Faktory, ktere zohlednujete pri tipovani fotbalu

Neví­te, jak napsat dopis sázkovce v obchodní­ angličtině

Moderátor: Moderátoři

Faktory, ktere zohlednujete pri tipovani fotbalu

Příspěvekod true.monk » čtv led 31, 2008 15:51

Cau,

chtel jsem se zeptat, ktere faktory rozhoduji o vasem tipu.

ja sem premyslel nad:

aktualni nalada (posledni 3 zapasy, muzou poskytnout motivaci do aktualniho zapasu)
celkova nalada (jak se jim dari za posledni dobu)
pozice v tabulce (tj o co jim jde a jakou maji motivaci hrat)
pak se mrknu na www.vitisport.cz kolik davaji kteremu teamu procent (zajimave je, ze zhruba podle techto faktoru mi to procentualne sedi, takze ta analyza tam bude zrejmne taky povrchni. nebo matematicka ?).

Problem je, ze todle je malo, a tipy mi nevychazeji. O fotbal jsem se zacal zajimat minuly tyden. Samotne sledovani zapasu me nebavi, spis ta analyza predtim.

chci se tomuto zpusobu vydelavani penez venovat vic :P tak se ptam, co vsechno zohlednujete, aby jste udelali co nejlepci tip ?

treba kde hraji, jaky je rozhodci (nevim kde konkretne najdu data ktery rozhodci jak koho piska), jaka je sestava (jak vypozoruju, napr ktery hrac drzi team a tak, toto je velmi osemetna otazka). treba ocekavana navstevnost, pocasi ? nalada mezi tema 2ma kluby ?

pro toto vsechno asi dostanu cit az se do toho uplne ponorim ze ?
true.monk
Host
Host
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 20, 2008 23:21

Příspěvekod kali » čtv led 31, 2008 20:43

O fotbal jsem se zacal zajimat minuly tyden.


na zaklade tohoto jsem to pochopil tak, ze se sazenim zacinas, proto to vezmu od zakladu. Pokud jsem to spatne pochopil, tak muzes zacatek preskocit

Sazeni jako forma investmentu je az podivuhodne proste a slozite zaroven. Staci dodrzet jedinou zakladni vec a to sazet kursy, kde je pozitivni EV (expected value), tedy hodnota investice.

Co to znamena... Kdyz budes hazet kostkou, sance na to, ze ti padne 1cka je 1/6 = zhruba 16,6%. Fair kurs na to, ze hodis 1cku (nebo jakekoliv jine cislo) je tedy 6,00. Pokud by ti nekdo nabidl, ze kdyz vsadis 1 korunu na 1cku a 1cka ti padne, tak ti zaplati 4 koruny, je jasne, ze sazku nema smysl prijmout. Pokud ti ale nekdo nabidne 8 korun, pokud se trefis, tak je to vyhodna sazka, ktera ma pozitivni EV, protoze v dlouhodobem hledisku ti prinese zisk.

Stejne je to u sazeni na sportovni udalosti s tou vyjimkou, ze presnou pravdepodobnost toho, jak dany zapas dopadne, nezna nikdo (na rozdil od te kostky, kde je ta sance jasne dana).

Zakladem je tedy hledat pouze tyto vyhodne investice a primarne zbavit se sazeni na "viteze". Vetsina lidi sazi viteze, t.j. tym o kterem si mysli, ze vyhraje. To je zakladni chyba.

Neexistuje jednoznacny recept, jak urcite presnejsi % odhady na mozne vysledky nez je urcuje bookmaker, ktery ma vyhodu diky overroundu (= matematicka vyhoda bookmakera)

Existuji dva ruzne zpusoby:
:arrow: ciste matematicky s pomoci power ratingu, statistik a jinych datovych informaci
:arrow: na informativnim zakladu, tedy info o zranenich, reporty predeslych zapasu atd. atd.

Poslednim zpusobem je skloubeni vyse uvedeneho.

Ptas se na to, co vsechno je treba zohlednit. Zde zalezi na tom, zda mas nejake povedomi o tech zakladnich principech (viz vyse napsane), tedy o kursu, hodnote kursu atd. Pokud nemas, pak se obavam, ze ti nepomuze ani kdybys zohlednil tisic faktoru, pokud mas, pak na druhou stranu radu tech faktoru nebudes vubec potrebovat.

Zakladem je vzdy spravny matematicky odhad pravdepodobnosti, veci jako rozhodci, navstevnost, pocasi lze zohlednovat, ale bez solidnich prvopocatecnich odhadu pravdepodobnosti moznych vysledku ti to nebude nic platne.

U analyzovani si musis najit svuj vlastni zpusob, ktery ti vyhovuje, vseobecne plati, ze jakykoliv zpusob, ktery generuje profit je ten spravny. Jak jsem vyse uvedl nekdo toho dosahuje ciste na zaklade matemtickych schopnosti, jiny diky schopnosti cist v tabulkach a informacich o sestavach atd.

Osobne nehledim na zadne power ratingy v zadnych programech ani na zadnch strankach. Motivace, forma a informace o zranenich se do mych estimations promita, ale casto sazim zcela bez informaci (casto nejsou dostupne), ciste na zaklade vlastnich odhadu moznych vysledku, ktere zakladam statistickych informacich z minulosti + na znalosti tymu. Pocasi, rozhodci, navstevnost primarne prakticky neresim, to jsou vsechno faktory, ktere jsou jednou takove a jednou makove - jednou hraji ve prospech tymu A, po druhe ve prospech soupere.

Formula je jednoducha: udelej si odhady na zapas, preved z procent na kursy. Pak se podivej na dostupnou kursovou nabidku a pokud nastane situace jako u te kostky a nekdo ti nabidne vyssi kurs nez je ten tebou stanoveny, tak to vsad, i kdyby sis myslel, ze zrovna ten tym, ktery sazis prohraje
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod Rauuul » čtv led 31, 2008 21:44

Jestli si fotbal videl poprve pred tydnem, tak ti ani sebelepsi statistiky a informace dlouhodobe nepomuzou. Bez vlastnich znalosti a povedomi o tymech si ztracenej. Kali ti tu vysvetlil valuebetting.

to Kali: Pekna analyza, ale myslim, ze to nepochopi. Je to jak prvnakovi vysvetlovat odmocniny.
Rauuul
Host
Host
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 22, 2005 17:12

Příspěvekod true.monk » pát úno 01, 2008 2:44

diky za vycerpavajici info, hlavne za priklad s kostkou.

uprimne, dlouho mi trvalo pochopit proc je takova vyhoda sazet na zapasy, kde bookmaker udelal chybu, a vypsal vyssi kurz, nez ma doopravdy byt, a az ten priklad s kostkou (tedy spis jeho rozvinuti) mi to osvetlil.

chapu to takhle:

12x hodim kostkou:

A.) kurz na 1 cku jsou 4. z 12 ti pokusu statisticky padne jednicka 2x, kdyz vsadim korunu, vydelam 8 korun (jsme v minusu 4 kc)

B.) kurz na 1cku je 8. z 12ti pokusu statisticky padne jednicka 2x, kdyz vsadim korunu, vydelam 16kc (jsme v plusu 4 kc)

chapu to spravne ?

jinak, proc mi doporucujes sazet na vsechny zapasy, kde je chyba v kursu, i kdyz je nadeje, ze mnou sazeny tym vyhraje, minimalni ?
true.monk
Host
Host
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 20, 2008 23:21

Příspěvekod JayJay » pát úno 01, 2008 8:16

Chápeš to správně, to je podstatě výdělečného sázení (samozřejmě teorie je jedna část, praxe je o dost složitější :)
jinak, proc mi doporucujes sazet na vsechny zapasy, kde je chyba v kursu, i kdyz je nadeje, ze mnou sazeny tym vyhraje, minimalni ?


Doporučuje ti to proto, že na tom dlouhodobě vyděláš... stejné jako s tou kostkou. Akorát tentokráte budeš mít nabídnutý kurz třeba 12 na příležitost, kde ty tomu dáváš např. pravděpodobnost výhry 1:8, tzn. kurz 8 (a tedy naděje, že ti daná sázka vyjde, je jen 12,5 %). Nabídnutý kurz je ale vyšší než tvůj subjektivně stanovený, a proto bys to měl vsadit. Můžeš si udělat stejný praktický příklad jako s tou kostkou.
Uživatelský avatar
JayJay
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát úno 11, 2005 18:00

Příspěvekod Peteas » pát úno 01, 2008 8:46

Ovšem pokud chceš hrát kurzy 12 apod. tak bych Ti dopručil tomu hlavně přizpůsobit vklady, protože než dojdeš do situace, kdy na tom vyděláš můžeš taky zrujnovat bank. :D :wink:
Specializuji se hlavně na fotbal, ale rád tipuju i basket, hokej a občas i volejbal a házenou. Dělám tipéra na LIGA.CZ mé výsledky http://www.liga.cz/tipy/tiperi/?tiper=30
Uživatelský avatar
Peteas
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1075
Registrován: úte zář 26, 2006 18:54
Bydliště: Olomouc

Re: Faktory, ktere zohlednujete pri tipovani fotbalu

Příspěvekod frantapriklep » pát úno 01, 2008 10:05

true.monk píše: O fotbal jsem se zacal zajimat minuly tyden. Samotne sledovani zapasu me nebavi, spis ta analyza predtim.


nuž v tomto prípade sa zrejme môžeš opierať leda ak o štatistické hodnoty.
sú aj tipéri - štatistici,ktorých šport nezaujíma ale tí value v kurze nenájdu nikdy..v každom prípade,dá sa tipovať aj podla štatistík.a aj s profitom....ale mne osobne by to neprinášalo žiadnu zábavu
"It's better to be silent and be thought a fool,than speak and remove all doubts..."
Uživatelský avatar
frantapriklep
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1220
Registrován: čtv úno 02, 2006 23:56
Bydliště: Trenčín,Slovensko

Re: Faktory, ktere zohlednujete pri tipovani fotbalu

Příspěvekod Devron » pát úno 01, 2008 10:09

frantapriklep píše:sú aj tipéri - štatistici,ktorých šport nezaujíma ale tí value v kurze nenájdu nikdy..


hohoho.... a to tvrdis na zaklade ceho? :) s tim teda moc nesouhlasim, respektive vubec :)
yres.cz
Uživatelský avatar
Devron
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 380
Registrován: pon lis 01, 2004 0:13

Příspěvekod mata » pát úno 01, 2008 10:43

kali - napis knihu :) :) :) :yesss:
mata
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1674
Registrován: čtv črc 22, 2004 11:05

Re: Faktory, ktere zohlednujete pri tipovani fotbalu

Příspěvekod Peteas » pát úno 01, 2008 11:02

Devron píše:
frantapriklep píše:sú aj tipéri - štatistici,ktorých šport nezaujíma ale tí value v kurze nenájdu nikdy..


hohoho.... a to tvrdis na zaklade ceho? :) s tim teda moc nesouhlasim, respektive vubec :)


Přesně tak Franto, s tím nesouhlasím ani já, to není pravda
Specializuji se hlavně na fotbal, ale rád tipuju i basket, hokej a občas i volejbal a házenou. Dělám tipéra na LIGA.CZ mé výsledky http://www.liga.cz/tipy/tiperi/?tiper=30
Uživatelský avatar
Peteas
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1075
Registrován: úte zář 26, 2006 18:54
Bydliště: Olomouc

Další

Zpět na HELP - obecní rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron