Otazky

Neví­te, jak napsat dopis sázkovce v obchodní­ angličtině

Moderátor: Moderátoři

Otazky

Příspěvekod barchen » stř čer 17, 2009 23:16

No jelikoz jsem vlastne jeste vcelku zacinajici sazkar /sazim cca3 roky/ tak mam jeste relativne nejasno kam se chci se sazenim ubirat. Prvni rok to se zkouselo kde co. Pak sem nejak tak nasel basket a na ten sem zamerenej cca 95 procent casu kerej venuju sazkam. Jak sem mel ale ted ten vypadek kvuli skole a prijimackam tak mi prislo ze by to asi chtelo neco pridat k basketu. Protoze pokud beru opravdu ty lepsi tipy z basketu a divam se na svoje stats tak se pohybuju cca v 20 tipech/mesic.... cca dalsich 25 je jich tech relativne slabsich. to mi prijde jako dost malo. A nebudu rozhodne nejak riskovat abych daval treba 10 procent banku na zapas to mi prijde jako dost blbost... takze musim bud zvetsit pocet tipu . jina cesta asi neni. ted docela nastava otazka jakym smerem. Jestli bud hranim basket zapasu kde uz je podle me hranice Value minimalni nebo se pustit do jineho sportu ktery bych k basketu pridal. Tady prave potrebuju poradit od vas jestli spis ne moc probadane vody /asi reknte co je ted neprobadane ale myslim tim treba volejbal/ i kdyz k tem sportum nemam vztah. Nebo pridat fotbal nebo hokej /samozrejme jen nejake ligy/. v tomhle vazne moc nevim takze kazda rada dobra. Ted hlavne budu mit podstatne vic casu na sazky /hola hola vejska vola :D/ takze v tom problem nevidim. ten cas na nove ligy bude urcite. Jen nevim jestli je to spis cesta upadku. Ale zase si rikam lepsich +100 000 kc na ucte s vic tipama a ROI 5 procent nez +50 000 s ROI 20...

no jako za kazdou radu budu hodne rad at uz bude :wink:
Uživatelský avatar
barchen
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 523
Registrován: úte pro 18, 2007 23:31

Příspěvekod Mathieu » stř čer 17, 2009 23:58

Ja nevim jestli ti muj amatersky nazor coby sazkare-losera pomuze, nicmene v dost vecech souhlasim. Prijde mi, ze dneska porad dost lidi nechape moc o co vlastne jde. Resp je spousta lidi, co radsi zustane u low limitnich sazek se super yieldem 20%, kde ale mas horni limit treba 3000 CZK a treba pri 50ti tipech mesicne s 20% udelas roll 150 000 CZK a zisk 30 000 CZK. Samozrejme, ze si muzes rikat, ze delas super yield, mas jistej zisk. Ale pak je druha stranka, kdy se presunes treba do asie, muzes si sazet za 30 000 CZK a udelat pri 50ti tipech 5% .. najednou je to roll 1,5 mice CZK a zisk 75 000 CZK (cisla jsou priklad). Asi je z tohodle jasne, ktera cesta je lepsi. Samozrejme, ze mene zkusenym a nekvalitnim sazkarum (jako jsem treba ja) to obcas muze sklouznout k yieldu kolem nuly, ale pokud dlouhodobe cilujes treba tech 5-10%, tak sice nemusis byt hvezda na kdejakem foru (kde se svyma 5% nemusis byt ani tak vyuzitelnej), ale jde o realny hodnoty a castky, a tam potom vydelavas vice, nez kdokoliv na low limitu s treba 30% yieldem. Samo, ze pak jsou vyjimky, ktere jsou schopne 10%+ delat i na late marketu v asii, ale to jsou pro me spis takovi carodejove :-).

Ad k tomu kam se ubrat.. pokud chces zustat u basketu, vybral bych si ty souteze, kde mas nejvyssi limity, uz asi neni potreba rikat proc. Pokud chces expandovat do jinych sportu a myslis si, ze na to mas, tak treba u fotbalu bych obecne doporucoval samo ligy s nizsi informovanosti u sazkovek, pripadne nejakou ofenzivni, kde pada hodne golu, ne uplne vyrovnanou. Ale tak kazda liga ma asi sva specifika, ktery se casem poznaj. Jinak nejvyssi limity obecne jsou aspon pokud vim na tenisy + samo focusy v asii. Ja taky zacal poradne sazet az na vejsce, takze si myslim, ze se ti to snad taky rozjede :-). Jako cestu upadku bych to rozhodne nevidel, pokud zvysujes vklady, yield ti zakonite klesat musi, neni to zadna tragedie, jde proste o realny zisky (resp. je na tobe jestli chces byt hvezdou na low limitu nebo vydelavat super penize). Ja taky dlouhodobe ciluju ze svych tipu neco okolo 8-12% (takze moje stats na foru celkem odpovidaji), a driv bych si rekl, ze 10% je naproste minimum, aby se to dalo brat vazne, dneska vim, ze i klidne 3-4% nejsou zadna tragedie na opravdu dlouhodobem vzorku se slusnym limitem..
"Kdyz vyloucite nemozne, pak to, co zbyva, musi byt pravda, byt je to sebenepravdepodobnejsi"
<b>Staking :</b> 2/10 small, 2,5/10 small-medium, 3/10 medium, 3,5/10 medium-high, 4-5/10 high
Uživatelský avatar
Mathieu
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2479
Registrován: ned črc 10, 2005 1:08
Bydliště: Praha

Příspěvekod barchen » čtv čer 18, 2009 0:31

do asie sem se jeste nedostal ... jako me zatim limity stacily vetsinou.

ono de taky dost o to ze se chci z ty faze kde sem ted sazeni=zabava 80 proc. a vydelek 20 proc. dostat do nejaky ty profesionalnejsi casti tj 95 proc vydelek. kdyz se clovek diva zpetne na naky svoje "lepsi" tipy tak vidi casto nepripravenost toho tipu. aspon me se to cas od casu stane. a kdyz to vyjde tak je to pak jen stesti se mi zda.

limity sou jak kde v basketu spanelsko italie recko se da nakladat dobre... ale treba pinna casto na beckovy ligy nizouckej limit

o tech fotbal ligach zacnu ted nejak premejslet. jen proste nevim jestli se poustet do neceho jako je Jizni Amerika/Asie...

ale v Evrope toho taky moc min sledovanyho nezbyde kdyz se daj pryc velky ligy.
:(
Uživatelský avatar
barchen
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 523
Registrován: úte pro 18, 2007 23:31

Příspěvekod JayJay » čtv čer 18, 2009 8:02

Mathieu píše:Jinak nejvyssi limity obecne jsou aspon pokud vim na tenisy + samo focusy v asii.


Asie je o fotbale, zbytek jsou jen drobky s malými limity, na tenis 200-400e; ale na tenis je solidní ted Pinnacle.
Uživatelský avatar
JayJay
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát úno 11, 2005 18:00

Příspěvekod petranek80 » čtv čer 18, 2009 8:30

Ahoj barchen, doporucuju zkusit baseball, na MLB ti postaci jedina sazkovka (Pinnacle), nemusi te trapit zadny limity a value kurzy najdes temer kazdy den. Je to super zabava, TV prenosy a sestrihy zapasu mas kdykoliv pristupne v HD kvalite, velky vyber sazek na jediny zapas, muzes se "dovzdelavat" ve fantasy ligach, proste paradni sport na sazeni ... 8)
Uživatelský avatar
petranek80
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: pon pro 12, 2005 13:36

Příspěvekod kali » čtv čer 18, 2009 9:05

k tem fotbalum... osobne bych se asi nepoustel do Jizni Ameriky... z vlastni zkusenosti povazuji Jizni Ameriku za slozitejsi nez treba Severni Ameriku (Mexiko, USA, Kanada). Tu Asii/Arabase bych asi take preskocil, vetsina z tech lig neni perspektivni z pohledu nabidky v Asii, takze pokud mas v planu sazkarsky rust, zvysovat vklady a vyhravat vice a vice penez, tak bys je casem musel vyradit. Jedine kdybys chtel Japonce, Katar, Koreu... ano, s tim by ses v Asii chytil

Baseball jak radi Petranek ma urcite hodne pozitiv - limity, margin atd. Ale jen malokdo na baseballu dokaze pekne profitovat. Za ty roky co sazim jsem poznal hodne sazkaru MLB a ty, kteri na tom byli dlouhodobe v plusu bych spocital na prstech jedne ruky. Ale baseball tu ted na foru pokryty nemame, takze klidne se do toho pust, ja budu rad podle tebe sazet, protoze mne bavi tlacit sazky na baseball v noci
:P
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod barchen » čtv čer 18, 2009 9:27

podle me a podle mnohych co tak ctu je to nejtezsi sport na sazeni vubec.


tot i muj nazor :)
Uživatelský avatar
barchen
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 523
Registrován: úte pro 18, 2007 23:31

Příspěvekod Mathieu » čtv čer 18, 2009 10:18

JayJay píše:
Mathieu píše:Jinak nejvyssi limity obecne jsou aspon pokud vim na tenisy + samo focusy v asii.


Asie je o fotbale, zbytek jsou jen drobky s malými limity, na tenis 200-400e; ale na tenis je solidní ted Pinnacle.


Vsak ja jsem nepsal o tenise v asii :-)
"Kdyz vyloucite nemozne, pak to, co zbyva, musi byt pravda, byt je to sebenepravdepodobnejsi"
<b>Staking :</b> 2/10 small, 2,5/10 small-medium, 3/10 medium, 3,5/10 medium-high, 4-5/10 high
Uživatelský avatar
Mathieu
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2479
Registrován: ned črc 10, 2005 1:08
Bydliště: Praha

Příspěvekod JayJay » čtv čer 18, 2009 12:05

Mathieu píše:
JayJay píše:
Mathieu píše:Jinak nejvyssi limity obecne jsou aspon pokud vim na tenisy + samo focusy v asii.


Asie je o fotbale, zbytek jsou jen drobky s malými limity, na tenis 200-400e; ale na tenis je solidní ted Pinnacle.


Vsak ja jsem nepsal o tenise v asii :-)


Aha, já to špatně pochopil. To určitě, Pináč má na late marketu pěkný limity.
Uživatelský avatar
JayJay
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát úno 11, 2005 18:00


Zpět na HELP - obecní rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron