Krize sázení a jeho budoucnost

Neví­te, jak napsat dopis sázkovce v obchodní­ angličtině

Moderátor: Moderátoři

Krize sázení a jeho budoucnost

Příspěvekod Gagin » stř lis 04, 2009 16:32

Rozhodl jsem se založit toto téma, spíše diskusi, kde bych rád znal vaše názory a myšlenky na toto téma, protože vím, že tu je spoustu zkušených tipérů a tipérů, kteří mají už něco za sebou. Můžou tak zapátrat do paměti zda něco podobného pamatují atd.

Z každé strany je slyšet jak je momentálně sázení velice těžké, ano trhu je nutné se přizpůsobovat, ale že by až takto?!!. Spousta lidí jde do mínusu, jsou ztrátový, nevydělávají příliš mnoho.

Z vlastní zkušenosti musím říci, že to je pravda. Osobně mám výdělek za poslední 3-4 měsíce mezi 2-3 %, byl jsem zvyklí na čísla kolem 7-10%, dosáhl jsem dokonce po strašně dlouhé době mínusového měsíce, zisk většinou přichází na konci měsíčního období, kdy se babrám stále kolem nuly. Téměř nic nevychází, pokud ano, zákonitě za pár dní příjde série KO zápasů atd.

Nemusím hovořit pouze za sebe. Sleduji pár stránek a jejich úspěšnost. Pro příklad jedny stránky mají 22 měsíců v plusu a pouze 2 měsíce v mínusu. Ovšem poslední dva měsíce hned 2 mínusové měsíce za sebou se ztrátou. Další stránky mají 18 měsíců z 21 v plusu. Poslední dva měsíce taktéž ztrátový.

Určitě je to vidět i zde na foru, kde se již dva měsíce objevují minusové měsíce.

Určitě to není jediné, mohl bych pokračovat, ale základní problém byl nastíněn.

Od spousty lidí slyším, že se sázení končí, druzí si dávají pauzu, třetí jedou dál se zatnutými zuby a psychikou trošku pošroumanou. A to dokonce od tipérů, kteří měli nebo mají sázení full time.

Zajímá mě jakou vidíte budoucnost v sázení?
V čem je to jiné? Vypisují bookmakeři kurzy lépe, hledá se value hůře?
Máte taky takovou krizi?
Uživatelský avatar
Gagin
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 5100
Registrován: ned lis 23, 2003 20:32
Bydliště: Czech republic

Příspěvekod Andis » stř lis 04, 2009 17:49

Ahoj Gagine, tak osobně za sebe můžu říct, že jsem na tom úplně stejně, poslední týdny mi to docela pekelně padá, i proto už bohužel nebylo v mých silách udržet se v members. Já jako sázkař-loser nejsem schopen povědět čím to může být, ale tak když už, tak bych se nějak vyjádřil např. slovenská extraliga je pro mě momentálně začarovaná, objevuje se spousta překvapivých výsledků i navzdory průběhu či kvality soupeřů. Loni jsem na sk extralize udělal za tu sezonu celkem vejvar (na moje poměry samozřejmě), vycházelo snad všechno, hdp, počty branek...letos škoda mluvit. To samý by sem pověděl o fotbale např. Rusko ač tabulka seřazena od zhora prakticky podle kvality (týmy Moskvy, mezi nimi Petrohrad, Kazaň) velmi těžké letos, švédská liga zhruba od půlky prakticky netipovatelná (alespoň pro mě)........

Možná bych si troufnul povědět, že ty sporty se jednoduše vyrovnávaj. Stačí se podívat na kvalifikaci na MS, spousta " slabých " týmu zde odehrála kvalitní utkáni, Slovensko, Srbsko, Dánsko poslali favority do baráže. Portugalci se teĎ budou třást před Bosnou....MS v hokej, Kanada už taky nevyhrává hladce jako dřív..... ty týmy, ať už jde o mezinárodní nebo klubové mají velkou perspektivu.
Nebo vsadte si ted na ligu mistrů......nemusim mluvit dál.

Takže skoro bych řek, že se hledá asi hůř value, samozřejmě jak kde, v těch perspektivnějších a větší ligách asi začíná vznikat na straně " outsidera " nebo je to jen špatný období, vážně nevim.
Uživatelský avatar
Andis
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 474
Registrován: čtv úno 07, 2008 20:42

Příspěvekod Andis » stř lis 04, 2009 17:54

:roll:
Uživatelský avatar
Andis
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 474
Registrován: čtv úno 07, 2008 20:42

Kriza...

Příspěvekod AC_28 » stř lis 04, 2009 19:05

Nazdar! suhlasim, aj ja mam slabe obdobie, ked som po 7 mesiacoch staleho plusu posledny mesiac v serednom minuse. Malo veci vychadzalo, a veci ktorym som veril utekali so zeleznou pravidelnostou. Nepretavam a ani neprerusujem tipovani. Za mesiac som stratil cca 5% banku, co este nie je situacia ked by som mal stracat hlavu. ak sa to vsak do konca roka neotoci k lepsiemu, tos to uz bude asi problem. ale to je este daleko. V ziadnom pripade zatial nemienim menit strategiu ani vklady. Iba sa pokusim viac sustredit, lepsie vyberat. mozno teraz intuitivnejsie, lebo toto je obdobie, ked tipy vyberane na zaklade rozumu sli do pé... :lol: :lol: :lol: takze vsetkym radim, nevesat hlavu a ist dalej... Samozrejme ak uz niekto prerobil gate, tak taky clovek si musi rozmysliet ako dalej...
Tipy na každý deň:

http://acbetts.org/
Uživatelský avatar
AC_28
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 586
Registrován: pát čer 04, 2004 21:13
Bydliště: Dunajska Streda

Příspěvekod Mathieu » ned lis 08, 2009 10:43

Jde o to se jenom prizpusobit, jak se neustale vyviji trh, tak se ma sanci vyvijet i kazdy clovek. Dnes si myslim ze uz jsi bez sance sazet pouze podle statistik, jak tomu slo driv. Asie pouziva sofistikovany modely urcovani kursu, neni to zadna banda fetaku, co rano vstanou a vyhodi nejaky lajny (jak si mozna nekdo mysli), od nich pak opisuje cely svet, takze cesta je bud mit nizsi vklady a sazet early kursy v evrope, dokud nema vypsany asie nebo pripadne se vrhnout na boj s asijskym trhem a pokusit se uspet. Urcite je to mozny, akorat si myslim, ze je potreba tomu venovat opravdu hodne casu, ne cist tabulky, ale znat hru tymu, znat jejich formu, trendy, absence, ruzne okolnosti, coz ti v realu muze vytvorit presnejsi kurs, nez maji na asijskem trhu..
"Kdyz vyloucite nemozne, pak to, co zbyva, musi byt pravda, byt je to sebenepravdepodobnejsi"
<b>Staking :</b> 2/10 small, 2,5/10 small-medium, 3/10 medium, 3,5/10 medium-high, 4-5/10 high
Uživatelský avatar
Mathieu
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2479
Registrován: ned črc 10, 2005 1:08
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gagin » stř lis 18, 2009 14:36

Bohužel Mathieu píšeš o early kurzech v evropě, když si to zpočítám tak to momentálně nejde ani na early kurzech v evropě kde se dosahovalo slušných % bez problémů na tipech u bwinu to bylo asi ještě vyšší procento, bohužel ani to nefunguje. možná namítnete že nesázím value kurzy, bohužel sázím naprosto stejně.

Poměrně dost času momentálně trávím tím, že hledám kde dělám chybu, dělám si různé statistiky a nepřišel jsem na to co dělám špatně. Vysvětluji si to tím, že zkrátka vždy nemůže být dobře a i firmy mají ztrátové nebo nepříliš dobré období, pokud by to ovšem šlo takto dále, nepohybně by mě sázení už jako zajímavý job nepřišlo, vydělávat 2% je opravdu málo (možná při stovkách zápasů měsíčně to smysl má).

Schválně jsem si spočítal i kvartální zisky, každý kvartál rollover se zvětšuje první dva kvartály naprosto výborné a poslední dva kvartály, ten poslední samozřejmě za ten měsíc a půl a zisk ve 3. kvartálu cca 3,5% a nyní poslední kvartál (říjen + kus listopadu) 1%.

Mě by zajímal názor například kaliho, který má v sázení obrovské zkušenosti jestli pociťuje také slabší období poslední cca 3-4 měsíce.
Uživatelský avatar
Gagin
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 5100
Registrován: ned lis 23, 2003 20:32
Bydliště: Czech republic

Příspěvekod suptip » stř lis 18, 2009 15:51

možná namítnete že nesázím value kurzy, bohužel sázím naprosto stejně.


Jedno nevylučuje druhé :!:

Trh sa mení, situácia sa mení a tam kde bolo value včera dnes už byť nemusí.

Rok je príliš krátka štatistika na to, aby si mohol hovoriť o nejakej kríze. Môžeš porovnávať s predchádzajúcimi mesiacmi ale čo keď je chyba v "ročnom období?" Čo ak nevieš prispôsobiť estimations vývoju ligy a líg ktoré tipuješ. Barcelona proti Getafe nie je rovnaký favorit v 2. kole a v 30. kole. Možno ide do tuhého v danej súťaži alebo naopak je obdobie, kde favorita prehra nemusí až tak mrzieť. Píšeš že kríza trvá 3-4 mesiace. Zrejme hľadáš chybu v sebe, skús hľadať okolo seba :wink:

Zajímá mě jakou vidíte budoucnost v sázení?

Vidím ju v ázii :D v Európe už je hrozne málo stávkových kde sa dá staviť. Expekt, Unibet, Centrebet. Nie je to tam ľahké. Ja som tento prechod prežíval tento rok resp. posledného pol roka a celkom úspešne.

Ázia je pre mňa ťažká v tom, že nerobí chyby. Ak chceš vyhrať musíš byť proste lepší. Základom bude myslím špecializácia. Pamätám si že mi Temlis vyčítal ešte keď som bol v žiadostiach, že nemám žiadnu špecializáciu. Tipoval som skoro všetko. V Európe mi stačilo štatistika a preview a yield nad 10% nebol problém. Až teraz začínam chápať čo Temlis písal. Ázia proste je neskutočne presná. Anglickú ligu sledujem s čipsami v ruke každú sobotu. V Ázii mám za rok -4% na anglickej lige. Teda skoro presný margin. To svedčí o tom, že s čipsami v ruke už nie som schopný nájsť value tak ako kedysi. Nezmenil som druh čipsov, gauč, telku ani spôsob výberu tipov, ale zmenil sa trh. Zmenila sa konkurencia. Chyba nie je vo mne ale okolo mňa :wink:

Na to, aby som urobil nejakých tých 15% v Brazílii to je každý víkend sledovania väčšiny zápasov, sledovanie noviniek, preview, review. Berie mi to strašne veľa času, energie a to je cena za úspech. Osobne si myslím, že v Ázii bez špecifikácie je vyhrávať skoro nemožné.

V čem je to jiné? Vypisují bookmakeři kurzy lépe, hledá se value hůře?

Kurzy vytvára trh a trh sú ľudia. Myslím, že všetko súvisí s limitovaním v Európe. Európsky bookies systematicky odstavujú úspešných stávkarov, ktorí sa zákonite presúvajú do Ázie. Čím viac dobrých stávkarov v Ázii, tým presnejšie kurzy. A Európa tieto kurzy opisuje, preto je to v Európe ťažšie.

V Ázii nevyhrávame na úkor dvackárov. Aj v stávkovaní platia nepísané pravidlá a jedno z nich je, že jediný kto zaručene je ziskový je samotná stávková kancelária. Na to aby mohla byť úspešná musí mať dostatok neúspešných stávkarov. Gamblerov už je asi málo a tak zákonite nemôžme byť všetci úspešní :!: Musíme viac makať a robiť všetko preto, aby sme sa dostali medzi tú skupinu, ktorá vyhráva. Kedysi na jedného gamblera bolo povedzme 5 úspešných stávkarov. Na 10 dvackárov v Európe bol 1 úspešný. Európa si pvoedala prečo by na 10 dvackárov nemohlo byť 0 úspešných? A tak úspešní prešli do Ázie a na 1 gamblera je zrazu 10 úspešných stávkarov. To automaticky nesedí a tak sa časť úspešných musí zákonite zmeniť na neúspešných.

Keď sme mali to 20. výročie, tak to je to isté ako v komunizme. Tam tiež hovorili o tom že keď budeme makať všetci sa budeme mať dobre. Nikdy sa nebudeme mať všetci dobre a nikdy nebudeme všetci vyhrávať :!: Je to všetko dostať sa do tej skupiny s prívlastkom "úspešná." To je to čo je čoraz ťažšie. Ak pred pár rokmi stačilo makať na 10% dnes treba na 100%. Ak ani to nestačí treba sa zmieriť s tým, že na to nemám, lebo inak to bude mať zle následky.

Máte taky takovou krizi?


Čo sa týka vyhraných peňazí je to určite najlepší rok v mojej stávkarskej kariére. Yield bol aj lepší, ale to je spôsobené prechodom do ázie. Dúfam že to vydrží.

Neviem či som ti pomohol a otvoril oči :lol: hádam aspoň trochu. To čo stačilo kedysi dnes už nestačí. Je to trh a konkurencia je väčšia. Buď sa uskromníme a budeme hľadať tie value za drobné v Európe alebo v kamenkách alebo sa dáme do boja v Ázii. Súperi sú ale ťažkí :!:

Držím päste všetkým ktorí majú túto krízu, aby sa z nej dostali.GL
Uživatelský avatar
suptip
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1903
Registrován: pát bře 09, 2007 12:44

Příspěvekod el magico » stř lis 18, 2009 16:01

suptip píše:
možná namítnete že nesázím value kurzy, bohužel sázím naprosto stejně.





Vidím ju v ázii :D v Európe už je hrozne málo stávkových kde sa dá staviť. Expekt, Unibet, Centrebet.


nezabudat na bwin, BaH, Doxxbet. ktory sa v mnohom zmenili smerom k lepsiemu a v Europe patria nepochybne medzi uplny top. Naopak to uz neplati o Unibete, ktory sa skor vybral opacnym smerom
it´s no gambling.....it´s business

ATP, WTA, Bundesliga 1, Bundesliga 2, Mexico, Chile, Litva, Portugal Zon Sagres, Ligue 1, Rakusko

2013 betting: 3/10 small, 5/10 medium /vacsina/ 7/10 big
Uživatelský avatar
el magico
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2286
Registrován: úte lis 07, 2006 20:19
Bydliště: Bardejov

Příspěvekod kali » stř lis 18, 2009 17:05

Gagin píše:Mě by zajímal názor například kaliho, který má v sázení obrovské zkušenosti jestli pociťuje také slabší období poslední cca 3-4 měsíce.


vseobecne jsem se setkaval za posledni pulrok s tim, ze vetsina lidi brecela a rikala, ze last pulrok je skutecne katastrofalni, nejhorsi jaky meli atd.

tezko hodnotit co konkretne bylo ci je pricinou, protoze ja nerozumim ligam, ktere sleduji, takze nedokazu hodnotit, zda je na vine to, ze to delali odjakziva spatne, ale drive jim to stacilo na zisk, nebo zda je na vine jen smula atd.

V principu to lze shrnout tak, ze samozrejme rok od roku se situace ztezuje. Zlepsuji se bookmakeri na jedne strane, na druhe strane je vice kvalitnich sazkaru a tudiz vetsi konkurence.

S tim co pise Sup o specializaci az tak nesouhlasim. Od toho jsem upustil pred 4 rokama a od te doby v portfoliu udrzuji kolem 15-20 lig. Jsem si zcela jist, ze je to lepsi cesta nez sledovat ligy 2. Budu-li se specializovat na 2 ligy, pak jiste dosahnu lepsich vysledku na techto ligach, ale budu mit par tipu tydne. Zatimco pri 15 - 20 ligach budu mit 8x vice tipu a yield jen o par procent nizsi. Jinymi slovy sice s nizsim yieldem, ale s vyssim rolloverem (diky vyssimu poctu tipu) a tudiz s vyssim ziskem z pohledu penez. Pravda je, ze 15 lig vyzaduje full time nasazeni a neni to tedy cestou, kterou se muze ubirat kazdy.

Kvuli limitum jsem nucen 2x do roka obmenovat portfolio (myslim ted fakt, ze pri rustu kapitalu rostou vklady a nektere ligy uz pak nelze nasazet). Za posledni 2 roky jsem takto vystridal treba 60 soutezi, kterym jsem se za tu dobu venoval. Jen pramalo z tech, ktere jsem delal pred 2 lety, delam jeste dnes. Tezko se mi tedy srovnava rok lonsky s letosnim atd. Vicemene kazdy pulrok nastudovavam zcela nove ligy, coz samozrejme yield snizuje.

Zpet k otazce, zcela jiste je vetsi konkurecne, books jsou lepsi a neni to prochazka ruzovym sadem. Zakladem k udrzeni kroku je zlepsovani sve vlastni prace. Pokud se nebudes sazkarsky vyvijet, pak to co ti stacilo drive na plus, to ti ted uz stacit nebude. Prave ta neschopnost zlepsit se, prizpusobit se tezsim podminkam, to jsou duvody proc rada drive uspesnych sazkaru prestava sazet, popr. se mota kolem nuly atd. Bez vlastniho vyvoje ztracis tu vyhodu, kterou diky letem sazeni mas vuci okoli. To, co stacilo drive, dnes uz nestaci.

Co se hledani chyby tyce... Nejspolehlivejsim indikatorem je vyvoj kursu na trhu. Klesa rapidne kurs na trhu u vetsiny tvych tipu? Pokud ano a prohravas, pak mas zrejme docasnou smulu a dlouhodobe budes plusovy. Pokud ne, pak se nemuzes divit, ze nedelas plus. Toto samozrejme nelze aplikovat doslova - u lig, kde je znatelne vysoke procento gambleru predevsim z Asie, tam bohuzel vysledny kurs pred vykopem nelze brat jako smerodatny ukazatel. Liga mistru, Anglie, Mistrovstvi sveta atd. To jsou ligy, kde profici a syndikaty nemaji dostatecnou silu, aby prebili gamblery a vysledny kurs slo brat v potaz. Ale u vsech ostatnich lig, mene popularnich z pohledu gambleru toto uplatnit lze. Nerikam, ze to, jak to skonci je fair kurs, ale lepsi indikator nez toto pri analyze svych tipu nenajdes. (ted hovorim ciste o fotbale a asian books)

Jeste na tu tvou konkretni otazku, zda pocituji na sobe slabsi obdobi v poslednich 3-4 mesicech. Za obdobi cervenec - rijen jsem mel nizsi yield na svych tipech nez treba za obdobi leden - cerven. Nicmene v tomto horsim obdobi se mi nehrala vetsina tech klicovych lig a ty ktere se hraly uz byly v pulce ci pred koncem a tudiz values byly nizsi nez jsou v prvni tretine sezony. Takze i pres muj horsi yield v danem obdobi to melo sve opodstatneni. Pominu-li mexickou ligu na ktere jsem v tomto obdobi tezce pohorel, tak vsechny ostatni ligy byly zcela ok a rada z nich vyrazne lepsi nez drive.
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod barchen » sob lis 21, 2009 22:06

no zkusenostma se nemuzu rovnat asi nikomu co sem zatim napsali ale taky neco pripisu.... ja sem nejak vysadil sazky na prelomu unor/brezen pac sem chtel v klidu zvladnout maturu prijimacky atd... u toho sem proste sazel basket jen pro radost a neslo to +- stejne jako kdyz sem se tomu venoval driv a vcelku bez prace... coz by byl ten nejidealnejsi stav...

rek sem si ze na vejsce pridam i fotbal k basketu... to se dalo zvladat sam jen dokud nezacal basket :) takze muzu souhlasit ze sam podle me clovek staci tak na 10-15 soutezi + 1 US sport /u me NBA/...

ted se tomu venuju cca 3x vic nez na stredni abych "dohnal" co sem zaspal v prvnim pololeti ale skutek utek... i kdyz je priprava o moc vic kvalitnejsi nez ty 3 roky co basket tipuju tak ani to me nedokazalo za 2 mesice dostat do +... sice rikate 2 mesice malo casu ale tipu vsazenejch mam driv jako za pulrok... mozna v tom je chyba ze davam dost tipu...

ono tahle krize se dostavila vlastne poprvy u myho sazeni... takze sem docela zmatenej jak dal... sazim jen v evrope... na asii nemam vklady moc, nebo spis mi staci evropa zatim ,... sem tam neco zamitnuto ale de to v klidu relativne...

sam se dost zvedavej jak tohle dopadne... mozna se odklonilo stesti taky podstatna cast tipu je KO o 0,5-1,5 bodu...

no ale uvidime snad jdeme vsichni k lepsim zitrkum... :)
Uživatelský avatar
barchen
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 523
Registrován: úte pro 18, 2007 23:31


Zpět na HELP - obecní rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron