvalitu informací. Navíc dobrý počet je právě kolem 60 memberů, nechci zažít to, že si sem budu chodit denně přečíst 10 příspěvků které vypruduje malý počet memberu. Radši více memberů i tak kvalitní (bejt v plusu dlouhodobě je i tak úspěch na to že jen 4% lidí jsou v plusu nebo kolik to je) a více informací nežli pouze těch 10 příspěvků.

Na tomhle foru mi velice záleží, jednak jsem s ním spojen citově, spoluzakladatelsky a jednak je to nejkvalitnější české forum které znám.

To je jen tak na okraj. Ještě bych dodal, že dávat 10 tipů je sice málo, ale rozhodně lepší nežli napsat "po určitém množství tipů" potom to lidi odradí, protože neví kolik mají napsat tipů, neví jak na tom jsou apod. Mohl by se zvýšit počet tipů na 15, v tom případě bych i souhlasil. samozřejmě že vše nám to řekne až po nějakých 100 či 200 tipech ale přeci jenom 15 už je o něco lepší.

Co se týče příjímání, také bych to zavedl mezi lidi, ovšem v tomto případě by mohlo jít o emoce a člověk kterého lidi třeba nemají rádi z jiného fora by mohl doplatit i přesto že jeho infa jsou kvalitní. Proto navrhuji aby o přijetí rozhodovali moderátoři a to nezávazně na člověku. jen na základě přínosu. Je to nejlepší navíc stejně se nedocílí toho aby hlasovala většina lidí, stejně se vždy budeme pohybovat kolem 50% hlasující (můj odhad) - néli méně.

Další věcí je zvolit hlasovací tým, lidi, kteří jsou na foru denně, jsou stálými členy, mají vysoký yield apod. Takový druhý mod team ale jen na přijímání nových členů.

To je vše, sem se nějak rozepsal :wink:
Uživatelský avatar
Gagin
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 5100
Registrován: ned lis 23, 2003 20:32
Bydliště: Czech republic

Další

Zpět na PROFISAZKAR.COM

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron