PC nenajede po instalaci W XP .... SPYWARE problemy, atd.

Neví­te, jak napsat dopis sázkovce v obchodní­ angličtině

Moderátor: Moderátoři

PC nenajede po instalaci W XP .... SPYWARE problemy, atd.

Příspěvekod lilo.conf » pon led 23, 2006 16:18

Takze asi takto: Mel jsem uplne za*rany pocitac od viru apod (celkem to bylo pres 200 viru)(verejna IP a chvilku bez FW :) )).Rozhodl jsem se pro jednoduche reseni a to zformatovat disk. takze jsem nabootoval win XP z cdcka,v instalatoru zformatoval a pokracoval dale,.nakopirovali se soubory pro instalaci na disk a pak se automat. restartoval pocitac..vse doposud bez komplikaci..jenze po restartu nenabehla instalace.pouze cerna obrazovka a tam jsem i skoncil.
Nestalo se vam nekdy neco podobneho?
Vsem velike diky za pomoc
Uživatelský avatar
lilo.conf
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 553
Registrován: stř bře 16, 2005 9:27
Bydliště: > Glasgow c1ty >

Příspěvekod -=Ondra=- » pon led 23, 2006 16:30

Pokud vim, tak toto se bezne stava pokud se pri FORMATu smaze i bootsektor (MBR)...


Je to jiz nejaky rok co jsem opravoval tento problem takze se mozna pletu s timto resenim, ktere ti napisi, ale melo by to tak fungovat! Potrebujes:

1) Bootovaci disketu k WXP... mozna neni idealni WXP, protoze ja jsem to delal pres W98se STARTUP disk... Kazdopadne potrebujes nejakou disketu, z ktere muzes nabootovat pocitac bez pouziti HDD. To znamena vlozis tedy STARTUP disk do mechaniky, zapnes PC, najedes do BIOSu, navolis primarni bootovani z DISKETY (FDD) a potvrdis SAVE v BIOSu. Po restartu PC, ktery probehne po editaci BIOSU, by ti to melo nabootovat z diskety..

2) Po splneni "ukolu" cislo 1 bys mel mit najeto v DOSu nabootovano z diskety.. mel bys videt "a:\>" nebo tak nejak... nevim uz z hlavy.. naklepes tento parametr: "FDISK.EXE /MBR" a jiz by to melo bootovat jedna basen...

:wink:
GL!
Uživatelský avatar
-=Ondra=-
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 3484
Registrován: ned lis 28, 2004 21:56
Bydliště: mountains

Příspěvekod lilo.conf » pon led 23, 2006 17:06

-=Ondra=- píše:Pokud vim, tak toto se bezne stava pokud se pri FORMATu smaze i bootsektor (MBR)...


Je to jiz nejaky rok co jsem opravoval tento problem takze se mozna pletu s timto resenim, ktere ti napisi, ale melo by to tak fungovat! Potrebujes:

1) Bootovaci disketu k WXP... mozna neni idealni WXP, protoze ja jsem to delal pres W98se STARTUP disk... Kazdopadne potrebujes nejakou disketu, z ktere muzes nabootovat pocitac bez pouziti HDD. To znamena vlozis tedy STARTUP disk do mechaniky, zapnes PC, najedes do BIOSu, navolis primarni bootovani z DISKETY (FDD) a potvrdis SAVE v BIOSu. Po restartu PC, ktery probehne po editaci BIOSU, by ti to melo nabootovat z diskety..

2) Po splneni "ukolu" cislo 1 bys mel mit najeto v DOSu nabootovano z diskety.. mel bys videt "a:\>" nebo tak nejak... nevim uz z hlavy.. naklepes tento parametr: "FDISK.EXE /MBR" a jiz by to melo bootovat jedna basen...

:wink:
GL!


jo ondro ale to jde i bez toho.nedavno jsem tu samou operaci delal kamaradovi(tzn. format a nainstalovani XP) a slo to uplne bez problemu. ale naraz to u me nejde... BOOT disketa je potreba kdyz instalujes W98. WIN XP pouziva system souboru NTFS a da se nabootovat normalne z cdromky..takze nic pres DOS bootovat nemusis...aach jo :roll:
ale diky ti za odpovìd.
Uživatelský avatar
lilo.conf
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 553
Registrován: stř bře 16, 2005 9:27
Bydliště: > Glasgow c1ty >

Příspěvekod -=Ondra=- » pon led 23, 2006 17:11

Asi si me nepochopil... :wink: Netvrdim, ze nelze bootovat BEZ diskety.. To samozrejme jde! Jenom jsem ti chtel poradit a pokud se nepletu, tak muj postup by mel BEZ PROBLEMU vse vyresit...

Ale zakladni je MIT DISKETU kde je FDISK a ten je na STARTUP diskete... FDISK.EXE /MBR vse vyresi... nebo melo by pokud se jedna o problem jak ho jsem h o pochopil z tveho popisu...
Naposledy upravil -=Ondra=- dne pon led 23, 2006 17:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
-=Ondra=-
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 3484
Registrován: ned lis 28, 2004 21:56
Bydliště: mountains

Příspěvekod lilo.conf » pon led 23, 2006 17:14

Tak uz jsem problem vyresil. tedka jsem ho zapnul a instalace hned naskocila :lol: .. vlastne stacilo jen tu kraksnu nechat den vyplou.no a dnes uz to frci :lol: :lol:

kejsai
Uživatelský avatar
lilo.conf
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 553
Registrován: stř bře 16, 2005 9:27
Bydliště: > Glasgow c1ty >

Příspěvekod -=Ondra=- » pon led 23, 2006 17:16

lilo.conf píše:Tak uz jsem problem vyresil. tedka jsem ho zapnul a instalace hned naskocila :lol: .. vlastne stacilo jen tu kraksnu nechat den vyplou.no a dnes uz to frci :lol: :lol:

kejsai


Tak to rozhodne nebyl problem s boot sektorem, jak jsem prepokladal :oops: ... Kazdopadne to byla dalsi HW bota... njn hlt pocitace :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
-=Ondra=-
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 3484
Registrován: ned lis 28, 2004 21:56
Bydliště: mountains

Příspěvekod lilo.conf » pon led 23, 2006 17:17

-=Ondra=- píše:Asi si me nepochopil... :wink: Netvrdim, ze nelze bootovat BEZ diskety.. To samozrejme jde! Jenom jsem ti chtel poradit a pokud se nepletu, tak muj postup by mel BEZ PROBLEMU vse vyresit...

Ale zakladni je MIT DISKETU kde je FDISK a ten je na STARTUP diskete... FDISK.EXE /MBR vse vyresi... nebo melo by pokud se jedna o problem jak ho jsem h o pochopil z tveho popisu...


jojo sorry.spatne jsem pochopil...ted uz na tom ale nezalezi. :lol: ..dikec.mej se
Uživatelský avatar
lilo.conf
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 553
Registrován: stř bře 16, 2005 9:27
Bydliště: > Glasgow c1ty >

Příspěvekod lilo.conf » pon led 23, 2006 17:18

-=Ondra=- píše:
lilo.conf píše:Tak uz jsem problem vyresil. tedka jsem ho zapnul a instalace hned naskocila :lol: .. vlastne stacilo jen tu kraksnu nechat den vyplou.no a dnes uz to frci :lol: :lol:

kejsai


Tak to rozhodne nebyl problem s boot sektorem, jak jsem prepokladal :oops: ... Kazdopadne to byla dalsi HW bota... njn hlt pocitace :lol: :lol: :lol:


no jo, pocitace neprestanou nikdy prekvapovat :lol: :lol:
Uživatelský avatar
lilo.conf
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 553
Registrován: stř bře 16, 2005 9:27
Bydliště: > Glasgow c1ty >

Příspěvekod paluso » úte bře 07, 2006 14:50

Najprv popíšem problém:
:arrow: mal som nainštalovaný a zaplatený Oncourt, keï som ho chcel v nedelu otvori?, tak mi vypisovalo, že "nemôže nájs? tento modul" a rovnako Oulook Express nešiel otvori? a Explorer sa mi prehodil do angliètiny :?:
:arrow: Pri otváraní Outlooku pítalo CD Officu, lebo mevedelo nájs? nejakú knižnicu, tak som ho vložil a Outlook je OK
:arrow: odinštaloval som Oncourt a znova nainštaloval a zas nevie najs? "tento modu" a Explorer mám v angliètine, èo mi nakoniec nevadí, Outlook v slovenèine. Najviac mi chýba ten Oncourt

Viete mi poradi?? Preèistil som PC Adawarom, rezidentný štít mám antivírom NOD32 :!:

Díky za pomoc 8)
Uživatelský avatar
paluso
Exmember
Exmember
 
Příspěvky: 1204
Registrován: sob črc 10, 2004 9:56
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod zirkonxx » úte bře 07, 2006 20:39

paluso píše:Najprv popíšem problém:
:arrow: mal som nainštalovaný a zaplatený Oncourt, keï som ho chcel v nedelu otvori?, tak mi vypisovalo, že "nemôže nájs? tento modul" a rovnako Oulook Express nešiel otvori? a Explorer sa mi prehodil do angliètiny :?:
:arrow: Pri otváraní Outlooku pítalo CD Officu, lebo mevedelo nájs? nejakú knižnicu, tak som ho vložil a Outlook je OK
:arrow: odinštaloval som Oncourt a znova nainštaloval a zas nevie najs? "tento modu" a Explorer mám v angliètine, èo mi nakoniec nevadí, Outlook v slovenèine. Najviac mi chýba ten Oncourt

Viete mi poradi?? Preèistil som PC Adawarom, rezidentný štít mám antivírom NOD32 :!:

Díky za pomoc 8)


Doporucuji nejdrive si stahnout posledni verzi ad aware a spybot search and destroy jeste i cws shredder to vse najdete na spyware.cz nebo jinde. Pote se odpojit od internetu.. (nejlepe vytahnutim kabelu..) a spusteni a zkontrolani vsemi programy.

Napiste jak to dopadlo...
Zbyněk, program Tipni a můj deníček viz http://vysledek.cz/blog/ ICQ 338999418
Uživatelský avatar
zirkonxx
Host
Host
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte bře 02, 2004 16:32
Bydliště: Hranice

Další

Zpět na HELP - obecní rady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron