Problémy s disky po instalaci Win XP

Neví­te, jak napsat dopis sázkovce v obchodní­ angličtině

Moderátor: Moderátoři

Problémy s disky po instalaci Win XP

Příspěvekod JaraP » pon kvě 07, 2007 17:48

mám tento problém:
mám dik rozdělený na 2 části C a D. Pak jsem přidal další disk E.
Pak jsem musel přeinstalovat Win XP na C, ale teď tam mám jen disk C a D a ten další disk E není viditelný (a tedy ani přístupný). Nevíte, jak se k němu dostat?

Dík za radu
sportu zdar a sázení zvlášť :)
Uživatelský avatar
JaraP
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1487
Registrován: úte zář 07, 2004 11:11
Bydliště: Ivančice

Re: Problémy s disky po instalaci Win XP

Příspěvekod Mafix » pon kvě 07, 2007 20:14

JaraP píše:mám tento problém:
mám dik rozdělený na 2 části C a D. Pak jsem přidal další disk E.
Pak jsem musel přeinstalovat Win XP na C, ale teď tam mám jen disk C a D a ten další disk E není viditelný (a tedy ani přístupný). Nevíte, jak se k němu dostat?

Dík za radu


Hmm.. Skus napisat do command line format e: co ti napise.
Ex Moderator England Premiership
Uživatelský avatar
Mafix
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1951
Registrován: pon srp 30, 2004 2:11
Bydliště: Kosice

Příspěvekod -=Ondra=- » úte kvě 08, 2007 1:14

Ten disk je uplne novy? Jestli jsi ho koupil novy, jeste nepouzivany, tak nema zadnou primarni ani logickou prepazku. Zkus sehnat nejaky program, napr. Partition Magic, ktery ti alokuje misto a utvori prepazku. Pripadne si pak muzes disk rozdelit na vice prepazek.
Uživatelský avatar
-=Ondra=-
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 3484
Registrován: ned lis 28, 2004 21:56
Bydliště: mountains

Příspěvekod Devron » úte kvě 08, 2007 7:53

ja bych videl problem v te reinstalaci... casto se tam stava, ze se meni formaty z FAT32 a NTFS... kazdy disk je jinak naformatovany a wokna ne vsechno vzdy pak vidi...
yres.cz
Uživatelský avatar
Devron
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 380
Registrován: pon lis 01, 2004 0:13

Příspěvekod JaraP » úte kvě 08, 2007 8:23

ten disk není nový, už tam byl. Pravdu má asi Devron. Když jsem kompl kupoval, tak mi tam podle všeho nainstalovali (omylem???) Win XP Profi, ale mám jen Win XP Home a ty jsem tam teď dal. Problém bude asi opravdu s tím formátem disku. Ale je zajímavý, že systémový disk (ten rozdělený) funguje v pořádku.
sportu zdar a sázení zvlášť :)
Uživatelský avatar
JaraP
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1487
Registrován: úte zář 07, 2004 11:11
Bydliště: Ivančice

Příspěvekod Devron » úte kvě 08, 2007 8:35

u reinstalace se casto stava, ze wokna chteji disk formatovat... uzivatel na to casto kyvne, ale uz si nevsimne toho, jaky format tam mel, jaky format maji ostatni disky... a tedy pokud puvodne bylo FAT32 a instalacka nabidla NTFS, tak wokna tusim ten disk ktery zustal na FAT32 nevidi...

jen hadam... ale uz jsem si s tim uzil kdysi taky svoje. :)

tusim mne pomohla reinstalace... nejdriv vsechno naformatovat na NTFS a pote instalace... pak wokna vidi vsechno... ale snad by stacila najet instalacka woken.. a naformatovani toho Edisku na stejny format a shozeni instalacky, nez zacne kopirovat data... pak to melo jet
GL
yres.cz
Uživatelský avatar
Devron
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 380
Registrován: pon lis 01, 2004 0:13

Příspěvekod JaraP » úte kvě 08, 2007 8:41

to jsem nějak nepochopil - naformátovat E disk a shození instalace než začne kopírovat data. Já chci data zachovat, takže formátovat nechci
sportu zdar a sázení zvlášť :)
Uživatelský avatar
JaraP
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1487
Registrován: úte zář 07, 2004 11:11
Bydliště: Ivančice

Příspěvekod Devron » úte kvě 08, 2007 9:36

no pokud mas jeden disk jako NTFS a druhy jako FAT32, tak nejspis budes muset jeden disk naformatovat na stejny typ... uz si vzpominam proc jsem se tehdy vztekal :), ze to musim znovu formatovat :)

presne si to nepamatuju a nejsem zadny expert na wokna a veci kolem disku... a snad te jen zbytecne strasim :), ale asi to tak bude :)

pokud chces zachovat data na Ecku, tak smazni a C,D a preinstaluj wokna... :wink:
yres.cz
Uživatelský avatar
Devron
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 380
Registrován: pon lis 01, 2004 0:13

Příspěvekod JayJay » úte kvě 08, 2007 10:16

Devron píše:no pokud mas jeden disk jako NTFS a druhy jako FAT32, tak nejspis budes muset jeden disk naformatovat na stejny typ... uz si vzpominam proc jsem se tehdy vztekal :), ze to musim znovu formatovat :)

presne si to nepamatuju a nejsem zadny expert na wokna a veci kolem disku... a snad te jen zbytecne strasim :), ale asi to tak bude :)

pokud chces zachovat data na Ecku, tak smazni a C,D a preinstaluj wokna... :wink:


přesně tak, ale nezapomeň, že to musíš zformátovat na stejný systém souborů, jako na E :)
Uživatelský avatar
JayJay
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát úno 11, 2005 18:00

Příspěvekod JaraP » úte kvě 08, 2007 12:31

vyřešeno, dík za spolupráci :lol:
sportu zdar a sázení zvlášť :)
Uživatelský avatar
JaraP
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1487
Registrován: úte zář 07, 2004 11:11
Bydliště: Ivančice

Další

Zpět na HELP - obecní rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron