mozem sa nejako odvolat proti zrusenej stavke?

Neví­te, jak napsat dopis sázkovce v obchodní­ angličtině

Moderátor: Moderátoři

mozem sa nejako odvolat proti zrusenej stavke?

Příspěvekod suah » pát pro 22, 2006 20:55

Dnes sa mi stala taka zaujimava prihoda. Napriek tomu, ze sa 2 zapasy z dnesneho kola 1.slovenskej hokejovej ligy hrali vcera (=predohravka), jeden z nich bol aj v dnesnej stavkovej ponuke (hoci sa to dnes nehralo, ten zapas sa predohral vcera). Tak som dal podla vysledku na vitaza, ale stavku mi teraz vecer zrusili (zrejme ked vyhodnocovali dnesne zapasy, tak zistili, ze jeden z nich sa uz hral vcera :D ) a vratili s kurzom 1.
Zrejme sa s tym neda nic robit, co?
Uživatelský avatar
suah
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 161
Registrován: ned říj 29, 2006 11:36
Bydliště: SK - PB

Příspěvekod AMZ » pát pro 22, 2006 22:35

-------------------------------------------------------------

Když už je známý výsledek zápasu a některá internetová sázkovka ještě "spí", je možné situaci řešit dvěma způsoby:

1) zkusit podat sázku a spoléhat se, že na chybu se nepřijde

2) oznámit celou věc sázkovce a věřit, že se mi "nabonzování" nějakým způsobem vrátí

V případě, že sázkovky na svoji chybu přijdou, sázku vyhodnotí kurzem 1.00 a ti zákazníci, kteří porušili pravidla sázkové kanceláře sázkou na již odehraný zápas, jsou označeni a jdou na "black list" sázkovky s tím, že pokud zákazník podobný tip na odehraný zápas podá opětovně, může mu být zablokován účet nebo úplně zrušen bez náhrady - tzn. že přijde o veškeré peníze na účtu.

V případě, že sázkovce nabonzuješ chybu, máš u nich "plus" :lol: a mohou Ti jako poděkování připsat na konto nějaký ten dolar či euro, případně dát free bet apod.

Samozřejmě je rozdíl, jestliže jsi Čech a podáš zápas na druhou argentinskou ligu ve výši své obvyklé částky u sázkovky. V tom případě není pokus o podvod tak zřetelný, zvláště pak když druhou argentinskou ligu sázíš pravidelně.

Když však jako Čech vsadíš na zápas české fotbalové ligy, tak je jasné, žes měl velmi pravděpodobně k dispozici výsledky již odehraného zápasu. Pokud jsi navíc předtím pravidelně tipoval třeba házenou za desítky eur a najednou "osolíš" fotbal za stovky eur, máš zaděláno na pořádný průšvih.

Vždy musíš zvážit možná rizika. Můžeš získat zadarmo pěkné peníze nebo naopak přijít o veškerou hotovost na účtu, případně Ti bude výrazně snížen limit na sázení apod. Každá sázkovka postupuje jinak.

Buď si jistý, že u Tvého jména má nyní sázkovka "černý puntík" :wink: a od teď si dávej velký pozor, abys třeba i nevědomky nepodal sázku na odehraný zápas. Velmi pravděpodobně by ses na svůj účet už nedostal a marně by ses dovolával.

Nechápu jen, co bys chtěl řešit (reklamovat). Stačí si přečíst pravidla sázkovky. Ve Tvém konkrétním případě je pokus o podvod tak zřetelný, že můžeš být rád za vyváznutí pouze s kurzem 1.00...

Jestli můžu radit, doporučuju postupně vybrat peníze a jít pro jistotu k jiné sázkovce. Je jich plno a nabídku mají obdobnou. Tím, že Tvůj pokus o podvod byl odhalený, může Ti sázkovka kdykoli později pěkně znepříjemnit sázení u ní...

-------------------------------------------------------------
AMZ
Host
Host
 
Příspěvky: 1656
Registrován: pát bře 05, 2004 21:13

Re: mozem sa nejako odvolat proti zrusenej stavke?

Příspěvekod Mafix » sob pro 23, 2006 1:02

suah píše:Dnes sa mi stala taka zaujimava prihoda. Napriek tomu, ze sa 2 zapasy z dnesneho kola 1.slovenskej hokejovej ligy hrali vcera (=predohravka), jeden z nich bol aj v dnesnej stavkovej ponuke (hoci sa to dnes nehralo, ten zapas sa predohral vcera). Tak som dal podla vysledku na vitaza, ale stavku mi teraz vecer zrusili (zrejme ked vyhodnocovali dnesne zapasy, tak zistili, ze jeden z nich sa uz hral vcera :D ) a vratili s kurzom 1.
Zrejme sa s tym neda nic robit, co?


Tiez nechapem, co by si chcel reklamovat.
Bol tu de facto aj de iure poruseny zakladny princip stavkovania.
A tym je, to, ze pri stavke a hre ide o buducu neistu udalost alebo vopred neznamu skutocnost (vysledok zapasu) a slub plnenia jednej alebo druhej strany zavisi od vysledku hry, ktora sa hra podla urcitych pravidiel.
Tento princip uz vychadza zo samotnych obcianskopravnych predpisov (Obciansky zakon)

Dalej tu bol poruseny zakon o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov 171/2005
Pretoze ak ma byt hra platna, musia sa dohodnut vopred urcite pravidla a podmienky.
Hazardné hry sú hry, v ktorých hráč môže získať výhru v peniazoch, veciach alebo právach, ak splní herným plánom vopred určené podmienky.

Teda porusenie OZ, 171/2005 ako aj samotneho herneho planu vychadzajuceho z predpisov zakonnych.

Cely princip je totiz v tom, ze sa slubuje plnenie, ale priamo zavisle od neistej skutocnosti. (vysledok zapasu)

zdroj: OBČIANSKY ZÁKONNÍK (40/1964 Zb.), zakon o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov 171/2005, Zaklady obcianskeho hmotneho prava (Jan Lazar a kol.) ako aj samotny herny plan !
Ex Moderator England Premiership
Uživatelský avatar
Mafix
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon srp 30, 2004 2:11
Bydliště: Kosice

Příspěvekod Mafix » sob pro 23, 2006 1:12

Este by som doplnil, ze ak by ti aj pripisali na hracsky ucet peniaze, bolo by to zrejme plnenie bez pravneho dovodu a peniaze by si musel aj s urokmi vratit.
Je to z tvojej strany cista spekulacia, stavkova sa da obrat aj legalnym sposobom, skus na to ist tak ako ostatni clenovia fora ;-)
Ex Moderator England Premiership
Uživatelský avatar
Mafix
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon srp 30, 2004 2:11
Bydliště: Kosice

Příspěvekod suah » sob pro 23, 2006 10:01

Niektore z tychto faktov som poznal, niektore este nie. Takze za informacie dakujem.
Ano, bola to cista spekulacia. I ked stavku som podal v obvyklej vyske a na tu ligu davam pravidelne, takze to nebolo az take okate. Spoliehal som na fakt, ze keby sa nieco "zomlelo", tak by som mohol argumentovat, ze som o predohravke nevedel (i ked vysledok bol napriklad na oficialnej stranke hokejoveho zvazu)...
Napriek tomu podla reakcii sudim, ze som sa zachoval hlupo. Nabuduce im napisem e-mail, nech ten zapas stiahnu z ponuky. No zrejme som nebol sam, co podla vysledku daval na vitaza, pretoze kurz pocas dna klesol, takze nejake peniaze sa na tom otocit museli...
Uživatelský avatar
suah
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 161
Registrován: ned říj 29, 2006 11:36
Bydliště: SK - PB


Zpět na HELP - obecní rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron