Jak sjednotit hodnocení

Moderátor: Moderátoři

Jak sjednotit hodnocení

Příspěvekod martas13 » ned led 23, 2005 11:42

Tohle je stupnice Btip:
- 4/10 - Kurs je pro mne pøíliš lákavý, na to abych to nezkusil
- 5/10 - Støední sázka, ale s jiným kurzem než s tímto bych to již nehrál
- 6/10 - Støední sázka to se musí zahrát
- 7/10 - Vìøím hodnì moc že to klapne
- 8/10 - Pro mne Big Bet
- 9/10 - Vìøím si strašnì moc, jsou pro to zvláštní dùvody které zde uvádím
- 10/10 - neexistuje, protože nic není 100 %

Nejdøív než se nìco sjednotí chtìlo by to znát i jiné názory, tøeba se najde nìco co by bylo škoda nepoužít:
1) Jakou hodnotící stupnici používáš ty?
2) Co pro tebe znamená hodnocení - urèuje výšku sázky nebo jen vyjadøuje tvou dùvìru ve výsledek?
HAVE A GROOVY DAY !!
Uživatelský avatar
martas13
Host
Host
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 03, 2005 21:55

Re: Jak sjednotit hodnocení

Příspěvekod kali » ned led 23, 2005 15:08

martas13 píše:- 4/10 - Kurs je pro mne pøíliš lákavý, na to abych to nezkusil
- 5/10 - Støední sázka, ale s jiným kurzem než s tímto bych to již nehrál
- 6/10 - Støední sázka to se musí zahrát
- 7/10 - Vìøím hodnì moc že to klapne
- 8/10 - Pro mne Big Bet
- 9/10 - Vìøím si strašnì moc, jsou pro to zvláštní dùvody které zde uvádím
- 10/10 - neexistuje, protože nic není 100 %


Souhlas s Martasem, bylo by dobre znat nazory ostatnich a sjednotit hodnoceni by mel byt prvorady cil. Dokud si kazdy pouzivame, to na co jsme zvykli, vede to jen ke zmatkum..., a prectu-li si analyzu od nekoho koho "neznam" (nevim, jakou stupnici pouziva), tak je mi vlastne jeho hodnoceni na prd.

Drzim se podobneho hodnoceni jako BTip.

Ve zkratce:
- 1,2/10 mala sazka, pocitovky, vysoke kursy atd.
- 3/10 mala sazka,napr. zapasy na zacatku ligy (tezko posuzovat formu)
- 4/10 stejne jako Btip (kurs me mi stoji za risk)
- 5/10 stredni sazka (fair kurs)
- 6/10 stredni sazka (stejna duvera jako u 5/10, ale versi kursova hodnota)
- 7/10 velka sazka, vysoka duvera, ale nesplnuje vsechny predpoklady k tomu, abych to hral BIG.
- 8/10 stejne jako BTip (BIG bet)
- 9/10 stejne jako BTip, nedavam temer nikdy, vyjimecna situace
-10/10 nedavam

pri hodnoceni prihlizim na vsechny faktory a na jejich zaklade zvysim / snizim hodnoceni o 0,5 az 1 bodik: kursova hodnota, forma, zraneni, taktika, motivace, stats atd. atd. :arrow: 8/10 tedy splnuje vsechny faktory, ke kterym prihlizim...
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod quinton » ned led 23, 2005 15:23

OK, nemyslím si že bych mìl tøeba nìjaké pøehnané hodnocení, ale bylo trochu odlišné od tohoto.
Já sem vždy hodnocení bral podle procentuelní šance.

tzn. dnešní zápas
Udinese - Reggina
tip 1 , 7,5/10 , @1,7

Dávám tipu na domácí 75% šanci, k tomu kurs 1,7 = dá se hrát.

Zkrátka uvádím pouze hodnocení tipu, ne k tomu pøíslušejícímu kursu.
Samozøejmì ale pøizpùsobit se na jinou stupnici je ten nejmenší problém a pokud jí budou používat všichni, bude to jen dobøe. :wink:
Uživatelský avatar
quinton
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 4764
Registrován: ned dub 11, 2004 12:51
Bydliště: Czech Republic

Příspěvekod ipsoft » ned led 23, 2005 16:13

Tak pridam svoj pohlad na hodnotenie aj ja:

Percentualne je vyjadreny vklad z celkoveho banku.

4/10 - sazka na prekvapeni - velky kurs 1%
5/10 - normalni sazka - myslim ze to vyjde ale tezke zapasy - 3%
6/10 - trochu vetsi vklad - verim vic ale treba v poharu se muze stat vse - 5%
7/10 - vetsi vklad - tady verim vic, mam dobre prostudovano - 10%
8/10 - vysoka sazka - kvalitni info, jiste tymy - 15%
9/10 - info od zdroje - 20%
10/10 - neexistuje
Uživatelský avatar
ipsoft
Host
Host
 
Příspěvky: 510
Registrován: čtv zář 09, 2004 13:52
Bydliště: Zvolen, SR

Příspěvekod martas13 » ned led 23, 2005 16:53

Už teï je vidìt, že opravdu každý má jiný pohled na hodnocení. Já osobnì se kloním nejvíce k "quinton" hodnocení, kde bodovým hodnocením dávám danému výsledku šance na úspìch.

Nemám bank a tak nemùžu stanovovat hodnocením procenta. Mám vyhrazenou èástku, kterou jsem ochotný na tiket maximálnì vsadit a hodnocení mi tuto 100%-ní hodnotu snižuje.

Vycházím-li tedy že 100% = 2000 Kè

1) Solo - pokud má hodnocení 7/10 znamená to pro sázku 1400 Kè.

2) AKO Pokud tøeba dva zápasy, které mají shodné ohodnocení 7/10, tak sázku vypoèítám 0,7*0,7*2000 = 980,-

I já se klidnì pøizpùsobím jinému hodnocení, ale urèitì je ho potøeba sjednotit. Vidím tu kvalitní tipy i kvalitni tipery, ale hodnocení jsem u nich obèas nechápal. Buï je nìkdy malé (teï už vím proè) a nebo pøehnanì vysoké (9/10 - pokud to není fix, tak je to pøehnané a 10/10 je už naprostý nesmysl - tedy podle mì, ale k tomu dùvod dùvod - zatím to nechápu).

Èekám nìjaké další návrhy, pak bych to pøizpùsobil vìtšinì a zpracoval do formy, kterou bychom se mìli øídit.
HAVE A GROOVY DAY !!
Uživatelský avatar
martas13
Host
Host
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 03, 2005 21:55

Příspěvekod martas13 » ned led 23, 2005 17:37

martas13 píše:
I já se klidnì pøizpùsobím jinému hodnocení, ale urèitì je ho potøeba sjednotit. Vidím tu kvalitní tipy i kvalitni tipery, ale hodnocení jsem u nich obèas nechápal. Buï je nìkdy malé (teï už vím proè) a nebo pøehnanì vysoké (9/10 - pokud to není fix, tak je to pøehnané a 10/10 je už naprostý nesmysl - tedy podle mì, ale k tomu dùvod dùvod - zatím to nechápu).



chybièka, mìlo tam být: .... ale tøeba k tomu mají dùvod ....
HAVE A GROOVY DAY !!
Uživatelský avatar
martas13
Host
Host
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 03, 2005 21:55

Příspěvekod Hynek » ned led 23, 2005 18:26

Tak k tomuhle se chci take vyjadrit. Drive sem tuto stupnici pouzival. Ale to bylo drive. Veci se zmenily a i muj nazor na tuto stupnici se zmenil. Kdo ji chce pouzivat at ji pouziva. Ja uz ji ale nikdy vice nepouziju. Do zapasu jdu s tim aby ten tip vyhral a ne abych tak nejak nekde v rozku pocital s tim ze to neni tak uplne ono. Kdyz jdu do zapasu kvuli kurzu tak to zverejnim. Kdyz bych napsal tip podlozeny, treba dohodnutou vyhru nebo remizu nebo neco tak to zverejnim taktez. Jinak je to pro me proste tip jako kazdy jiny a nehledam v nem nejakou pravdepodobnost. Jdu jenom po vyhre. 100% ne 70%. Jinak samozrejme kazdy ma jine zasady a je na kazdem jestli ji pouzije nebo ne.
Think Blue - MLB Dodgers fan
Uživatelský avatar
Hynek
Member
Member
 
Příspěvky: 702
Registrován: ned čer 06, 2004 14:46
Bydliště: Pøerov

Příspěvekod martas13 » ned led 23, 2005 18:42

Hynek píše:Tak k tomuhle se chci take vyjadrit. Drive sem tuto stupnici pouzival. Ale to bylo drive. Veci se zmenily a i muj nazor na tuto stupnici se zmenil. Kdo ji chce pouzivat at ji pouziva. Ja uz ji ale nikdy vice nepouziju. Do zapasu jdu s tim aby ten tip vyhral a ne abych tak nejak nekde v rozku pocital s tim ze to neni tak uplne ono. Kdyz jdu do zapasu kvuli kurzu tak to zverejnim. Kdyz bych napsal tip podlozeny, treba dohodnutou vyhru nebo remizu nebo neco tak to zverejnim taktez. Jinak je to pro me proste tip jako kazdy jiny a nehledam v nem nejakou pravdepodobnost. Jdu jenom po vyhre. 100% ne 70%. Jinak samozrejme kazdy ma jine zasady a je na kazdem jestli ji pouzije nebo ne.


Jo, jo i tohle je jedna alternativa. Ale myslím, že ne všechny zapasy, na které se tu napíše analýza se hodí oznaèení, že jim vìøím na 100%. Samozøejmì, že když nìco chci vsadit, tak do toho nejdu s tím, že to prohraju. Ale jsou tu nìkterá hlediska, která ten èi onen zápas zvýhodòují èi naopak znevýhodòují.

Je to ale také jedna možnost: vynechat hodnocení a dávat jen tipy. Každý si pak udìlá závìr sám. Má to nìkolik výhod. Nebude se tu objevovat nesmyslnì vysoké hodnocení a urèitì se už nestane, že nìkdo bude napaden za tip ohodnocený tøeba 7,5/10, že nevyšel.
HAVE A GROOVY DAY !!
Uživatelský avatar
martas13
Host
Host
 
Příspěvky: 33
Registrován: pon led 03, 2005 21:55

Příspěvekod Pikalek » pon led 24, 2005 13:18

No ja k tomu jenom dodam, ze moje stupnice je podobna..takze nema cenu ji sem psat znova, ale co se u me lisi je vyse vkladu! Jak napsal martas, ze ma bank 2000 a rozpocitava to podle kurzu a solo sazky, tak pro me je to malinko jinak! Bank mam taky, ale zapasy sazim s ruzne vysokymy vklady (solo sazky se pohybujou v rozmezi 500-2000)..je to z toho duvodu, ze muzou bejt dva rozdilne zapasy pro me s duverou 7/10, ale u kazdeho jiny kurz (1.45 a 1.95) a pak je pro me lepsi a jistejsi dat solo na kurz 1.95 za 1000 a staci mi to..ale na kurz 1.45 uz by mi to prislo malo, zvlast kdyz zahrnu MP! Samozrejme, ze duvere je porad stejna, asi to je nejak psychicky, ze ty vetsi kurzy se hur davaj za vetsi obnos :) ;)
Uživatelský avatar
Pikalek
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1402
Registrován: ned srp 22, 2004 20:46
Bydliště: Praha

Příspěvekod housenka » pon led 24, 2005 21:18

Ahoj,
v tomhle souhlasím s Hynkem.Já neohodnocuju stupnicí,nebo nepøepoèítávám
procenta.Prostì buï je to podle mne dobrý tip,riskantní nebo netipovatelný.Musím øíct,že nescháním sestavy mužstev,øídím se podle toho v které èásti tabulky mužstvo je a jak se jim vedlo v posledních zápasech.Jako pøíklad uvedu zápas Manchester United-Exeter.Podle nás všech by jsme tento ohodnotili urèitì buï stupnicí 10/10 nebo 100%.I tomu nejlepšímu se to nìkdy nepovede.
Pracuji abych mohl sázet
Uživatelský avatar
housenka
Host
Host
 
Příspěvky: 165
Registrován: pon črc 05, 2004 19:44
Bydliště: Praha-vychod

Další

Zpět na PROFISAZKAR.COM

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron