Jak na to - ibanez

Neví­te, jak napsat dopis sázkovce v obchodní­ angličtině

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod longevyl » pát říj 03, 2008 10:24

quinton píše:
DEDE píše:1,dostatocny kapital,minimalne 10 nasobok zakladneho vkladu,ktory sa pouziva cisto iba na tipovanie..


No můj názor je že spíše tak 20-30 ti násobek max vkladu :roll:

Vklady s nárustem kapitálu zvyšovat přímou úměrou. Oddělit bank od osobních peněz.


Já mám tak, že max. vklad může být 2,5% banku, tedy vlastně mám bank 40násobek vkladu.

Jinak k Dedeho dotázce stran žen, moje zkušenost je taková, že ženy betrting nezajímá, nerozumí mu a nevzbuzuje v nich důvěru. V předchozím vztahu to byl velký kámen úrazu v současném je to v pohodě a dokonce jsem občasně na sázení se zájmem tázán. Tento ideální stav ovšem trvá zřejmě i díky tomu, že spolu nebydlíme:-)
Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání. Mark Twain

1/10 základ

2/10 střed

3/10 vyšší důvěra

4+/10 výjimečná situace
longevyl
Member
Member
 
Příspěvky: 3280
Registrován: stř pro 29, 2004 1:11

Příspěvekod kali » pát říj 03, 2008 10:27

quinton píše:
DEDE píše:1,dostatocny kapital,minimalne 10 nasobok zakladneho vkladu,ktory sa pouziva cisto iba na tipovanie..


No můj názor je že spíše tak 20-30 ti násobek max vkladu :roll:


s timto take nesouhlasim, ale mozna jsem jen spatne pochopil, jak to DEDE myslis.

10ti nasobek zakladniho vkladu je mysleno tak, ze je treba mit na 10 sazek standardniho vkladu? Pokud je to tak mysleno, tak s tim nesouhlasim.

Dnes uz ani presne nevim kolik mam kapital a tudiz kolikanasobek standardniho vkladu mam, ale odhadem bych to videl tak na 200nasobek zakladniho vkladu = muj kapital.
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod DEDE » pát říj 03, 2008 10:37

Ano je to myslene tak,ale kedze pracujem na inej baze a inym systemom,je to pre mna dostacujuce,zatial sa mi nepodarilo prehrat ten 10 nasobok,tak z mojho pohladu ano..
Obrázek
Uživatelský avatar
DEDE
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1237
Registrován: stř lis 08, 2006 12:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod quinton » pát říj 03, 2008 11:13

longevyl píše:Jinak k Dedeho dotázce stran žen, moje zkušenost je taková, že ženy betrting nezajímá, nerozumí mu a nevzbuzuje v nich důvěru. V předchozím vztahu to byl velký kámen úrazu v současném je to v pohodě a dokonce jsem občasně na sázení se zájmem tázán. Tento ideální stav ovšem trvá zřejmě i díky tomu, že spolu nebydlíme:-)[/


Věř mi že je to opravdu kvůli tomu, po sestěhování teprve zjistíš, jak svou drahou polovičku vůbec neznáš :)
Uživatelský avatar
quinton
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 4764
Registrován: ned dub 11, 2004 12:51
Bydliště: Czech Republic

Příspěvekod kali » pát říj 03, 2008 11:33

longevyl píše:
quinton píše:
DEDE píše:1,dostatocny kapital,minimalne 10 nasobok zakladneho vkladu,ktory sa pouziva cisto iba na tipovanie..


No můj názor je že spíše tak 20-30 ti násobek max vkladu :roll:

Vklady s nárustem kapitálu zvyšovat přímou úměrou. Oddělit bank od osobních peněz.


Já mám tak, že max. vklad může být 2,5% banku, tedy vlastně mám bank 40násobek vkladu.

Jinak k Dedeho dotázce stran žen, moje zkušenost je taková, že ženy betrting nezajímá, nerozumí mu a nevzbuzuje v nich důvěru. V předchozím vztahu to byl velký kámen úrazu v současném je to v pohodě a dokonce jsem občasně na sázení se zájmem tázán. Tento ideální stav ovšem trvá zřejmě i díky tomu, že spolu nebydlíme:-)


zeny (pritelkyne) a sazeni
Sazim pomerne dlouho, budu-li hovorit o poctu let, kdy mi to zere opravdu hodne casu, tak zhruba 5 let. Z toho posledni 3 roky profesionalne.

Prvni roky - predevsim ty roky, kdy to neprinaselo zadny zisk, popr. ten zisk nebyl nikde videt, protoze byl nepatrny - byly samozrejme krusne.

To neni otazka ciste zen, to je vseobecny pohled okoli na sazeni. Je to povazovano za gambling, flakani se, konicek, ktery zere cas (a penize), bori rodiny, bori zivoty atd. Za neco neuzitecneho. U tech zen je samozrejme komplikace v tom, ze jim vadi, ze ten cas tomu clovek venuje na jejich ukor.

Hodne jsem mel problemy s tim vecnym obdihanim treba od TV neco vsadit, porad pipalo od pocitace livko a ja se behal divat, kdo dal gol atd. :) Tato cast postupem casu odpadla, protoze dnes uz vicemene ani livko nesleduji, protoze toho mam vsazeno tolik, ze ani nevim co hraji a uz mne to nijak nebere (nebo alespon ne tak jako driv), abych "tlacil" vsechno co hraji.

Zasadni zlom vsak prijde v okamziku, kdy to zacne nest penize. A v okamziku, kdy to zacne nest 10x, 20x vetsi zisky nez jakkakoliv jina prace, tak pocitejte s tim, ze se zmeni i reakce okoli (rodina, pritelkyne atd.)...

... a najednou si vsichni uvedomi, ze by vlastne take chteli sazet :D

Takze pokud to ponese dobre, tak se nebojte toho, ze ten idealni stav skonci. Protoze paklize diky tomu nebudou existencni problemy a naopak to prinese urcity nadstandard a pritelkyni/zenu muzete vzit misto do Chorvatska na Bora Bora, tak verte, ze toto zavre pusu i te nejvetsi odpurkyni sazeni :wink:
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod kali » pát říj 03, 2008 11:43

diky Longevyle za podnetny a velmi dobre napsany prispevek :thumbup1:

Jednoznačně v naprosté nedisciplinovanosti - zejména jsme podléhal touze "šlehnout si" tedy vsadit za naprosto nestandardní vklad a připadat si jako na ruletě. Občas to vyšlo, jindy ne. Pak následovalo vyhánění čerta ďáblem v podobě zvýšených sázek a brzy jsem potkal samotného Lucifera:-)


... zvlast tady to prirovnani se "slehnutim si" :thumbup1: Velmi spravne napsano. Podobne veci jsem take delal jeste pred 4 lety.

Ta paralela se slehanim si je velmi trefna, nebot prave pri hazardu dochazi k vylucovani tusim dopaminu, hormonu stesti, ktery prinasi podobne euforicke stavy pro mysl jako klasicke drogy. A syndrom patologickeho hracstvi je prave zavislost na tomto stavu, je to tak mimochodem i posuzovano u soudu jako polehcujici okolnost u patologickych hracu.

Longevyle hodne stesti, doufam (a drzim palce), aby se ti to podarilo :!: :!: :!:

+ :respekt jak ses popral s tehdejsim minusem a mesic co mesic se udrzel v plusu az do smazani podminky
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod lasels » pát říj 03, 2008 12:00

kali píše:Takze pokud to ponese dobre, tak se nebojte toho, ze ten idealni stav skonci. Protoze paklize diky tomu nebudou existencni problemy a naopak to prinese urcity nadstandard a pritelkyni/zenu muzete vzit misto do Chorvatska na Bora Bora, tak verte, ze toto zavre pusu i te nejvetsi odpurkyni sazeni :wink:


tak s tímhle musím naprosto souhlasit :thumbup1: :thumbup1:
ne že bych bral přítelkyni na Bora Bora (u mě je to zatím daleko skromější) ale je pravda že jakmile z toho vzejde nějaký zisk který následně mužu zainvestovat do přítelkyně,synka,bytu .... tak prostě to sázení berou a jsou schopní a ochotní překousnout určité věci (že furt sem u pc a něco studuju,sepisuju...)
Uživatelský avatar
lasels
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 632
Registrován: sob črc 08, 2006 9:04
Bydliště: českej západ

Příspěvekod longevyl » pát říj 03, 2008 12:03

lasels píše:
kali píše:Takze pokud to ponese dobre, tak se nebojte toho, ze ten idealni stav skonci. Protoze paklize diky tomu nebudou existencni problemy a naopak to prinese urcity nadstandard a pritelkyni/zenu muzete vzit misto do Chorvatska na Bora Bora, tak verte, ze toto zavre pusu i te nejvetsi odpurkyni sazeni :wink:


tak s tímhle musím naprosto souhlasit :thumbup1: :thumbup1:
ne že bych bral přítelkyni na Bora Bora (u mě je to zatím daleko skromější) ale je pravda že jakmile z toho vzejde nějaký zisk který následně mužu zainvestovat do přítelkyně,synka,bytu .... tak prostě to sázení berou a jsou schopní a ochotní překousnout určité věci (že furt sem u pc a něco studuju,sepisuju...)


Já jsme s přítelkyní řešil zajímavý problém, kdy ona mi tvrdila, že ty peníze prakticky neexistují, že jsou to jen nějaká čísílka na počítači. Když se proměnili v letenky na Aljašku, tak také ztratila jakékoliv námitky a jak jsem říkal, čas od času se mě i ptá jaké jsou výsledky týdenní účetní uzávěrky atd:-) Prostě v zájmu zachování rodinného/partnerského života je třeba i v době, kdy se teprve buduje kapitál občas obětovat rychlost růstu a trošku vybrat a udělat cirkus. Betting na pár týdnů zastagnuje, ale jednoznačně se to vyplatí:-)
Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání. Mark Twain

1/10 základ

2/10 střed

3/10 vyšší důvěra

4+/10 výjimečná situace
longevyl
Member
Member
 
Příspěvky: 3280
Registrován: stř pro 29, 2004 1:11

Příspěvekod Mathieu » pát říj 03, 2008 16:13

Velmi zajimava diskuse, obecne i co se tech zen tyce :-).

Ja co bych rekl k sobe, zacal jsem sazet nekdy pred 5 ti lety kdy mi bylo 15-16, samozrejme jako kazdy asi za dvacky v Chancich a Tipsportech. Vzdycky jsem sazel nake obrovske plachty na favority a nevyhral jsem snad nikdy, verim, ze ty dvacky mohly dat klidne -5000 ve vysledku, ale bylo to za velmi dlouhou dobu.

Nekdy pred 3 roky jsem prisel na PS, to jsem o sazeni vlastne nevedel vubec nic, vybral sem si nakou ligu co budu sazet a ani te jsem poradne nerozumel. Sazeni jsem zacal brat vazne az cca pred rokem a ctvrt, kdy jsem si poslal 2500 CZK na bwin a pinnacle. Ze zacatku jsem sazel za obrovsky vysoke % (10% z budgetu klidne), jelikoz sem nemel zadny money management a kdyz si tu historii projizdim, vidim tam takove chyby, ze bankrot se asi nestal jen zazrakem, no ale to krusne obdobi jsem prezil. V soucasne dobe sice nemam bank moc vysoky, ale dari se mi ho pravidelne navysovat a uz to pomalu zacina narustat do solidnich cisel. Pravda, omezuje me trochu to, ze nemam vedlejsi prijem a tudiz cas od casu musim neco vybrat (obvykle vybiram do 30% z mesicniho zisku, kdyz je mesic lepsi tak i min) a v soucasnosti mam kapital asi 25x vyssi nez pred rokem a ctvrt i po odecteni tech vyberu.

Pro me je v sazeni dulezite :
1) prubezne se osamostatnovat, jak rikam, zacal sem s 1-2 ligami a sice pomalu, ale prubezne se snazim si ligy pridavat, nektere znam podrobneji, nektere zatim ne, uz to pro me ve skloubeni s VS a ted znovu s fotbalem zacina byt problem casove, ale do budoucna bych si chtel pridavat dalsi a dalsi ligy. V soucasnosti jich je tesne pod 10.
Myslim, ze to je velim dulezite, pokud chcete sazeni zacit brat opravdu jako obzivu a zdroj prijmu, tak se nespolehat na ostatni, ale na vlastni sily. Jednak vis, do ceho investujes, jednak si to vsadis kdy chces a chytas early odds a necekas, az ti to nekdo postne na forum atp. A taky se ti pak samozrejme zvysi pocet zapasu - rollover - zisk.
2) rovnez jsem zacal s vysokym % sazky z budgetu, ktere po kazdem mesici snizuju s umyslem minimalizovat rizikovost, ale zaroven navysuju vklady (ale jen do te vyse, aby bylo splneno planovane snizovani % sazky z budgetu). Ted porad sazim za docela dost a jsem kolem 1,5-3%, finalne bych se chtel dostat nekam k 0,2-0,5%, ale to je samozrejme dost vzdalena budoucnost.
3) opravdu dulezite je, jak mi Kali poradil asi pred rokem, si svoje sazky psat nekam do excelu a mit tak prehled jednak o tocich penez a vlastnim hospodareni a pak take mas moznost zpetne analyzovat a zkoumat, proc treba tady se darilo a tady ne, jak jsem premyslel nad tim tipem, kdy se nedarilo a vyvodit z toho dusledky a dalsi veci..

K tomu obrazu jak to bere verejnost. Kali to nastinil dobre, gambling atd. Ja bych rekl jeste jednou veselou historku co se stala me :D. Jednu moji kamosku to docela zajimalo a tak jsem ji to laicky vysvetlil a libilo se ji to (v tom smeru, ze me podporuje), ale pote to rekla doma sve matce, ze "on sazi na sport" a jeji matka uz mi vzkazovala, ze mi sezene dobreho psychologa (ci psychiatra) a ze se tomu musi zamezit dokud je cas no :D. Takze od te doby uz se nesnazim moc rozsirovat co delam a zdaleka ne vsichni v mem okoli to vedi, i kdyz ti nejblizsi samozrejme vedi.

Osobne neberu jeste sazeni jako obzivu, jelikoz v soucasnosti +- 20K mesicne, co vydelam, vybiram treba ze tretiny a staci mi to tak tak, kazdopadne do budoucna je to to, co chci po dodelani VS delat. Bylo tu nastineno asi milion a pul duvodu..

A co se tyce tech zenskejch, ja s tim zatim problem nemam, jelikoz zadnou nemam, ale za tu dobu co sazim ta jedna co sem s ni byl s tim ani problem nemela, naopak me podporovala v tom, kdyz si clovek dokaze nejak privydelat, tak proc ne. Horsi by to bylo ale asi v pripadech kdy bych ji mel nastehovanou doma, jak tu uvadeji nekteri nade mnou :D.

No rozepsal jsem se, snad to nevadi, GL vsem :-)
"Kdyz vyloucite nemozne, pak to, co zbyva, musi byt pravda, byt je to sebenepravdepodobnejsi"
<b>Staking :</b> 2/10 small, 2,5/10 small-medium, 3/10 medium, 3,5/10 medium-high, 4-5/10 high
Uživatelský avatar
Mathieu
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2479
Registrován: ned črc 10, 2005 1:08
Bydliště: Praha

Příspěvekod JayJay » pát říj 03, 2008 16:19

Mathieu píše:Ze zacatku jsem sazel za obrovsky vysoke % (10% z budgetu klidne), jelikoz sem nemel zadny money management a kdyz si tu historii projizdim, vidim tam takove chyby, ze bankrot se asi nestal jen zazrakem, no ale to krusne obdobi jsem prezil.


Jenom pro srandu, já se tomu musím furt smát, když si na to vzpomenu - já si na net poslal 50e na baw, tam jsem začal; asi rok se plácal na ničem, dokonce si pamatuju moment, kdy jsem vsadil posledních 14e na nějakej tenis (na údajný fixed, no vyšlo to :) Toliko k mému money managementu na začátcích sázení na netu :D
Uživatelský avatar
JayJay
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 2101
Registrován: pát úno 11, 2005 18:00

PředchozíDalší

Zpět na HELP - obecní rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron