Jak na to - ibanez

Neví­te, jak napsat dopis sázkovce v obchodní­ angličtině

Moderátor: Moderátoři

Příspěvekod kali » pon zář 01, 2008 19:20

saginek píše:no, tak ja se zeptam tedy trochu konkretneji.... ...rekneme, ze jsem v podstate na zacatku. Mam urcitou, rekneme ze snad slusnou predstavu o valuebettingu a o systemu jak se da vydelavat(tu pokud by byla nejaka literatura, tak se urcite nebudu branit, protoze bych to rad pochopil jeste lepe. A pokud by ta literatura nebyla prilis obsahla, tak by to bylo jeste lepsi :) "Strucnost je dcerou talentu" A.P.Cechov :) ). Co by jsi mi doporucil na zacatek? S jakou castkou jsi zacinal ty? S jakou minimalni castkou se to da rozbehnout, tak aby to mnelo smysl? A jake jsou ti pravidla, ktera striktne dodrzovat? Proste co by si mi poradil na zacatek? Par rad, pravidel-takovy navod :)
Jak rikam...mam predstavu, ale nevim jestli je spravna a jak do hloubky to zvladam...


Ad literatura... prakticky neni co doporucovat. Na trhu je rada knizek, vetsina z nich je nepouzitelna i pro zacatecnika, ac se autor tvari fundovane a vydava se za naprosteho profesionala, ktery je v oboru temer od te doby, co se narodil. Urcite pro uplneho laika muze byt dostupna literatura prinosna, ale to se te netyka. O literature mam celkem prehled, protoze jsem byl nucen v dobe psani sve bakalarske prace pouzit nejake zdroje, nebot to mel byt research... dluzno dodat, ze jsem prakticky nemel jake zdroje ve bakalarce vyjmenovat, protoze vetsina z materialu, ktere se mi dostaly do ruky, podavaly zcestne, nepravdive a casto zcela lzive informace.

Ohledne te pocatecni castky, to je strasne tezke rict. Znam cloveka, ktery zacal pred rekneme 4 roky s 10ti eurama a dnes vydelava za mesic horentni sumy, ktere nemaji ani vrcholovi manazeri. Je to hodne individualni, zalezi na schopnostech, stesti na pocatku a na mire rizika, kterou jsi ochoten podstoupit. Takze tam je treba si udelat urcitou kalkulaci na zaklade vlastnich statistik a pripravit si money managment... Napr. tedy, ze v prumeru nasazis XY zapasu tydne (nebo mesicne), na zaklade money managmentu budes mit prumernou sazku x CZK, pocitas s yieldem y atd. A vyjde ti kolik bys mel vydelavat a jak rychle bude kapital narust a nasledne tedy narustat rollover a jak dlouho bude trvat nez se dostanes na pozadovanou hranici.

Pises, ze mas nejakou konkretni predstavu, klidne ji nacrtni a probereme ji.

Ohledne tech pravidel/navodu. On vlastne zadny navod neexistuje, respektive je to opet hodne individualni. Vseobecne vzato, navod je jednoduchy:

a) sazej jen value
b) drz na uzde nervy a nesnaz se vyhrat rychle zpet to, co jsi prohral... takove stavy jsou v pocatku pomerne normalni - clovek dost prohraje a pak se chce rychle zahojit a buchne neco za vic nez by spravne mel, popr. buchne neco, kde ani neni value... lide to hojne delavaji
c) mej dobre promysleny stake plan/money managment, abys minimalizoval riziko bankrotu... je treba se rozhdnout mezi klasickym stake planem, flat stake, % kapitalovym sazenim atd.
d) hlidej si early market

Cim vice poroste kapital a vklady, tim budes postupne narazet na ruzna uskali a budes jim muset celit.

toto je bohuzel problem...ja neznam nikoho takoveho a pokud ma nekdo zajem sazet, tak stejne nechape a nechce pochopit system jak se musi sazet... ....ale tak nemyslim si, ze to bude zase az tak velky problem, alespon na zacatek....


od toho jsou fora, aby se tam clovek mohl s nekym seznamit... ja take delam s clovekem, ktereho znam puvodne pres forum. Nesportna vyhoda tymove prace je (krome jineho) pokryti vice trhu (zemi, sportu... zkratka vetsi skala zaberu)

Ja ti jeste jednou dekuju za odpovedi. Ja jsem se rozhodl do toho jit uz davno a v podstate zacatkem byl vstup na toto forum a myslim to celkem vazne...


nevim jak dlouho sazis, ale muj nazor je, ze clovek by se tim mel vazne zabyvat alespon nekolik let, nez se rozhodne se tim zivit na profiurovni... ono to vazne neni az tak lehke jako to vypada. Jedna vec je sazeni jako privydelek a druha vec je do toho skocit a zit jen tim... Dost veci se v tom okamziku zmeni, navic i jako zkusenejsi sazkar musis pocitat s tim, ze tim, ze se do toho pustis tak se z tebe stava naprosty zelenac na poli profibettingu - clovek nevi co a jak ma delat, nema tu praci organizovanou, nevi jak a co... zkratka je to dost jine - osobne jsem dlouhou dobu dost tapal a na prvni rok bych radeji zapomnel co se prijmu tyce. A zacatek bude tezky

...ale pokud vytrvas ( a mas na to schopnosti), tak to sklizene ovoce na konci te dlouhe cesty za to STOJI

:jedem
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod kali » pon zář 01, 2008 19:24

jinak jeste jedna vec... je tady rada lidi, co se tim zivi... rada z nich se mnou treba nesouhlasi, delaji veci jinak atd. Bylo by fajn, kdyby se vyjadrili i oni :)
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod saginek » stř zář 10, 2008 20:04

no, zatim sem nenapsal reakci, protoze sem cekal, ze tu nekdo neco napise k tematu... ...to tu fakt nema nikdo co k tomu rict? :?:

tak skoda...v nejblizsi dobe se zase vyjadrim ja...i kdyz takto to uz teda muzeme asi resit spis pres SZ.... :(


P.S.: neni toto nahodou otevrena sekce? asi by se to mnelo probirat v uzavrene :roll:
"I maly zisk je lepsi nez jakakoliv ztrata."
saginek
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 529
Registrován: čtv bře 20, 2008 23:38

Příspěvekod kali » stř zář 10, 2008 22:09

hm, tos mi pripomnel, ze jsem tuto sekci zapomnel zamknout. Ani ne tak kvuli obsahu, ale nedavno jsem zamkl prakticky vse co slo kvuli tomu otravnemu spam-robotovi, ktery vecne generoval nejake prispevky a mods je museli mazat a blokovat loginy a IPcka.

takze ted je zamceno i toto
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod saginek » stř zář 10, 2008 22:15

ok, protoze mi napsal nedavno nejaky typek co to tu anonymne cetl a chtel sazet se mnou :)
"I maly zisk je lepsi nez jakakoliv ztrata."
saginek
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 529
Registrován: čtv bře 20, 2008 23:38

Příspěvekod kali » čtv říj 02, 2008 20:16

saginek píše:tak skoda...v nejblizsi dobe se zase vyjadrim ja...i kdyz takto to uz teda muzeme asi resit spis pres SZ.... :(


k cemu jsi dospel? :)
Uživatelský avatar
kali
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9968
Registrován: pon led 19, 2004 1:47
Bydliště: Manama

Příspěvekod longevyl » čtv říj 02, 2008 22:14

Já se vyjádřím jen v bodech:-)

Sázím od svých 14 let, dodnes si pamatuju svůj první tiket, ještě v SK Formula a bylo to, že Sparta porazí Jindřichův Hradec a Kladno porazí Hradec Králové v extralize, za dvacet korun byla výhra 47 a ono to vyšlo. Mohl jsem si "zdarma" koupit kofolu a špičku a ještě mi zbylo na jeden dvacetikorunový tiket..jak jsem si tehdy maloval, že to takhle půjde dál a budu se sázením živit..uběhlo dalších 12 let, kdy mé plány na uživení se vyrůstaly podobně často jako makety edenského stadionu, ovšem výsledek byl nulový.

V roce 2006 se mi spíše dílem náhody povedlo vyhrát hru Pyramida u Tipsportu, která mi jednak zasanovala dosavadní prohry za těch 12 let a ještě mi zbylo několik desítek tisíc na rozjezd internetového sázení.
Myslel jsem si, že znám cestu:
vsázel jsem povětšinou sola, snažil se diferencovat vklady, mít strop na maximální vklad atd. Po půl roce jsem byl asi na třetině začáteční sumy. V čem byla chyba? Jednoznačně v naprosté nedisciplinovanosti - zejména jsme podléhal touze "šlehnout si" tedy vsadit za naprosto nestandardní vklad a připadat si jako na ruletě. Občas to vyšlo, jindy ne. Pak následovalo vyhánění čerta ďáblem v podobě zvýšených sázek a brzy jsem potkal samotného Lucifera:-)

Zhruba koncem tohoto období už jsem sázel i tady na Profíkovi, styl mého sázení je dobře patrný z mých řekněme prvních 30 tipů. A občas se na ně rád dívám, když mám pocit, jestli neujíždím.

Obrat nastal až poté, co jsem si vybral, že se na něco musím specializovat. V té době jsem měl cca 1000 euro a volba padla na overy ve fotbale. Zejména mne k tomu vedl fakt, že se to v různých ligách dá sázet po celý rok a druhak, že, byť tento argument zní směšně, "se tomu dobře fandí" a nikdy není nic ztraceno :oops:

Specializoval jsem se na různé ligy a začalo to jít nahoru, pomalu ale jistě. Vzhledem k tomu, že jsem pracoval, nebyl jsem na příjmech z bettingu závislý a mohl jsem si stanovit mírný harmonogram trvale udržitelného rozvoje, který jsem se snažil po maličkých krůčcích naplňovat. Hlavní zásada zněla: Nesázet pro zábavu ve smyslu nesázet proto, aby mě to u televize bavilo či abych si dopřál adrenalin. Myslím, že mi dost prospěla i nová pravidla na profíkovi, kde jsem se dostal do velkého minusu a vzhledem k tomu, že jsem navíc v tom minusu ještě snížil vklady, mnemohl jsem ani při příznivém vývoji počítat s tím, že bych se zbavil podmínky - byl jsem tedy nucen být měsíc co měsíc v plusu, což mi pomohlo naučit se vidět věci vcelku, personalisté by tomu asi řekli, že jsem se naučil být orientován na konečný cíl.
Dařilo se a od loňského léta do letošního jsem se vyšplhal zhruba na osminásobek původního stavu konta. V té době už jsem si uvědomoval, že by mě to mohlo de facto živit, neb v úplném závěru jsem měl obrat cca 16000 eur měsíčně (za měsíc květen) a yield okolo 110 %. Přes polovinu peněz jsem ovšem vybral a zaplatil z nich léto na Aljašce, kde ve mě uzrálo přesvědčení, že už se do práce nevrátím.

Od září jsem začal sázet tedy naplno, tj. zůstal jsem doma. Abych nebyl pod psychologickým tlakem složenek, vydělám si na manadatorní platby + nějaké přijatelné kapesné psaním článků, což je zaměstnání, které se naštěstí s bettingem naprosto slučuje.
Začal jsem s 2000 eury, podle jízdního řádu, který prakticky kopíruje první letošní pololetí, věřím, že cca v březnu bych se měl vyšplhat na 6000 kapitálu, cca 15000 obratu a cca 1500 měsíčního zisku od měsíce března. Pokud to tak půjde, budu moci omezit psaní a udělat si z něj kratochvilný přivýdělek. Pokud ne, nastoupím do stálého zaměstnání.

Jinak ještě tři poznámky:

1) Na celkovém obratu a zisku v posledním roce se samozřejmě nepodílely jen mé tipy, ale také tipy, které jsem opsal tady nebo jsem se nechal inspirovat jinde.
Stran opsaných tipů mám mimochodem taktiku neopisovat jako celek, ale pokud se mi líbí zdůvodnění, tak se na ten mač podívat a případně vsadit či ne (s výjimkou některých tipů, kdy nemohu než věřit infu,a na to si nestěžuji:-), často třeba vsadím něco jiného než autor. Tím nemyslím opak, ale třeba čtu analýzu na jedničku a když na ty dvě mužstva mrknu, tak mi to sedí na over - kdybych nečetl návrh na jedničku, tak bych na ně třeba nepřišel, neb na overy mám svých 10-15 lig a zejména pár mužstev.

2) Mou bilanci na Profisázkaři významně kladně ovlivnil tip na hokejové Slovensko, který mi zde smazal zátěž nehgativního startu, v mém skutečném sázení bohužel neměl až tak obrovský dopad.

3) Co se týče strategie, sázím pořád sola nebo 2-AKO, jsou-li kurzy na over kolem 1,5. V oblibě mám také sázku 2ze 3 a 3ze 3 s kurzy nad 1,8, což je prakticky návrat vkladu trefím-li dva tipy. Takhle nakládám za nižší peníz s tipy, které cítím, že bych dát měl, ale něco mi na nich vadí, popř. jsem nucen je dát v nižšíím kurzu, neb třeba v té a té sázkárně mám limit.
Co se týče výběru zápasů, obecně jsem toho názoru, že rozhoduje cit a zkušenosti. Zajímají mě čísla, statistiky, vzájemné zápasy,něco co by se dalo označit jako charakter mužstva, nesleduji absence nebo kdo zápas píská. Věřím tomu, že Heerenveen, Brémy nebo Ajax a řada jiných teamů prostě bude hrát ofenzivně ať za ně nastoupí kdokoliv. Pak je třeba jen eliminovat mače, kdy se proti charakteru týmu shlukuje vyšší počet negativních faktorů (defenzivní soupeř, špatná forma atd.) Ale to už odbočuju:-)


No jak vidím body se mi roztáhly, takže se omlouvám..ale třeba se v tom někdo pozná:-)
Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání. Mark Twain

1/10 základ

2/10 střed

3/10 vyšší důvěra

4+/10 výjimečná situace
longevyl
Member
Member
 
Příspěvky: 3280
Registrován: stř pro 29, 2004 1:11

Příspěvekod DEDE » pát říj 03, 2008 9:55

Samozrejme ze sa da tipovanim zivit,dolezite su 2 faktory..

1,dostatocny kapital,minimalne 10 nasobok zakladneho vkladu,ktory sa pouziva cisto iba na tipovanie..
2,disciplina a postup podla vopred urceneho systemu,velmi dolezity bod,na ktorom vela ludi pada..bud zacnu byt viac chamtivi,ked uvidia ze to sype a rozbiju si system alebo sa pri zlej serii zlaknu a opat si rozbiju system..za kazdu cenu treba dodrziavat vopred urceny system,inak nevedie cesta k uspechu..

Samozrejme ze je vela doplnkovych alebo vedlajsich faktorov ale toto su tie 2 zakladne

O systemoch by sa dala popisat rada stranok,kazdy preferuje tento ktory mu vyhovuje,z hladiska matematickeho samozrejme value tipy,ale nemusi to byt vzdy tak..poznam ludi co nehraju vobec value a su dlhdobo ziskovi..
Obrázek
Uživatelský avatar
DEDE
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1237
Registrován: stř lis 08, 2006 12:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod DEDE » pát říj 03, 2008 10:02

Mna by ale skor zaujimala ina stranka veci...

A to tipovanie teraz myslim na tej vyssiej urovni,kde tomu uz clovek venuje aj viac casu a priatelkyne(teda zeny)..tieto 2 veci moc nejdu dokopy,aspon zeny pre tuto vec maju malo pochopenia..poznam dost tiperov co sa tym zivi ale drviva vacsina je single..preto by ma zaujimal aj nazor inych co si o tomto myslia a ci maju nejake skusenosti,hlavne tie negativne..ziadna u mna zatial nenasla pochopenie co sa tyka profibettingu..
Obrázek
Uživatelský avatar
DEDE
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1237
Registrován: stř lis 08, 2006 12:02
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod quinton » pát říj 03, 2008 10:21

DEDE píše:1,dostatocny kapital,minimalne 10 nasobok zakladneho vkladu,ktory sa pouziva cisto iba na tipovanie..


No můj názor je že spíše tak 20-30 ti násobek max vkladu :roll:

Vklady s nárustem kapitálu zvyšovat přímou úměrou. Oddělit bank od osobních peněz.
Uživatelský avatar
quinton
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 4764
Registrován: ned dub 11, 2004 12:51
Bydliště: Czech Republic

PředchozíDalší

Zpět na HELP - obecní rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron