Jak sjednotit hodnocení

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod martas13 » stř led 26, 2005 13:48

housenka píše:Ahoj,
v tomhle souhlasím s Hynkem.Já neohodnocuju stupnicí,nebo nepøepoèítávám
procenta.Prostì buï je to podle mne dobrý tip,riskantní nebo netipovatelný.Musím øíct,že nescháním sestavy mužstev,øídím se podle toho v které èásti tabulky mužstvo je a jak se jim vedlo v posledních zápasech.Jako pøíklad uvedu zápas Manchester United-Exeter.Podle nás všech by jsme tento ohodnotili urèitì buï stupnicí 10/10 nebo 100%.I tomu nejlepšímu se to nìkdy nepovede.


A to je právì ta situace, kde vzníká problém, kterého je tøeba se vyvarovat. Pokud více lidí na tomto fóru uvažuje takto nebo dokonce hodnotí zápas tímto zpùsobem, bylo by lepší radìji nehodnotit vùbec. Nic nejde oznaèit hodnotou 10/10, protože žadný zápas není jistý na 100% a vždy existuje možnost jiného výsledku, protože je to sport. Tohle ohodnocení nikdy nemùžu dát.

Uvedený pøíklad zápasu Manchester United-Exeter bych touto dùvìrou taky nikdy neohodnotil a neohodnotil bych ho ani dùvìrou 8/10, protože nesmyslnì malý kurz stojící proti pochybné motivaci a také zvláštní sestavì MU a na druhé stranì nabuzenosti Exeteru mi toto utkání øadí do utkání netipovatelných.

Takže koukám, že zásadní otázka tu je zda vùbec má smysl hodnotit.
HAVE A GROOVY DAY !!
Uživatelský avatar
martas13
Host
Host
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 03, 2005 21:55

Příspěvekod Eric88 » stř led 26, 2005 14:32

Mno já myslím že sjednotit to asi nepùjde tak lehce, ale u vìtšina lidí po krátký dobì poznáš, jestli hází 10/10 na každý druhý zápas, nebo jestli to hodnocení myslí opravdu vážnì... Navíc to hodnocení je v podstatì jeho vìc, každý by si mìl na ten zápas udìlat svoje po pøeètení analýzy :wink:
Uživatelský avatar
Eric88
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2185
Registrován: ned črc 04, 2004 13:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod martas13 » stř led 26, 2005 17:00

Eric88 píše:Mno já myslím že sjednotit to asi nepùjde tak lehce, ale u vìtšina lidí po krátký dobì poznáš, jestli hází 10/10 na každý druhý zápas, nebo jestli to hodnocení myslí opravdu vážnì... Navíc to hodnocení je v podstatì jeho vìc, každý by si mìl na ten zápas udìlat svoje po pøeètení analýzy :wink:


Samozøejmì... neopisuju slepì tipy a dìlám si svùj názor nejen po pøeètení analýzy, ale také z info co si zjistím sám, ale o tom zde nemluvím.

Hodnocení mùže být jeden z faktorù proè zápas vsadit (pokud však všichni používají stejné) a proè si neustále øíkat, že ten hodnotí jinak než tamten a u tohohle si toho hodnocení radši vùbec nevšímat. Proè to dìlat jednoduše, když to jde složitì.

Když mi kamarád øekne, že nìjakému zápasu dává hodnocení 6/10, tak vím co to znamená. Myslíte, že je to opravdu tak tìžké se domluvit na jednotné stupnici?

Pokud však sjednocení nejde, tak mì to opravdu pøesvìdèuje, že nemá smysl ho psát vùbec - a to tøeba ne kvuli mì, ale pøichází sem stále noví lidé a je zbyteèné je mást. Nedá se tedy nic dìlat a asi to zùstane i nadále jak to je :(

Já ale spíš poèítal s tím, že sjednocení nebude zas takový problém.
HAVE A GROOVY DAY !!
Uživatelský avatar
martas13
Host
Host
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 03, 2005 21:55

Příspěvekod stressor » stř led 26, 2005 18:18

ciao amigos

no tak jen par slov jak to vidim ja,prakticky se celkem ztotoznuju s nazorem Hynka,a teda ze stake by nemel byt vyrazem duvery v dany zapas,protoze jak uvadi, tak v kazdy zapas ktery se mi objevi na tiketu 100procentne verim(vyjimkou jsou value bets u kterych je mozno za malo vytriskat hodne)
Takze podle me by stake mela nejvice ovlivnovat castka kterou je ochoten clovek na dany tip pustit,to znamena ze vzdycky verim ze tip vyjde ale na nektery proste nalozim a u nektereho zustanu pri zemi. Dalo by se rict ze to prakticky nakonec znamena duveru v dany zapas ale urcite by vymizeli tipy jako 9/10 nebo 10/10 protoze cely svuj barak bych na Real Madrid za 1,3 rozhodne nedal :) (pouze priklad)

Presto si myslim ze stejkovani je vec neslucitelna,kazdy to proste pouziva jinak a nevim jestli by klapala nejaka tabulka zavazna pro vsechny,podle ktere by se museli vsechny tipy tady uvedene stejkovat . Je podle me jedno jestli nekdo uvede procenta,nebo stake,nebo jenom napise hraju za malo,stred nebo za dost ale urcite by nejake takovehle hodnoceni nemelo chybet u zadneho tipu.

No tak par slov to nebylo ale uz je to vsechno

GL -stres-
"You have to realize that someday you will die...until you know that - you are useless"
Uživatelský avatar
stressor
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1199
Registrován: ned čer 27, 2004 11:38
Bydliště: OVA CITY

Příspěvekod yueh » stř led 26, 2005 18:23

Jako nejjednosušší hodnocení se mi zdá to , které používám já... myslím, že už ho tu nìkdo zmiòoval.... prostì, když napíšu, že v tip mám dùvìru 7/10, tak to pro mì znamená, že to, že zápas vyjde vidím na 70procent.. když napíšu 5/10 je to 50 na 50.. atd... Tohle se mi zdá nejjednoduší...

Ale a? už bude hodnocení a stupnice jakákoliv, vždycky bude dùležité pøihlédnout ke konkrétnímu èlovìku, který hodnocení napsal...protože a? už bude stupnice jakákoliv, nìkdo je vìtší, nìkdo menší optimista... tzn, nìkdo svým analýtám vìøí v prùmìru víc než jiný...takže nìkdo bude mít vždycky hodnocení 7/10 tam, kde druhý 8/10 apod. a? už se to týká staku, procent, dùvìry nebo èehokoliv....
Uživatelský avatar
yueh
Host
Host
 
Příspěvky: 181
Registrován: pát říj 29, 2004 8:02
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod stressor » stř led 26, 2005 18:38

2yueh: ok,ale v tom pripade,pokud uvedes stake 5/10 znamena to ze vidis zapas 50na50,potom nevidim ani jeden duvod proc si ten zapas zahrat,protoze 50na50 muzu zavrit oci a pichnout tuzku nekde do nabidky,proste abych si od nekoho "vypujcil" nejaky tip,potrebuju vedet ze clovek danemu tipu veri na stoprocent,psat tady tipy o kterych si myslim ze jsou 50na50 mi pripada zbytecny, proste tipu vzdycky verim,zalezi ale na tom v jake mire jsem na neho ochoten nalozit vzhledem k okolnostem a duvodum pro tip...
"You have to realize that someday you will die...until you know that - you are useless"
Uživatelský avatar
stressor
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1199
Registrován: ned čer 27, 2004 11:38
Bydliště: OVA CITY

Příspěvekod yueh » stř led 26, 2005 18:48

stresor píše:2yueh: ok,ale v tom pripade,pokud uvedes stake 5/10 znamena to ze vidis zapas 50na50,potom nevidim ani jeden duvod proc si ten zapas zahrat,protoze 50na50 muzu zavrit oci a pichnout tuzku nekde do nabidky,proste abych si od nekoho "vypujcil" nejaky tip,potrebuju vedet ze clovek danemu tipu veri na stoprocent,psat tady tipy o kterych si myslim ze jsou 50na50 mi pripada zbytecny, proste tipu vzdycky verim,zalezi ale na tom v jake mire jsem na neho ochoten nalozit vzhledem k okolnostem a duvodum pro tip...


nene, mne to nepripada tak hloupy... kdyz mam kurz treba 4 avidim zapas 50/50, tzn, vyrovnane sance, tak si klidne ten kurz 4 vsadim... viz treba ted snooker, O´Sullivan- Robertson... ten zapas mi prisel 50:50... kurz na O´Sullivana byl neco kolem 1.25.. na Robertsona 3.75... Pokud vidim rovny sance, tak je hovadina sazet na O´Sullivana... takz ejsem to hodil na Robertsona... a pokud je kurz treba zrovna 3.75, tak se to podle me vyplati, ne?? pokud tomu tipu verim na 50procent, tak mi stoji za to to zkusit.... to samy dnes hewitt-nalbandian.. ten zapas mi prisel uplne vyrovnanej... na Nalbu byl kurz asi 2.65, takze jsem si dal na nej.... atd...
Uživatelský avatar
yueh
Host
Host
 
Příspěvky: 181
Registrován: pát říj 29, 2004 8:02
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod yueh » stř led 26, 2005 18:51

stresor píše:,potrebuju vedet ze clovek danemu tipu veri na stoprocent


ja nevim jak ostatni, ale ja se snazim odhadnout jaka je ansce , ze zapas vyjde... na 100procent teda neverim nicemu... to snad ani nejde, ne?? ale mozna se spatne chapeme...
Uživatelský avatar
yueh
Host
Host
 
Příspěvky: 181
Registrován: pát říj 29, 2004 8:02
Bydliště: Vimperk

Příspěvekod MuLe » stř led 26, 2005 19:45

yueh píše:
stresor píše:,potrebuju vedet ze clovek danemu tipu veri na stoprocent


ja nevim jak ostatni, ale ja se snazim odhadnout jaka je ansce , ze zapas vyjde... na 100procent teda neverim nicemu... to snad ani nejde, ne?? ale mozna se spatne chapeme...


stresor to urcite mysli tak, ze kdyz uz vsadi, 100% veri, ze dela spravnou vec :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
MuLe
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1165
Registrován: pát led 07, 2005 21:57

Příspěvekod housenka » čtv led 27, 2005 11:17

Ahoj.
K mému ohodnocení zápasu Man.United-Exeter 100%.Vìøil jsem že MU rozbijou Exeter na mraky,a bral kurz 1,08 jako pøilepšení.Nevyšlo.Nevím kolik nás sázelo tenhle zápas tøeba na poloèas,nebo handicap.Prostì jsem k tomu zápasu mìl 100%.A v tom je ten problém.Jak už zde bylo psáno,každý máme jinou dùvìru a každý máme jinou stupnici hodnocení.Já ho ohodnotil podle stupnice 10/10 a vsadil.Nìkdo jiný by ho ohodnotil 8/10 a vsadil by ho taky.Ta stupnice je moc široká.Co kdyby mìla jenom 5 bodù? 1 - podle mì nesázet,2-mohlo by být pøekvapení,3- tìch 50/50, 4-mìlo by to vyjít a 5- du do toho.Teï jde o to,že pro každého není kurz k té sázce hratelný.Zase MU-Exeter: 1,08 by nìkdo z nás nesázel a nìkdo ano.Takže brát v úvahu i kurz nebo ne?Sázím abych vyhrál,což se mi teda moc nedaøí,protože si favoriti dìlaj co chtìj a nehrajou zodpovìdnì jako já sázím.Takže pracuju abych mohl sázet,protože zákon schválnosti zde bohužel funguje na tìch problematických 100%.
Pracuji abych mohl sázet
Uživatelský avatar
housenka
Host
Host
 
Příspěvky: 165
Registrován: pon črc 05, 2004 19:44
Bydliště: Praha-vychod

PředchozíDalší

Zpět na PROFISAZKAR.COM

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron