importni pravidla do CR

Neví­te, jak napsat dopis sázkovce v obchodní­ angličtině

Moderátor: Moderátoři

importni pravidla do CR

Příspěvekod kali » čtv led 10, 2008 11:42

Netusite nekdo jaka jsou pravidla importu do CR ?

Uvedu konkretni priklad: nekdo mi posila 2 notebooky a 2 dreamboxy z Norska (neni clen EU). Posila to rekneme postou. Ja sedim doma na zadku a cekam az to prijde. A zajima mne jake mam povinnosti co se celnich predpisu tyce. T.j. budu neco platit? Kolik? Mam se o neco starat (t.j. sam se nekde iniciativne hlasit, ze zaplatim ?)

Pokud se v tom nekdo orientujete, dejte vedet. Diky moc
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Re: importni pravidla do CR

Příspěvekod frantapriklep » čtv led 10, 2008 14:04

kali píše:Netusite nekdo jaka jsou pravidla importu do CR ?

Uvedu konkretni priklad: nekdo mi posila 2 notebooky a 2 dreamboxy z Norska (neni clen EU). Posila to rekneme postou. Ja sedim doma na zadku a cekam az to prijde. A zajima mne jake mam povinnosti co se celnich predpisu tyce. T.j. budu neco platit? Kolik? Mam se o neco starat (t.j. sam se nekde iniciativne hlasit, ze zaplatim ?)

Pokud se v tom nekdo orientujete, dejte vedet. Diky moc


my sme naposledy mali jednu dodávku zo Srbska.....jediné čo sme urobili,bolo že sme kontaktovali špedičnú spoločnosť,ktorá sídli v našom meste a tej sme dali všetky údaje o dovoze,o tom kedy ako a kto to dovezie....oni sa nám za úplatu o všetko postarali a my sme už potom len zaplatili nejakú tú colnú daň .... ale bolo to niekedy v minulom roku takže ako šli odvtedy zákony dopredu a či to nefunguje v ČR inak to som si nie úplne istý....
"It's better to be silent and be thought a fool,than speak and remove all doubts..."
Uživatelský avatar
frantapriklep
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1220
Registrován: čtv úno 02, 2006 23:56
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Příspěvekod kali » čtv led 10, 2008 14:07

diky Franto :thumbup1:

Raf mi ted rikal, ze je to zavisle na tom, zda je to posouzeno jako zbozi pro osobni potrebu, kteje je tax free ci nikoliv. Takze to asi necham poslat v oddelenych balicich a budu doufat, ze to bude posouzeno jako zbozi pro osobni potrebu :)
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod Temlis » čtv led 10, 2008 14:12

Me se stalo neco podobneho, jelikoz mi prisla zasilka z Ciny :lol:
Prvne mi prisla dorucenka z posty, ze mi prisel balicek a ze je uschvan na celni sprave, kde si ho muzu vyzvednout v ten a ten den atd atd. Zavolal jsem tam a vse co potrebovali bylo castka k vypocitani dane (nechteli zadny doklad o prevodu nebo neco podobneho - vysledna dan delala zhruba 10%), vse jsem jim poslal mailem, prevedl penize na ucet, ktery mi nadiktovali a pote mi poslali zasilku domu..
Jde to samozrejme vyzvednout i osobne, ale to se mi nechtelo..
Z Norska by to mohlo byt podobne, jelikoz take nejsou v EU..
Obrázek

Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne..
Uživatelský avatar
Temlis
Host
Host
 
Příspěvky: 2632
Registrován: čtv led 26, 2006 12:40
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rafael » čtv led 10, 2008 14:42

Temlis píše:Me se stalo neco podobneho, jelikoz mi prisla zasilka z Ciny :lol:
Prvne mi prisla dorucenka z posty, ze mi prisel balicek a ze je uschvan na celni sprave, kde si ho muzu vyzvednout v ten a ten den atd atd. Zavolal jsem tam a vse co potrebovali bylo castka k vypocitani dane (nechteli zadny doklad o prevodu nebo neco podobneho - vysledna dan delala zhruba 10%), vse jsem jim poslal mailem, prevedl penize na ucet, ktery mi nadiktovali a pote mi poslali zasilku domu..
Jde to samozrejme vyzvednout i osobne, ale to se mi nechtelo..
Z Norska by to mohlo byt podobne, jelikoz take nejsou v EU..


Jak jsi měl ten balik veliky? Mi to normal přišlo na poštu a ženska po mě chtěla doplatit clo, zasilka měla hodnotu 2tis a clo dělalo nějaky 4 kila, doted sem nepochopil jak na tuto sumu přišli. :roll:
Uživatelský avatar
Rafael
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 3381
Registrován: stř úno 11, 2004 10:04
Bydliště: Umag

Příspěvekod Temlis » čtv led 10, 2008 14:44

Rafael píše:Jak jsi měl ten balik veliky? Mi to normal přišlo na poštu a ženska po mě chtěla doplatit clo, zasilka měla hodnotu 2tis a clo dělalo nějaky 4 kila, doted sem nepochopil jak na tuto sumu přišli. :roll:


Balik byl velky zhruba 1m*20cm a cenu jsem uvedl 4tis, dan po me chteli necelych 500..
Obrázek

Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne..
Uživatelský avatar
Temlis
Host
Host
 
Příspěvky: 2632
Registrován: čtv led 26, 2006 12:40
Bydliště: Praha

Příspěvekod MuLe » čtv led 10, 2008 15:39

Norsko není v EU, ale je v Schengenském prostoru a ČR už taky, takže žádné starosti si snad není ani třeba dělat, pokud se nepletu...
Uživatelský avatar
MuLe
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1165
Registrován: pát led 07, 2005 21:57

Příspěvekod kali » čtv led 24, 2008 13:55

tak jenom takova zajimavost - pravidelne si objednavam knizky,dvd atd. pres Amazon a nikdy zadne clo (vzhledem k tomu, ze dvdcko ci kniha - je-li to jedna kopie - se jevi jako vec pro osobni uziti, tak je to logicke)

No a dneska mi prisla knizka a platim na ni clo 200, coz je skoro 50% ceny :D Tak to tedy skutecne nechapu na zaklade ceho o tom, kdo rozhoduje
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod Rafael » čtv led 24, 2008 14:42

kali píše:tak jenom takova zajimavost - pravidelne si objednavam knizky,dvd atd. pres Amazon a nikdy zadne clo (vzhledem k tomu, ze dvdcko ci kniha - je-li to jedna kopie - se jevi jako vec pro osobni uziti, tak je to logicke)

No a dneska mi prisla knizka a platim na ni clo 200, coz je skoro 50% ceny :D Tak to tedy skutecne nechapu na zaklade ceho o tom, kdo rozhoduje


jo navic to asi pujde těžko zjistit, když sem se na poště ptal kdo mě tam to clo napařil že bych s nim rad mluvil (pravě proto abych zjistil jak určil vyšku cla) tak se na mě paní poštmistrová bezradně podívala a řekla že neví :D
Uživatelský avatar
Rafael
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 3381
Registrován: stř úno 11, 2004 10:04
Bydliště: Umag

Příspěvekod Gintonic » čtv led 24, 2008 16:09

Nevim, jestli vam to pomuze, ale objednaval jsem si boty Diesely z Ameriky - Dallasu asi za 60$ a clo jsem neplatil zadne.. Na balicku ten prodejce akorat zaskrtl ze se jedna o darek a bylo to.. :). Dorazili mi asi za 5 prac. dnu..
Uživatelský avatar
Gintonic
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1945
Registrován: čtv zář 30, 2004 17:24
Bydliště: Praha

Další

Zpět na HELP - obecní rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron