Jak na zahadny vir nebo spam?!

Neví­te, jak napsat dopis sázkovce v obchodní­ angličtině

Moderátor: Moderátoři

Jak na zahadny vir nebo spam?!

Příspěvekod Pikalek » pon led 23, 2006 10:49

Tak je to dneska asi poprve co vyuziju tuhle sekci. Musim se priznat ze PC celkem v poho rozumim a nikdy sem nemel zadnej problem s virem presto ze antivir nepouzivam. Firewall mi naprosto staci. Jenze co se nestalo, musel sem firewall na moment vypnout a ted kdyz mi nabehne PC tak se mi na liste objevi tohle :
Obrázek. Vubec netusim jestle se jedna o nejakou ochranu od XP a hlasi mi to vir (XP firewall mam v nastaveni VYPNUTO a presto sviti zelene jako zapnuto) anebo jestli se jedna o nejakej dialer nebo... vubec netusim jak se toho mam zbavit, nestalo se vam to? ...Je to to cerveny kolecko s bilym kizkem. :evil:
Gabriel And Dresden - Tracking Treasure Down

zkuste: http://www.travian.cz/?uc=cz1_18262
Uživatelský avatar
Pikalek
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1402
Registrován: ned srp 22, 2004 20:46
Bydliště: Praha

Re: zahadnej vir nebo spam?

Příspěvekod bobos » pon led 23, 2006 13:06

Pikalek píše:Tak je to dneska asi poprve co vyuziju tuhle sekci. Musim se priznat ze PC celkem v poho rozumim a nikdy sem nemel zadnej problem s virem presto ze antivir nepouzivam. Firewall mi naprosto staci. Jenze co se nestalo, musel sem firewall na moment vypnout a ted kdyz mi nabehne PC tak se mi na liste objevi tohle :
Obrázek. Vubec netusim jestle se jedna o nejakou ochranu od XP a hlasi mi to vir (XP firewall mam v nastaveni VYPNUTO a presto sviti zelene jako zapnuto) anebo jestli se jedna o nejakej dialer nebo... vubec netusim jak se toho mam zbavit, nestalo se vam to? ...Je to to cerveny kolecko s bilym kizkem. :evil:


Nejsem si 100% jisty, ale neco takoveho jsem mel, vyresil to spyware doctor, byl to nejaky druhy spyware, nevyhazuje Ti to jeste rozna chybova okna o tom, ze si mas stahnout nejake spyware programy z odkazu? Jestli jo tak to NEDELEJ! Jinak moc nerozumim tomu, ze hojne nepouzivate antivir, bych asi neriskoval... :wink:
Uživatelský avatar
bobos
Host
Host
 
Příspěvky: 391
Registrován: úte led 11, 2005 0:21

Příspěvekod -=Ondra=- » pon led 23, 2006 13:22

Myslim, ze jsem pred par resil podobnou vec, ne-li uplne stejnou! Jedna se o nejaky spam a ja jsem musel promazavat zase SYS DIR... nevim ale presne ktery soubor to nakonec byl, protoze jsem jich odsranoval vice...


Kazdopadne mam pocit ze se mi to do PC dostalo pres tipovaci stranku K2! :x Nenavstivil jsi ji v posledni dobe?
Uživatelský avatar
-=Ondra=-
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 3484
Registrován: ned lis 28, 2004 21:56
Bydliště: mountains

Příspěvekod Pikalek » pon led 23, 2006 14:36

-=Ondra=- píše:Myslim, ze jsem pred par resil podobnou vec, ne-li uplne stejnou! Jedna se o nejaky spam a ja jsem musel promazavat zase SYS DIR... nevim ale presne ktery soubor to nakonec byl, protoze jsem jich odsranoval vice...


Kazdopadne mam pocit ze se mi to do PC dostalo pres tipovaci stranku K2! :x Nenavstivil jsi ji v posledni dobe?

Jelikoz se tam staram o Finskou tak ji navstevuju prakticky denne :?
Kazdopadne diky oboum za radu, zkusim toho odstranovace spy waru ale sem zvedavej kterej je best. Mam doma jenom SpyBot a AdAware popripade zkusim podle Bubude spydoctora..uvidime co to udela.
Gabriel And Dresden - Tracking Treasure Down

zkuste: http://www.travian.cz/?uc=cz1_18262
Uživatelský avatar
Pikalek
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1402
Registrován: ned srp 22, 2004 20:46
Bydliště: Praha

Příspěvekod -=Ondra=- » pon led 23, 2006 15:20

Pikalek píše:zkusim toho odstranovace spy waru ale sem zvedavej kterej je best


Tyhle programy absolutne nesnasim... delam to rucne a nejlepsi je vyhledat soubory s velice aktuanim datem (par minut / hodin / dnu) a smazat je + vybilit divne soubory s koncovkou EXE...


Nez kazdy soubor smazes, tak hod jeho nazev i s koncovkou do GOOGLE-u a ono ti to vyhodi info co je soubor zac...


ANTI-SPYWARE Software NE!
Uživatelský avatar
-=Ondra=-
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 3484
Registrován: ned lis 28, 2004 21:56
Bydliště: mountains

Příspěvekod -=Ondra=- » pon led 23, 2006 15:40

Jeste bych dodal par "drobnosti", ktere pomuzou:

1) Na odsranovani SPYWARE je jediny 100% "funkcni" HijackThis... Problem je v tom, ze to neni program ktery spaware primo odstranuje jako takove... Samozrejme byl za timto ucelem vyvinut, ale jeho funkcnost spociva v tom, ze vam vypise divne veci v registrech a take vsechny aktualne nalodene aplikace v systemu. KAZDY spyware, aby nas mohl prudit, musi zaroven byt "naloden" a tim padem na 99.9% bude v log-u co vyleze z tohoto programu. Rozhodne se vsak NESMI vybilit vse co tento program vypise, protoze mezi normalnimy system soubory se prave skryva i tento spyware... TO ZNAMENA ze tento program slouzi pouze jako pumucka k odhaleni priciny problemu. Uzivatel, ktery k PC ma blizko jej muze pouzivat, ale normalni bezny user by mel byt radeji napoprve veden.


2) SPYware muze byt objeven na 3-4 ruznych mistech...

---> ADD/REMOVE programs (@CONTROL PANEL) - nejprve projet tuto slozku a podezrele programy "officialni" cestou odinstalovat... byvaji to programy s velice malou velikosti, takze je dobre dat seznam nainstalovanych seradit podle velikosti a projet to od nejmensich...

---> projet slozku PROGRAM FILES a podezrele slozky prekontrolovat - jejich obsah...

---> vyhledat EXE soubory a soubory velice aktualni, jak jsem o prispevek vyse... skryvaji se nejcasteji v: \windows a jeste v \windows\system32 ....


Urcite bych jeste na neco prisel, ale tohle je to co me zatim napada...
Uživatelský avatar
-=Ondra=-
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 3484
Registrován: ned lis 28, 2004 21:56
Bydliště: mountains

Příspěvekod Pikalek » pon led 23, 2006 20:06

Takze prolem ne uplne vyresen, ale alespon je to v mezich normy! Cili pokud bude mit nekdo podobny problem:
URCITE NEPOUZIVAT Spyware Doctor 3.5.0.478 ten jsem pouzil ja a to byla nejvetsi chyba, protoze mi automaticky spadnul celej net a pomohlo mi az prekonfigurovani Firewallu. Jakmile spustite totiz Spyware Doctora tak SDHELP.EXE automaticky modifikuje vsechny vase dosavadni bezici programy, tim padem nemuzete nic.
Jinou verzi sem nezkousel...Takze zatim sem zprovoznil net, odstranil ten vystraznej kriz a ted se chystam na odstraneni spywaru kterej ted vypada takto...:
http://img475.imageshack.us/img475/8430/splin4ic.jpg
vsiimnete si, ze nejde zmenit pozadi (neni vyber)...
Gabriel And Dresden - Tracking Treasure Down

zkuste: http://www.travian.cz/?uc=cz1_18262
Uživatelský avatar
Pikalek
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1402
Registrován: ned srp 22, 2004 20:46
Bydliště: Praha

Příspěvekod -=Ondra=- » pon led 23, 2006 20:34

Jak jsem ti psal v sms... Spyware Doctor rozhodne ne... teda nerikam ze nemusi pomoct, ale temhle programum neverim. Taky jsem si nejake odzkousel.


Jinak ta tvoje obrazovka je presne identicka jako to vyku*vilo me na PC pred par dny! Vidim to na tu vec z K2 fora a ta mela koncovku .dll a le jmeno si nepamatuji... Kazdopadne mam zabalene veci co jsem mazal takze se ted mrknu...
Uživatelský avatar
-=Ondra=-
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 3484
Registrován: ned lis 28, 2004 21:56
Bydliště: mountains

Příspěvekod -=Ondra=- » pon led 23, 2006 20:39

Zkus vyhledat tyto soubory v adresari WINDOWS:

sirenacm.dll
proc475423192.bin
proc1712545084.bin
1193745410.data
taskkill.exe
tasklist.exe
dial23.exe
s.exe
private.exe
default.sav
software.sav
system.sav
zy.bin



//

pak v PROGRAM FILES:
Instant Access
Parallel Tasking
Uživatelský avatar
-=Ondra=-
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 3484
Registrován: ned lis 28, 2004 21:56
Bydliště: mountains

Příspěvekod zirkonxx » ned led 29, 2006 22:46

Na spyware jsou dobre odstranovace Ad-aware, spybot S&D a Cool Web Shredder nic jineho!

DULEZITA RADA: stahnete si tyto programy a pak se odpojte od internetu

Na teto strance najde spoustu rad i programy: http://www.spyware.cz

Zalezi na priznacich:

Pokud budete mit nejake dotazy napiste mi na icq nebo msn rad pomuzu
Zbyněk, program Tipni a můj deníček viz http://vysledek.cz/blog/ ICQ 338999418
Uživatelský avatar
zirkonxx
Host
Host
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte bře 02, 2004 16:32
Bydliště: Hranice

Další

Zpět na HELP - obecní rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron